نگاه فارس
گیشه نگاه فارس | 7 بهمن 1396

اتمام حجت قاضی القضات

۷ بهمن ، ساعت ۹:۲۸

روزنامه‌ها امروز حرف‌های رئیس‌قوه‌قضاییه درباره فساد در این قوه را بیش‌از هرچیز جدی گرفته‌اند.

گفت‌وگوها بین اصلاح‌طلبان درباره سیاست اصلاح‌طلبان و امیدواری رهبرانقلاب از نسل جدید انقلاب هم مورد توجه روزنامه‌ها بوده است.

 

قاضی القضات

روزنامه‌های اصول‌گرا از این‌که رئیس‌قوه‌قضا در سخنانی درباره مشکلات موجود در کشور حرف زد و دستکم یک راه حل عملی برای مقابله با فساد در قوه‌ تحت امرش را گرفت، استقبال کرده‌اند.

کیهان و رسالت و خراسان این حرف صادق‌لاریجانی را که تهدید کرد نام و مشخصات و تصاویر قضات متخلف را در رسانه‌ها منتشر می‌کند،‌ تیتر یک کرده است.

وطن‌امروز هم گرچه این ماجرا را تیتر یک نکرده ولی آن‌را با اقدام انقلابی دستگاه قضا ستوده است.

جوان، حرف‌های رهبرانقلاب در درس خارج‌فقه ایشان را درباره روحانیت تیتر کرده و نوشته: روحانیت همراهی با فقرا و ضعفا را حفظ کنند.

و درست همراه با این تیتر، سه نقل‌قول از سه معمم مشهور اصول‌گرا، درباره مسائل مورد نظر مردم فرودست را با تصاویر منتشر کرده تا آن‌ها را مصداق روحانیت همراه با ضعفا بیان کند.

امام‌جمعه مشهد، به مسوولان استان گفته برداشتن میله حدفاصل میان مردم و بخشی از مسوولان در نمازجمعه مشهد بردارند.

جوادی‌آملی، از مراجع‌عظام تقلید، گفته اختلاس و ربا انقلاب را به خطر می‌اندازد.

و البته تصویر لاریجانی قوه‌قضاییه در وسط این هردو جا داده شده و تهدیدش درباره انتشار نام و مشخصات و و تصاویر قضات متخلف در رسانه‌ها.

صبح‌نو هم تیتر زده پایان نرده‌های آهنی و از اتفاق جالب برداشته شدن نرده‌های میان مسوولان و مردم در شهرهای مختلف ابراز خوشحالی کرده.  است.

درست زیر این تیتر، این ‌اتمام‌حجت قاضی‌القضات، لاریجانی، پرداخته  است.

روزنامه های اصولگرا سعی دارند نشان دهند همراه با مردم هستند و عامل نارضایتی های اخیر عملکرد ضعیف دولت است.

قانون، روزنامه‌اصلاح‌طلب، دقیقا به همین‌دلیل به تلاش واکنش نشان داده و آن را دلواپسی یهویی خوانده است و با این تیتر، سپری برای محافظت از دولت مورد حمایت خود شده است.

بقیه روزنامه‌های اصلاح‌طلب هم جز روزنامه آرمان‌امروز و ایران، روزنامه دولت، که حرف‌های صادق لاریجانی در حد تیتر یک، هشدار قاضی‌القضات، برجسته کرده، حرف‌های او را به تیتری فرعی در صفحه‌اول بدل کرده‌اند.

حقوق زنان!!!

هفت‌صبح گزارش داده که وزیر مسکن به مهندسان ساختمان دستور داده بین حضور در نظام مهندسی یا دستگاه‌های دولتی یکی را انتخاب کنند؛ یعنی از حضور همزمان هم به عنوان کارمند دولت و هم مهندس در بازار خصوصی. شاید تلاشی برای مبارزه یا مهندسانی که امضای‌شان را پای نقشه‌ها و طرح‌های می‌فروشند.

شهروند نوشته که زمین‌های شلمچه سرانجام ۳۷سال پس‌از تخریب‌ها و آلودگی‌های جنگ در روزهای آینده آماده کشت بهاره می‌شود.

این روزنامه صحبت های طیبه سیاوشی را برجسته کرده است و از قول او نوشته: پای حق زنان ایستاده ایم.

برای اینکه این مطلب در ذهن مخاطب اثر گذار باشد با حروف چینی خلاقانه ای هاله ای ایجاد کرده که او را فرشته نجات معرفی کند.

دنیای‌اقتصاد هم خبر داده که با افزایش قیمت مسکن در تهران مناطقی از این شهر مثل منطقه ۵ که همواره مقصد خرید و معاملات مسکن بود، با فریز خرید روبه‌رو شده و معاملات در این مناطق در واکنش به گرانی، کاهش قابل توجهی داشتهاست.

 

ماله کشی با تشویش اذهان

تیتر ۱ وطن امروز به انتشار تخلفات دولت اشاره دارد و با تیتر بزرگ ماله کشی نوبخت در مورد گزارش دیوان محاسبات را برجسته کرده است.

اخیرا و بعد از اعتراضات ماه گذشته هر انتقاد و یا گزارشی علیه دولت، از طرف دولت به تشویش اذهان عمومی متهم می شود. بعنوان نمونه هفته گذشته وزارت خارجه صحبت های جبرائیلی را در انتقاد از برجام به تشویش اذهان عمومی ربط داده بود.

آفتاب یزد در شماره امروز خود به مرگ کودکی دیگر در کرمانشاه اشاره کرده است و مقصر را رئیس جمعیت هلال احمر می داند.

روزنامه های اصلاحطلب در روزهای ابتدایی بعد از زلزله با افتخار از جذب کمک های مردمی به سمت خود خوشحال بودند و از بی اعتمادی مردم به برخی ارگانها سخن می گفتند این روزها در برابر آن پول هایی که مشخص نشد کجا خرج شده است و برخی هم مثل زیباکلام آن را در حساب خود نگه داشته اند صحبتی به میان نمی آوردند.

 

 

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *