نگاه فارس
یادداشت دریافتی؛

ایران به نرمش خود در برابر پاکستان پایان دهد

۸ اردیبهشت ، ساعت ۰:۳۴

ایران و سیاست گذاران ایرانی باید به سیاست نرم منشانه ی خود در قبال دشمنانی که هر روز با به خاک و خون کشیدن جوانان این مرز و بوم، جشن شادی راه انداخته پایان دهند.

نگاه فارس؛ آدم می ماند تا کی قرار است از یک نقطه و از سوی یک دشمن مشخص گزیده شده و مورد هجوم واقع گردد.
پاکستان علیرغم قول و وعده های عوام فریبانه و عقد قراردادهای مبارزه با تروریسم و وعده استرداد مجرمین و ظاهرا همراهی و همکاری از جهت اینگونه کاغذبازی ها به لانه فساد و پرورش گروهک های تروریستی تبدبل و هرچندگاه ما نیز از این بی تفاوتی و ضعف همسایه شرقی خود ضربات جبران ناپذیری را متحمل گردیده و می گردیم!
پاکستان با توجه به وسعت و همچنین تنوع فرهنگی، دینی و ضعف حکومت مرکزی و پایگاه متفاوت و دیدگاه مختلف پرسنل نیروهای مسلح به کانون توجه و استقرار تروریست های خاورمیانه بدل گردیده است.


با اینکه این کشور با پرورش تروریست ها به منفعت طلبی در کشورهای همسایه می اندیشد، در داخل کشور نیز نتوانسته امنیت شهروندانش را تامین و گاها مورد حملات تروریستی واقع و ضربات جبران ناپذیری را متحمل گردیده است.
ضعف حکومت مرکزی نیز در بلبشوهای سیاسی حاکم بر مناطق مختلف این کشور دخیل بوده و سیاسیون نمی توانند یا گاها حاضر نیستند عزم خود را برای مبارزه با حرکت های تروریستی جزم نمایند!
حتی برخی از حملات تروریستی در کشورهای همسایه را طرح ریزی، هدایت و رهبری می کنند.
رد پای نیروهای امنیتی پاکستان بارها و بارها در حملات تروریستی انجام شده در خاک افغانستان که مردم دردمند را به خاک و خون کشیده اند، مشخص و غیرقابل انکار بوده است.
این کشور محل امنی برای استقرار تروریست ها و در برخی نقاط دورافتاده تروریست ها با استفاده از غفلت نیروهای مسلح و یا حتی همکاری این نیروها اقدام به برپایی پایگاه و آموزش های تروریستی نموده اند.
اکنون که پاکستان علیرغم قول و قرارهای منعقده از همکاری دریغ و توانایی مقابله و کنترل نیروهای مخالف و تروریست های مستقر در خاک خود را نداشته و حتی زمینه ی پرورش آنان را فراهم می آورد، قرار نیست نیروهای امنیتی و یگان های مسلح مستقر در مرزهای جمهوری اسلامی در مقابل این ضربات گاه و بیگاه کوتاه بیایند.
اگر از همان ابتدای کار در مقابل ضربات ناجوانمردانه کوتاه نمی آمدیم و به بیانیه و درخواست و خواهش اکتفا نمی کردیم، حال و روز امروزمان این نبود.
شهادت خونین ده مرزبان جوان این کشور ضایعه ای جبران ناپذیر است که نباید از آن به سادگی گذشت.
ایران می بایست نیروی ویژه ای را تدارک ببیند که با در دست داشتن نیروهای خاص و امکانات ویژه بتواند در کمترین زمان ممکن در محل های مورد نظر حاضر شده و به شدیدترین شکل ممکن به اینگونه حملات پاسخ دهد، حتی اگر تروریست ها در خاک کشور همسایه مستقر باشند.
تا کی باید چشم انتظار مساعدت کشوری باشیم که به مهد پرورش تروریست های خاورمیانه تبدیل گردیده است.
ایران و سیاست گذاران ایرانی باید به سیاست نرم منشانه ی خود در قبال دشمنانی که هر روز با به خاک و خون کشیدن جوانان این مرز و بوم، جشن شادی راه انداخته و زمینه شادی دشمنان قسم خورده ی، امت اسلامی ما را فراهم می آورند، پایان دهند.
کجاست کبری های بلندپروازی که در جبهه های جنگ نفس دشمن را بریده و شعله های آتشی را تدارک می دیدند که تا فرسنگ ها دورتر ترس را بر جان دشمن حکمفرما می کردند!؟
مردم منتظر و چشم انتظار پاسخ دندان شکن و کوبنده ی نیروهای امنیتی هستند تا با ریشه کن کردن بنیاد شرارت در کوتاهترین زمان ممکن،از این پس به هیچ دون مایه ی روبه صفتی اجازه شرارت علیه نیروهای مرزبانی ایران اسلامی داده نشود.

سرهنگ بازنشسته ارتش، جواد اسلامی


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *