نگاه فارس
پای درد دل‌های مردم درباره انتخابات ریاست جمهوری؛

شعار خدمتی دیگر، دیگر قابل قبول نیست/ رئیس جمهور باید مردمی و راستگو باشد/ چرا دولت به فکر اشتغال و مسکن جوانان نیست

۲۳ اردیبهشت ، ساعت ۱۸:۲۰

رئیس‌جمهور باید مردمی، راست‌گو، باشد باید ذات روحانی داشته باشد لباس روحانیت تنها کافی نیست. به کسی رأی می‌دهم که اعتدال را در جامعه نه در شعار بلکه در عمل انجام دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نگاه فارس، یک هفته بیشتر به پایان انتخابات ۹۶ نمانده است و این بار نگاه فارس پای درد و دل شهروندان شیرازی قرار گرفته است و پرسش‌های را از مردم در مورد انتخابات و مشکلات دولت‌ها پرسیده است.

علی مهندس ساختمان است و می‌گوید: رئیس‌جمهور از طبقه‌ی باشد که محرومیت و مظلومیت محرومان جامعه را لمس کرده باشد و به فکر رفاه آنان باشد

محمد رفتگری است که سؤال مرا در حالی جواب داد که به جارویش تکیه زده بود او گفت: رئیس‌جمهور از سرمایه‌داران و زمین‌خواران و صدرنشینان مرفه غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومیت و رنج پابرهنگان را نمی‌تواند بفهمد، نباید باشد.

مهسا پرستار بخش اتفاقات بیمارستانی در شیراز است که تلاش‌های زیادی را برای رفتن به این شغل انجام داده است و حال با مشکل نگرفتن نیرو برای بیمارستان‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند، او نیز می‌گوید: شعار خدمتی دیگر خدمتی دیگر از دولت یازدهم دیگر قابل قبول نیست و کسی این خدمات را ندیده است من به کسی رأی می‌دهم که کمترین شعار را بدهد.

جعفر آقا نانوای محله‌مان است که جای انگشتانش در نان‌های سنگک هر روز نقش می‌بندد، همان‌طور که آردش را خمیر می‌کند با نگاهی عمیق به کارش گفت: از دولت یازدهم مسکن مهری ندیده‌ایم در صف مسکن مهر پاهایم درد گرفته آیا دولتیان ندیده‌اند که چقدر خودسوزی و خودکشی برای همین مسکن مهر داشته‌ایم؟.

زهرا دانشجو رشته علوم اجتماعی است او دغدغه‌های جامعه را دغدغه‌های خود می‌داند و با امیدی به آینده می‌گوید : رئیس‌جمهور باید مردمی، راست‌گو، باشد باید ذات روحانی داشته باشد لباس روحانیت تنها کافی نیست.

امید ورزشکاری است که سال‌‌ها ۹۰ متر زمین خاکی فوتبال را به عشق اسطوره‌هایش می‌دود اما با تمام استعدادهایی که درون اوست کسی او را نمی‌بیند او که رأی اولی است می‌گوید: به کسی رأی می‌دهم که به فکر جوانان باشد به فکر پرورش استعدادهای جوانان آنان باشد جوانان را حمایت کند و به آن‌ها میدان دهد.

کبری خانم خانه‌دار است و شوهرش در تصادف از دست داده است و در بارندگی اخیر خانه‌اش که در حاشیه شیراز است خراب‌شده است، چشمان او در حالی که تب و تاب انتظار خط اتوبوس واحد را برای سوارشدن می‌کشید، گفت: چرا سران دولت خودشان تو بهترین خانه‌ها زندگی می‌کنند حقوق‌های نجومی می‌گیرند و من بیوه با سه فرزند باید حقوقم ۶۳۰ هزار تومن باشد به کسی رأی می‌دهم که اعتدال را در جامعه نه در شعار بلکه در عمل انجام دهد.

رضا ترم آخر رشته علوم سیاسی از دانشگاه شیراز است او به تازگی نامزد کرده است درحالی که خواهش می‌کند تمام حرف‌هایش را بنویسم می‌گوید: سن ازدواج بالا رفته است، تمام دوستان دانشجو من بیکار هستم و کسی به آدم بیکار زن نمی‌دهد چرا دولت به فکر اشتغال و مسکن جوانان نیست؟!

سید مهدی روحانی مسجدی در پایین‌شهر شیراز است که هرروز عبایش را در آغوشش پشت موتورش می‌گیرد و به آن منطقه جهت ادای نماز می‌رود او گفت: برخی از افرادی که فکر آخرتشان را نمی‌کنند دید مردم را نسبت به‌نظام بد می‌کنند و می‌خواهند ریشه اعتقادات مردم را می‌خواهند بخشکانند، به جای اینکه دست مردم را بگیرند پای ملت را می‌گیرند و با سر به زمین می‌کوبند .

جمشید سبزی‌فروش محله است که هر روزش را با پیچیدن سبزی‌ها بر دور وعده‌های راست یا دروغ نوشته شده در روزنامه‌ها می‌گذراند و با دستان گلی‌اش پولش را هرچند ناچیز از مشتری‌ها می‌گیرد و خدا را شکر می‌کند، او آهی از ته اعماق قلبش کشید که خبر از اتفاقی ناگوار در زندگی‌اش را می‌داد او گفت: سیاست پدر و مادر ندارد هرکسی رأی بیاورد به نفع خودش است به نفع مردم کار نمی‌کند،رئیس‌جمهور باید بین مردم باشد و به مردم سر بزند بیاید تا درد مردم را بفهمد نه اون بالا بنشید و برجام برجام کند.

در آخر روز کاری‌ام به فردی رسیدم که چشمان و پای خود را ۸ سال پیش در جنگ فدای میهن اسلامی کرده بود با در هم رفتن صورتش متوجه شدم دلش گرفت و می‌خواهد گریه کند او گفت: من جانبازم هر جا میرم کسی جواب من را  نمی‌دهد هردو تا از بچه‌هایم بیکار هستم، فقط بلد هستند وقت انتخابات از خانواده‌ای شهدا و جانبازان حرف بزنند تا دل مردم را به دست آورند اما این وعده‌های پوچ و خالی‌شان بعد از رد شدن خرشان از پل را دیگر نشنیده و حتی به دروغ می‌گویند من این حرف‌ها نزده‌ام باید در پیشگاه خداوند جواب‌گو باشند.


instagram telegram

یک پاسخ به “شعار خدمتی دیگر، دیگر قابل قبول نیست/ رئیس جمهور باید مردمی و راستگو باشد/ چرا دولت به فکر اشتغال و مسکن جوانان نیست”

  1. […] شعار خدمتی دیگر، دیگر قابل قبول نیست/ رئیس جمهور باید .. … […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *