نگاه فارس

شرق:‌ سیاست خارجی منفعل است

۲۶ فروردین ، ساعت ۱۰:۰۸

متأسفانه سياست خارجي در دولت دوازدهم در مقايسه ‌با دولت يازدهم ضعيف‌تر شده و وزير خارجه و تيم او كه براي مذاكره و دفاع از منافع ملي ايران سر از پا نمي‌شناختند، اكنون در شرايط كاملاً منفعل قرار گرفته‌اند

ظریف

به گزارش نگاه فارس، روزنامه شرق از ضعيف شدن سياست خارجي دولت دوازدهم نوشته است. اين روزنامه در سرمقاله خود آورده است كه «متأسفانه سياست خارجي در دولت دوازدهم در مقايسه ‌با دولت يازدهم ضعيف‌تر شده و وزير خارجه و تيم او كه براي مذاكره و دفاع از منافع ملي ايران سر از پا نمي‌شناختند، اكنون در شرايط كاملاً منفعل قرار گرفته‌اند؛ تا جايي كه كشور كوچكي مانند عربستان يا برخي كشورهاي عرب حوزه خليج‌فارس و حتي آفريقا، به دنبال ايجاد جبهه‌اي يكپارچه ضد ايران هستند. »
شايد روزنامه شرق در دولت يازدهم آنقدر سرمست برجام بود كه اين ضعف را در سياست خارجي دولت نمي‌ديد و اكنون كه ديگر نمايش مذاكرات برجام نيست كه چشم‌ها و صفحات رسانه‌ها را پر كند، تازه مي‌بينند كه اين سياست خارجي ضعيف است و حتي كشورهاي كوچك دنبال شكل دهي جبهه‌اي عليه ايران هستند. در حالي كه همان زمان كه ظرفيت سياست خارجي دولت صرفاً براي برجام هزينه مي‌شد، اين جبهه‌هاي كوچك در حال شكل گيري بود و دولت و حاميانش نمي‌خواستند ببينند. مثلاً در مورد عربستان، دولت روحاني ترجيح داد همه چيز را تقصير ماجراي مشكوك حمله به سفارت عربستان بيندازد، اما ماه‌ها پيش از اين حمله، ماجراهاي تعرض به دو نوجوان ايراني در فرودگاه جده، ممانعت از نشستن هواپيماهاي ايران در صنعا، حادثه منا، اجازه ندادن ورود به وزراي ايراني پس از حادثه منا و… اتفاق افتاده بود.

جوان


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *