نگاه فارس
مرکز پژوهش های مجلس :

خروجی وزارت راه و شهرسازی: قابل رصد نیست !!!

۳۰ بهمن ، ساعت ۱۵:۴۰

تمام این کم کاری ها و وعده های غیر صادق وزیر که نشات گرفته از تفکر کارگزارانی او است و توجهی به قشر متوسط جامعه و مشکلاتش ندارد همه و همه علت هایی شده است که کارشناسان بگویند او لیاقت وزارت را ندارد.

گروه سیاسی نگاه فارس، هادی حسینی : شاید بتوان آخوندی و وزارتش را پر حاشیه ترین وزیر و وزارت خانه عنوان کرد، با رکورد هایی عجیب. مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی عمل کرد وزیر راه و شهرسازی در چندسال گذشته و میزان عمل به وعده ها و قول های آخوندی در روز رای اعتماد برای تصدی سمت وزارت پرداخته است.
در یک کلام می شود گفت نتیجه گزارش هیچ است ! پژوهشگران هر چه گشته اند چیزی برای ارزیابی و فعالیتی برای بررسی مشاهده نکرده اند. کلمه ای که در گزارش تکرار می شود یک چیز است. (( قابل رصد نیست))
گزارشی که نشان از ناکارآمدی مطلق وزیر می دهد و انگار نه انگار که وظایفی محول شده است.

بهانه ها در مسکن
بدون شک یکی از انتقادهای بزرگ به آخوندی بحث رکود بی سابقه و بزرگ بر مسکن و این صنعت بزرگ است که در این ۵ سال مشاغل زیادی را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است و وزیر تنها با بهانه و حمله به مسکن مهر، حذف و عدم ارائه طرح جایگزین، هم مشاغل مرتبط با این حرفه و صنعت را با چالش مواجه کرده است هم قشر متوسط جامعه را در آرزوی خانه دار شدن.

هواپیماهایی که قرار بود گلابی برجام شود
طی دو-سه سال گذشته مذاکرات پی در پی عباس آخوندی برای عقد قرارداد با شرکت هواپیمایی چیزی بود که از نتایج برجام به حساب آمد و توسط رسانه هایی برای بزک کردن به تیتر های یک و اصلی تبدیل شد.
خبرهایی که عدم واقعیت آن بعد گذشت زمان مشخص شد، هواپیماهایی که قرار دادآن بسته شد بدلیل مشکلات و نواقص برجام و تعهدهای ضعیف فقط خروج ارز ملی را در بر داشت و امروز باید خبر سقوط هواپیمایی که قرار بود نو و جدید شوند شنیده شود.
گزارش های غلط غیر واقعه ای رویه ای تکراری
آذر سال ۹۵ بود که خبر تصادف ۲ قطار در ایستگاه هفت خوان به هم برخورد کردند که باعث فوت ۴۵ نفر از هموطنان شد. اما چند مدت قبل آخوندی در گزارشی در دیدار با رهبر انقلاب به مناسب هفته دولت اعلام کرد که دستگاه های هشدار ATC که وارد شده اند را از مزیت های و امکانات ناوگان حمل و نقل ریلی عنوان کرد و حتی جایی آخوندی گفته بود آنقدر این دستگاه ها مجهز و بروز هستند که لوکوموتیو ران می تواند چشم بسته قطار را براند! که بعد مشخص شد همین سیستم هشدار بدلیل مشکلات و نواقص و ۴۰۰۰ اخطار غیرصحیح در ۶ ماه اول سال از سیستم راه آهن کنار گذشته بود!
وقایعی که خبری از آخوندی نبود
اتوبوس های متعددی چپ شدند، زلزله و ویرانی خانه ها، سانحه سانچی، کرمانشاه و … سوانح و حوادثی بودند که هیچ خبری از وزیر و متصدی امورشان نبود. حتی در مواقعی وزیر بعد از چند روز در مصاحبه اعلام می کند که جای نگرانی نیست و همه کشته شده گان بیمه بوده اند! بجای هم دردی و پیگیری، سخنی که جای التیام زخم داغداران، نمکی بر زخمشان شده است.
صدای مدافعان برجام و دولت هم درآمده است
امروز چند نماینده در نامه ای خواستار استیضاح آخوندی شدند، در این بین بهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی و یکی از چهره های سیاسی که موضع گیری های صرفا سیاسی و جناحی او شهره خاص و عام هست هم امروز در مصاحبه با مهر از روحانی خواسته است که آخوندی قبل از استیضاح، استعفاء دهد. پیشنهادی که سالهای گذشته در مورد جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد افتاد و او از پاسخ دادن به مردم فرار کرد.
تمام این کم کاری ها و وعده های غیر صادق وزیر که نشات گرفته از تفکر کارگزارانی او است و توجهی به قشر متوسط جامعه و مشکلاتش ندارد همه و همه علت هایی شده است که کارشناسان بگویند او لیاقت وزارت را ندارد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *