نگاه فارس

تماشایی شد…

۲۳ بهمن ، ساعت ۱۶:۲۵

تماشايي ترين راهپيمايي تاريخ انقلاب اسلامي در عين بصيرت و ارسال پيام استكبارستيزي و مقاومت به دشمنان ايران واجد پيامي بسيار مهم به مسئولان و دولتمردان كشور بود

به گزارش نگاه فارس، یکهزار شهرستان، شهر و بخش و بیش از ۴ هزار روستا دیروز (۲۲ بهمن) مملو از جمعیتی بود که آمده بودند تا جشن سی‌ونهمین سالروز پیروزی انقلاب‌شان را گرامی بدارند. این اعداد تنها می‌تواند کمیت حضور مردم را در جشن انقلاب نشان دهد اما کیفیت آن را حتی بیش از ۶ هزار عکاس، خبرنگار و فیلمبردار داخلی و ۲۵۰ خبرنگار خارجی نیز نمی‌توانند به همان کیفیتی که وجود دارد به تصویر کشیده یا مخابره کنند. هیچ قاب دوربینی نتوانسته و نمی‌تواند حماسه‌آفرینی‌های ملت ایران را آنطور که هست روایت کند. این حضور را تنها کسانی درک می‌کنند که در میانه میدان و در سیل جمعیت مشتاق ایرانی قدم برمی‌دارند. تنها اینگونه است که می‌توان دریافت چگونه ملت ایران ۳۹ سال فتنه‌ها را یکی پس از دیگری از سر گذرانده و پای این انقلاب ایستاده است. امسال اما مردم ایران با هر نوع دیدگاه، گرایش و سلیقه‌ای پرشورتر از سال‌های قبل به خیابان‌ها آمدند تا پاسخ قاطعی به دشمنان یعنی همان کسانی که یک ماه و نیم پیش تلاش کردند با حمایت‌های خود، اعتراضات مردمی به وضعیت اقتصادی را به ناآرامی‌های دامنه‌دار تبدیل کنند و فتنه جدیدی را رقم بزنند اما مردم نگذاشتند، بدهند. مردم هر چند از وضعیت اقتصادی و فساد اقتصادی گله‌مندند و این نارضایتی را در دستنوشته‌های‌شان و بازداشت نمادین ۲ مفسد اقتصادی و یک مدیر ناکارآمد نشان دادند اما با این حال تاکید می‌کنند به خاطر انقلاب و رهبری به خیابان‌ها آمده‌اند تا پاسخی به دشمنان داخلی و خارجی و بویژه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و هیات حاکمه این کشور بدهند و بگویند هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد انقلاب‌شان؛ این میراث خمینی(ره) طعمه گرگ‌های استعمارگر شود. مردم از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب؛ ۲۲ بهمنی تماشایی را در بهمن ۹۶ ثبت کردند..
در جشن بلوغ انقلاب اسلامي، مردم رسماً و علناً خشم و انزجار خود را از تبعيض، رانت خواري، فساد، اختلاس، دريافت‌هاي تبعيض‌آميز نجومي، اشرافي‌گري، سوءمديريت، غربگرايي، مرعوب شدن در برابر دشمن، تحريف راه امام و انقلاب، ساده انديشي نسبت به دشمن، فرصت‌سوزي‌ها و… از يك‌سو و عشق به انقلاب اسلامي، حفظ وحدت و انسجام ملي، حفاظت از آرمان‌هاي انقلاب، بازگشت به سيره انقلابي حضرت امام خميني سلام‌الله عليه و ضرورت سرعت بخشي به حل مشكلات اقتصادي مردم را به مسئولان خود گوشزد كردند.
تماشايي ترين راهپيمايي تاريخ انقلاب اسلامي در عين بصيرت و ارسال پيام استكبارستيزي و مقاومت به دشمنان ايران واجد پيامي بسيار مهم به مسئولان و دولتمردان كشور بود كه از بازي‌هاي سياسي و جناحي و پيروي از مدل‌هاي غربي و تحميلي نظام سلطه و تلاش براي تكاثر ثروت و غفلت از محرومان و پابرهنگان فاصله گرفته و با تبعيت از منويات مقام معظم رهبري و راهبرد‌هاي نظام، به صف جهاد بزرگ براي ريشه‌كني فقر، فساد اقتصادي و سياسي، تبعيض و رانت‌خواري، كاخ‌نشيني و اشرافي‌گري و… بپيوندند. مردم به مسئولان خود پيام دادند كه انقلاب پويا و زنده است و مقتدرانه به حيات سياسي خود و مبارزه با مشكلات و تلاش براي رفع همه موانع داخلي و خارجي تا وصول به قله‌هاي ترقي و پيشرفت ادامه خواهند داد. مردم با شعارهاي كوبنده و ظلم‌ستيز خود نشان دادند كه در دفاع از انقلاب و ارزش‌هاي الهي و انساني آن بسيار جدي بوده و منتظر نخواهند ماند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *