نگاه فارس

دعوت شخصیت ها و نهادهای فارس از مردم برای حضور چشمگیر در راهپیمایی ۲۲ بهمن

۲۱ بهمن ، ساعت ۱۴:۴۸

تعدادی از شخصیت ها، نهادها، دستگاه ها و سازمان های استان فارس با صدور اطلاعیه از عموم مردم برای حضور چشمگیر و گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کردند.

به گزارش نگاه فارس،تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی کاظم شاهچراغ(ع) در پیامی با گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مردم فارس را به حضور پرشور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کرد.

حضور گسترده مردم در راهپیمایی، دشمنان را نومید می کند

آیت الله سید علی اصغر دستغیب نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر ضرورت حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه گفت: مردم با حضور گسترده خود، دوستان انقلاب اسلامی را امیدوار و دشمنان را مایوس کنند.
وی افزود: این امر مسلمی است که مردم ۲۲ بهمن را یک روز مقدس و سرنوشت سازی می دانند.

وی ادامه داد: ۲۲ بهمن ماه از مصادیق یوم الله است که مردم به عنوان شکرانه نعمت بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی هر ساله با آمدن به مراسم باشکوه راهپیمایی، حمایت خود از رهاوردهای انقلاب اسلامی را اعلام می کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی کاظم شاهچراغ(ع) به خصومت های همه ساله دشمنان، استکبار جهانی آمریکا و صهیونیستم علیه مردم ایران اشاره کرد و گفت: در شرایط حال وضعیت به نحوی است که این دشمنان آنچه در باطن داشتند ابراز می کنند و با همپیمانان خود درصدد هستند در عرصه جهانی وانمود کنند بین نظام جمهوری اسلامی و کارگزاران این نظام و مردم جدایی افتاده است.

دستغیب افزود: همجنین نفوذ به شیوه های مختلف را در خیال خود می پرورانند اما بازهم در ۲۲ بهمن ماه شاهد خواهیم بود این آرزوها را به گور می برند که ببینند مردم آنچه برای خودشان و عزیزانشان، فداکاری و استقامت کردند را از یاد ببرند و گوش به کلام دشمن باشند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم امیدوارم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با شکوهتر از همه سال های دیگر برگزار شود و هم برای دوستان انقلاب اسلامی امید بیشتری ایجاد کند و هم دشمنان را بیش از گذشته مایوس کند.

دفاع از انقلاب با حضور راهپیمایی ۲۲ بهمن

حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی امام جمعه موقت شیراز نیز در خطبه های نماز جمعه بیستم بهمن ماه جاری این شهر گفت: حضور همگانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با توجه به یاوه سرایی آمریکایی ها، اسرائیل و اذناب آنها در منطقه امری لازم و ضروری است ، مشکلات اقتصادی و فرهنگی در کشور وجود دارد ولی اصل نظام اهمیت ویژه ای دارد و این انقلاب ارزان به دست نیامده و در دفاع از این انقلاب باید همه در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال شرکت کنیم.

مردم فارس در راهپیمایی ۲۲ بهمن اتحاد و همبستگی خود را به نمایش بگذارند

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس نیز در بیانیه ای اعلام کرد: دهه فجر و یوم الله ۲۲ بهمن روز تبلور شکوه وایثار مردم همیشه سرافراز و آزاده جمهوری اسلامی ایران است، در این روزهای عزیز، ملت ایران با رهبری داهیانه زعیم بزرگ اسلام و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و با تاسی از آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) طومار ۲ هزار و ۵۰۰ ساله رژیم طاغوتی استبداد و استکبار را در هم پیچید و روح امید، احساس غرور و خودباوری را در کشور زنده کردند.

در این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی هیبت و هیمنه پوشالی همه قدرت های مستکبر دنیا را به سخره گرفت، انقلابی که محدود به هیچ حد و مرز نژادی و جغرافیایی نماند و وجدان آگاه و بیدار همه مستضعفان و آزادگان را در جای جای عالم مخاطب پیام بلند خویش ساخت. بی تردید پیروزی این انقلاب الهی جز با قدرت ایمان ملت مسلمان ایران، پیروی آنان از رهبری های پیامبر گونه امام امت و وحدت کلمه توده ها و اقشار مختلف ملت میسر نبود.

شورای هماهمگی تبلیغات اسلامی استان فارس در این بیانیه از مردم ولایی استان فارس دعوت کرد همچون سال های گذشته با شرکت در صفوف بهم پیوسته راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، اتحاد و همبستگی خود را به نمایش بگذارند.

 پیام شورای شهر شیراز

شورای اسلامی شهر شیراز نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن فراخواند.
در این بیانیه آمده است: امروز انقلاب اسلامی در آستانه چهل سالگی و با وجود دشمنی‌ها و کارشکنی‌های کشور‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، همچنان مسیر خود را با صلابت و اقتدار ادامه می‌دهد و سنگ‌اندازی آن‌ها تاثیری بر رشد و پیشرفت کشور ندارد.

شورای شهر شیراز در این بیانیه افزوده است: حضور آگاهانه‌ مردم ایران اسلامی در مناسبت‌های ارزشمند و تاریخی همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن، یکی‌ از زیباترین‌ جلوه‌های‌ مردمی انقلاب اسلامی است‌ و همین حضور پرشور و حماسه ساز باعث‌ شده‌ است‌ که‌ انقلاب‌ شکوهمند اسلامی همچنان‌ در مسیر بالندگی و سرافرازی حرکت نماید.

در ادامه این بیانیه می خوانیم: اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز در نخستین سال از فعالیت خود و بر آمده از آرای لیست امید، باورمندانه به آینده انقلاب اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کنار مردم شریف شیراز حضور خواهند یافت و همشهریان را به حضور گسترده در این راهپیمایی دعوت می کند.

 خلق حماسه در جشن ۴۰ سالگی پیروزی

جامعه روحانیت شیراز نیز در پیامی مردم این شهر را برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کرد و گفت: شما مردم قدرشناس و ولایتمدار با به صحنه آمدن در دی ماه امسال در مقابله و برخورد با اغتشاشگران و برهم زنندگان امنیت و آسایش ایران اسلامی و سوءاستفاده‌کنندگان از اعتراضات به حق مردم بار دیگر به جهانیان ثابت کردید که همواره پاسدار خون شهیدان گلگون کفن، حافظ پرچم جمهوری اسلامی ایران و پشتیبان ولی فقیه بوده و هستید.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: اینک خلق حماسه‌ای دیگر از شما در جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و پاسداری از حریم انقلاب، جمهوری اسلامی و ولایت مطلقه فقیه چشمان جهانیان و مستکبران را خیره خواهد کرد. ان شالله به مانند بهمن ۵۷ و با رمز وحدت دست در دست هم در یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۶ در جای جای استان و با اتحاد و همدلی و با مشت‌های گره کرده انزجار خود را از مستکبران و طاغوتیان زمان و در رأس آنها دولت‌های سفاک آمریکا و اسرائیل جنایتکار و حکام وابسته خائن منطقه به اسلام و مسلمین را یک صدا فریاد خواهیم زد.

حضور آگاهانه دانشگاهیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن

دانشگاه شیراز نیز در بیانیه ای اعلام کرد: بی تردید دانشگاهیان دانشگاه شیراز همگام با گروه‌های مختلف مردم ایران ، امسال نیز به مانند سال های گذشته، حضوری پرشور و آگاهانه در برنامه های دهه مبارک فجر به ویژه راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، خواهند داشت.

حضور اصحاب فرهنگ، ادب و هنر در راهپیمایی ۲۲ بهمن

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز با بیان اینکه دهه فجر و ٢٢ بهمن فرصتی مناسب برای آشنایی نسل جوان با آرمان های امام راحل (ره) انقلاب، اتحاد و انسجام بیشتر آحاد مختلف جامعه و رهنمودهای مقام معظم رهبری است، گفت: اصحاب فرهنگ، ادب و هنر با همراهی ملت ایران در تمام صحنه های انقلاب اسلامی با بصیرت و آگاهی حضوری فعال و منسجم داشته و بارها با حضور به موقع خود تمام توطئه های دشمنان را خنثی کرده اند.

غلامرضا یوسفی افزود: ایران اسلامی امروز در شرایط ویژه و حساسی قرار دارد بر این اساس حضور گسترده مردم و اصحاب فرهنگ، ادب و هنر در راهپیمایی ٢٢ بهمن پاسخ کوبنده ای به تهدیدهای استکبار است و با درک شرایط حساس کنونی و حضور حماسی امسال بار دیگر به جهانیان به ویژه دشمنان نظام ثابت خواهند کرد که از آرمان های والای نظام و انقلاب دست نخواهند کشید.

حضور بازاریان فارس در راهپیمایی ۲۲ بهمن

‎اتاق اصناف مرکز استان فارس با صدور بیانیه ای از تمام کسبه و بازاریان شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران همگام با دیگر اصناف سراسر کشور خواست همراه با مردم همیشه در صحنه و همچون گذشته به صورت پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

 

بسیجیان شهر مقدس شیراز

در این بیانیه آمده است: «پیروزی انقلاب اسلامی ایران خیزش و خروش ارزشی، مبدأ همه تحولات بنیادین در جامعه اسلامی بود که تغییرات اساسی را در نحوه اداره امور کشور به دنبال خود آورد.

اینک در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، انقلابی دوران‌ساز، باعظمت و اقتدارآفرین ایران با انقلاب اسلامی هویتی تازه یافت، ملت متمدن ایران شکوه و مجد گذشته خود را به‌دست آورد، در اسلام روحی جدید و خونی تازه جریان پیدا کرد.

استمرار اهداف و آرمانهای حضرت امام(ره) در سایه تبعیت جدی از رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، رشد و تعالی همه جانبه را موجب گشته و با فضل الهی متضمن حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی خواهد بود.

ملتی که علی‌رغم توطئه‌های دشمنان با وحدت و بصیرت، پایه‌های انقلاب اسلامی را قوام و دوام بخشیده و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری نمایشی از ثبات و امنیت در تمام این سالها را خلق کردند.

پاسداران و بسیجیان شیراز همراه قاطبه مردم در راهپیمائی یوم‌الله بیست و دوم بهمن‌ماه شرکت کرده و ندای عزت، سربلندی، وحدت، سرخواهند داد.

در پایان بسیجیان اعضای مختلف پایگاه‌های مقاومت اقشار مختلف محله‌ها و شهرک‌ها، ادارات کل استان فارس، کارخانجات و شرکت‌ها، اصناف، بسیج ورزشکاران، بانوان، فرهنگیان و دانش‌آموزان شهر شیراز وابسته به ناحیه ثارالله(ع) اعلام می‌داریم که تا پای جان در برابر دشمنان اسلام و انفلاب ایستادگی خواهیم كرد».

 

احزاب اصولگرای فارس

احزاب اصولگرای فارس طی بیانیه ای مردم استان فارس را جهت حضور هرچه باشکوه تر در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوا کردند.

متن پیام بدین شرح است؛

بسمه تعالی

طلیعه فجر پیروزی و شکوفایی انقلاب اسلامی در حالی در آسمان کشورمان نورافشانی می‌کند که قریب چهار دهه از رشادت‌های مردم وتقدیم چندصد هزارشهیدوجانباز در راه تثبیت انقلاب اسلامی می گذرد و امروز در آستانه سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی‌مان، بیش از پیش نیازمند وحدت و همدلی آحاد ملت ایران و اطاعت از فرامین رهبر حکیم وفرزانه و شجاع خود هستیم و بار دیگر با حضور در راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن شور و شعور ملت خود را به رخ استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار می‌کشانیم و با صدای بلند فریاد می زنیم که ملت ایران آنجا که پای دخالت بیگانگان درمیان باشد، از انقلاب اسلامی و حدود وثغورو مرزهای جغرافیایی و سیاسی-عقیدتی خود، تمام قامت دفاع خواهد کرد و از تهدید و تحریم دشمنان نمی‌هراسد.

لذا احزاب و جریانات سیاسی اصولگرا در استان فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به مردم ایران و همه آزادگان جهان، با افتخار از عموم ملت ایران برای حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن درسراسر کشور به منظور تجدید میثاق با آرمان های امام راحل عظیم الشان(ره) و شهدای گرانقدر و پیمانی دوباره با رهبر معظم انقلاب اسلامی و نمایش عزم واراده خود درپاسداری ازانقلاب اسلامی ودستاوردهای آن به جهانیان، دعوت به عمل می آورند.

سپاه فجر استان فارس

سپاه فجر استان فارس با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از اقشار و آحاد مختلف مردم ولایت‌مدار و با بصیرت استان، برای حضور گسترده در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن دعوت کرد.

در این پیام آمده است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
«إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا فَلَا خَوْفٌ عَلَیهِمْ وَلَا هُمْ یحْزَنُونَ؛ محققا كسانى كه گفتند پروردگار ما خداست‏ سپس ایستادگى كردند بیمى بر آنان نیست و غمگین نخواهند شد» (آیه ۱۳ سوره احقاف)

ملت انقلابی ایران در حالی گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی خود را جشن می‌گیرد که انقلابشان از متن توده‌های محروم نشئت گرفته و با رشادت و شهادت‌طلبی و پیروی از سلاله حسین(ع) بسیاری از معادلات جهان مدرن را دستخوش تغییرات بنیادین کرد.

با گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۷ به‌رغم توطئه‌ها، فتنه‌آفرینی‌ها، بحران‌سازی‌ها، دسیسه‌ها، نیرنگ‌ها، ترفندها و عملیاتی ساختن طرح‌ها و پروژه‌های براندازی جبهه دشمن و پیش‌بینی‌های متوّهمان غربی و متحدان داخلی، جمهوری اسلامی و ملت عظیم‌الشأن با سربلندی در مصاف راهبردی و تاریخ‌ساز با نظام سلطه و استکبار، روند تکاملی و حرکت به سمت آرمان‌های بلند و تمدن ساز خود را پویاتر و پر فروغ‌تر از هر مقطع تاریخی تداوم بخشیده‌اند و به کوری چشمان از حدقه درآمده دشمنان چهلمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی را درک خواهند کرد.

جبهه دشمنان انقلاب اسلامی در شرایط خطیر کنونی کانون اصلی مقابله خود با نظام اسلامی و ملت ایران را در جنگ‌های ترکیبی با نمادهای دیپلماسی، جنگ اطلاعاتی – تبلیغاتی و رسانه‌ای، حمایت از نابسامانی‌ها و شورش‌های منطقه‌ای و محلی، جنگ اقتصادی، حملات سایبری و عملیات روانی برای ناکارآمد سازی و ناکارآمد نشان دادن نظام و زیر سوال بردن مبانی انقلاب اسلامی و جلوگیری از ظهور ثمرات جدید و استمرار و استقامت آن دنبال می‌کند و با دادن نشانه‌های غلط به مردم و مسئولان نظام درصدد ایجاد سد بی اعتمادی و بی اعتباری و شکاف بین آن‌ها هستند.

۲۲ بهمن مبدأ تحولاتی بنیادین در جامعه شد و تغییراتی اساسی را در نحوه اداره حکومت به دنبال آورد. پیشرفت در عرصه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، پزشکی، تکنولوژی به‌ویژه در علومی چون نانو، انرژی هسته‌ای، هوافضا، سلول‌های بنیادین، نظامی و … نمونه‌هایی از این تحولات بنیادین هستند که بی شک این دستاوردها و تحولات مبتنی بر رهبری الهی و عالمانه حضرت امام(ره) در ابتدا و رهبری داهیانه و مدبرانه مقام معظم رهبری در ادامه راه، تأسی به مبانی اصیل اسلامی، آزادگی و شرافت، وحدت و یکپارچگی، استقامت و پایداری، پندآموزی از عبرت‌های عاشورایی و حرارت عشق حسینی در قلب مردم ایران و… به دست آمده است.

پاسداران و بسیجیان سپاه فجراستان فارس ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقامی که با ایثار و از خودگذشتگی خود پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را رقم زدند از آحاد ملت بزرگوار ایران اسلامی به‌خصوص مردم همیشه درصحنه و انقلابی استان فارس و شهر مقدس شیراز جهت شرکت در این حضور الهی و آرمانی که بدون شک دشمن شکن و نمایش وحدت و یگانگی ملت ایران است دعوت به‌عمل می‌آورد.

 

تجمع ۲۲ بهمن‌ ماه در شیراز راس ساعت ۹:۳۰ و از سه مسیر فرعی آغاز می‌شود که مسیر اول شامل میدان شهدا، خیابان کریم خان زند، میدان امام حسین (ع) و چهارراه ۱۵ خرداد است، مسیر دوم میدان نمازی، خیابان کریم‌خان زند، زند غربی، میدان امام حسین(ع) و چهارراه ۱۵خرداد و مسیر سوم سه‌ راه احمدی، چهار‌راه پیروزی، خیابان لطفعلی‌خان زند و چهارراه ۱۵خرداد خواهد بود.

راهپیمایی راس ساعت ۱۰ صبح از چهارراه ۱۵ خرداد به سمت خیابان انقلاب، میدان امام حسین(ع)، پل باغ صفا، بلوار آزادی و میدان آزادی(فلکه گاز) برگزار می‌شود.

راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه همزمان با سراسر کشور در ۷۶ نقطه استان فارس برگزار می شود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *