نگاه فارس

شورای شهر نقش مساجد و مراکز فرهنگی را کم رنگ نکنند

۱۴ بهمن ، ساعت ۱۳:۵۱

امام‌جمعه موقت شیراز با تأکید بر پررنگ گردن نقش مساجد در ایام دهه فجر، افزود: اعضای شورای شهر نقش مساجد را کم‌رنگ نکنند و در مصوبات به این مهم توجه داشته باشند.

به گزارش نگاه فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی و لزوم تشریح دست آوردهای نظام اسلامی در این ۴۰ سال، اظهار داشت: این انقلاب به برکت خون شهدا و امام راحل به پیروزی رسید و امروز مسؤولانی که پست و صندلی گرفته‌اند باید به مردم بگویند که در راستای خدمت به آنان چکار انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه دهه فجر یوم‌الله است به دلیل اینکه خدا حاکم بر امور بوده و روزی است که قلدران عالم قلع‌وقمع می‌شوند، افزود: مسؤولان کشور از برکت خون شهدا و امام پست و میز و صندلی گرفته‌اند و امروز در دهه فجر باید بگویند برنامه آنان برای خدمت به مردم چیست و این امتحان بزرگی است.

امام‌جمعه موقت شیراز با تأکید بر پررنگ گردن نقش مساجد در ایام دهه فجر، افزود: اعضای شورای شهر نقش مساجد را کم‌رنگ نکنند و در مصوبات به این مهم توجه داشته باشند.

مرادی همچنین با اشاره به منحصربه‌فرد بودن انقلاب مردمی ایران خاطرنشان کرد: تنها انقلابی که تابه‌حال در دنیا سیر صعودی داشته انقلاب اسلامی ایران بوده که علت آن وحدت، مکتب و رهبری است.

وی با بیان اینکه مسئولان باید ایران دیروز، امروز و آینده را برای مردم ترسیم کنند، اظهار داشت: استقلال و عزت دست آورد مهم انقلاب اسلامی است که باید برای مردم تبیین شود.

امام‌جمعه موقت شیراز افزود: جوانان ما باید بدانند که پیش از انقلاب، ۸۰ هزار مستشار خارجی در این کشور حضور داشتند و حتی نفت ما در اختیار آمریکا بود که با وقوع انقلاب، مردم بر سرنوشت خود حاکم شدند و باید قدر این انقلاب را دانست.

مرادی در ادامه سخنان خود به دهه فاطمیه و شخصیت والای حضرت زهرا (س) اشاره کرد و افزود: زهرای مرضیه گل سرسبد زنان اثرگذار و مجاهد جهان است به‌طوری‌که امام زمان (عج) نیز به وجود ایشان افتخار می‌کند.

وی با اشاره به سبک زندگی علوی و فاطمی نیز گفت: حضرت زهرا (س) به حدی برای پدر قابل‌احترام بود که از جانب رسول خدا ام‌ابیها خوانده می‌شد و به لحاظ اهمیت به نظام خانواده یک الگوی تمام‌عیار برای زنان جهان محسوب می‌شود.

مرادی با اشاره به پاشیدن کانون خانواده در غرب و بالا رفتن آمار طلاق در کشور نیز اظهار داشت: از بین بردن جایگاه زن در خانواده از اهداف رسانه‌های غربی است چراکه با خراب کردن این جایگاه، نظام خانواده از هم فرو خواهد پاشید.

وی با بیان اینکه روی مهریه سنگین نباید تکیه کرد چراکه اشکال شرعی خواهد داشت، افزود: سبک زندگی حضرت زهرا (س) در بعد تعلیم و تربیت و شوهرداری و تمام عرصه‌ها برای زنان یک الگو است.

امام‌جمعه موقت شیراز افزود: صبوری و خوش‌خلقی دو ویژگی بارز دیگر زهرای مرضیه بود که چنین شاخصه‌هایی زندگی ساز و جامعه‌ساز است و زنان ما باید با الگو قراردادن فاطمه (س) کانون خانواده خویش را حفظ کنند.

منبع: فارس


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *