نگاه فارس
زهرا کوثری

دهه‌ی فجـــــــــر یا زجر؟

۱۲ بهمن ، ساعت ۱۴:۳۴

آری همان دهه فجری که عده‌ای بعد از فکر کردن‌های بسیار آخر نوشتند دهه‌ی زجر، آری درست می‌گویید فجر ما و زجر شما!!! دهه‌ای که شروعش برای ما سراسر فجر و نور بود و برای شما سراسر زجر ….

گروه سیاسی نگاه فارس، زهرا کوثری: بازگشت امام خمینی (ره) به ایران واقعه‌ای در جریان انقلاب ۵۷ است که طی آن در ۱۲ بهمن سال۵۷ امام خمینی (ره) پس از ۱۴ سال تبعید به ایران بازگشت این روز در تقویم رسمی با عنوان روز آغاز دهه فجر، مشخص‌شده‌ است.

آری همان دهه فجری که عده‌ای بعد از فکر کردن‌های بسیار آخر نوشتند دهه‌ی زجر، آری درست می‌گویید فجر ما و زجر شما!!! دهه‌ای که شروعش برای ما سراسر فجر و نور بود و برای شما سراسر زجر ….

شروعشان رؤیایی بود. شروع نسلی از جنس خروش، شروع نسلی از تبار خمینی با رهبری پیر خمین ، آن‌ها کم نیاوردند تا به بهای نان، بفروشند همه‌ی عزت‌ها را…

رهبر پیر خمین کجایی…تا ببینی بعد از آمدنت چه ها کردند و چه ها بردند و چه ها خوردند…. بماند تاریخ خوب جواب می‌دهد

چه زیبا سید شهیدان اهل‌قلم مرتضی آوینی فرمود که : قلمت بشکند تاریخ اگر ننویسی به فرزندان روح‌الله چه گذشت.

به‌راستی چرا آن روزها که گفتی نامبارک ماندنی نیست باور نکردیم که به همین زودی آن روز برسد؟و حالا که سید علی یار غارت از نامبارکی اسرائیل و ابرها می‌گوید چرا باور نمی‌کنیم؟

رهبر پیر خمین کجایی تا باز ۱۵ خرداد داد برآوری که اسلام رفت؟ اگر آن روزها شمشیر از رو بسته بودند این روزها شمشیر در غلاف چشم به اختلاف ما دوخته‌اند… اختلاف اصول و اصلاحات… اختلاف شرق و غرب… بهار و خزان… تا به ریشمان بخندند که خود تیشه به ریشه‌ی خود زدیم…
باید گفت قلم تاریخ بکشند اگر ننویسد که با فضای مجازی و تلفن‌هایی که همراه نبوده و نیستند و بشقاب‌های روی پشت‌بام‌ها چه چیزها که در مغز پیر و جوان تغذیه نکردند، شیعه و سنی برای هم جوک ساختند…ترک و کرد و لر برای هم…زن و مرد هم برای هم

قلمت بشکند ای تاریخ… اگر ننویسی سرزمین فرزندان روح‌الله به دست اپوزیسیون‌ها افتاد. اینجا عده‌ای می‌رود جان می‌دهد تا آن‌کس که نظام را هم قبول ندارد بتواند در امنیت بخوابد… ؟

قلمت بشکند ای تاریخ…اگر ننویسی که همت‌ها، باکری‌ها و خرازی در این مملکت جان دادند تا تیم نیویورکی‌ها در سال‌های جنگ در آمریکا تحصیل کنند و حالا عزت ملی که با خون هزاران شهید به دست آمد را به‌راحتی بفروشند…؟.

قلمت بشکند ای تاریخ… اگر ننویسی از سرفه‌های خونین جانبازان شیمیایی که روز و شب بر روی تخت جان می‌دهند تا مبادا چهره دخترکی بی‌حجاب در خیابان‌های انقلاب…همان‌هایی که عروسک خیمه‌شب‌بازی‌های مسیح‌ها شده‌اند روحش را آزار دهد… تا مبادا دل دخترک شهید مدافع حرمی بشکند… ؟.

 

قلمت بشکند ای تاریخ… اگر ننویسی اینجا فقط از تکریم یاد و خاطره شهدا در صف انتظار نام‌گذاری آن‌ها بر معابر و خیابان‌ها را یاد گرفته‌اند و به مشاهیر زنده‌ای می‌پردازند که شأن آن‌ها را نگه نداشته‌اند؟.

قلمت بشکند ای تاریخ… اگر ننویسی از آن مادر شهیدی که دست‌فروشی می‌کند…اگر ننویسی از آن شهدای مدافع حرمی که شناسنامه مهاجر افغانی درست کردند تا کسی نگوید به خاطر پول می‌روند…؟.

 

قلمت بشکند ای تاریخ… اگر ننویسی برای یاد روز کوروش کبیر عده‌ای سینه‌چاک می‌درند و در صف اول مدافعان حقوق آزادی بشر قرار می‌گیرند اما یادشان رفته سی‌وپنج سال پیش عده‌ای رفتند تا آن‌ها حال بتوانند با صدای رسا فریاد آزادی و حقوق بشر را سر دهند؟.

 

دهه‌ی زجر دشمن و فجر ما مبارک…جشن‌ها را مفصل بگیریم چراکه زجر دشمن فجر ماست


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *