نگاه فارس

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار

۲ بهمن ، ساعت ۱۳:۱۲

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت:طی سال های گذشته برای تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان را در دستور کار قرار داد.

به گزارش نگاه فارس، سید کمال پاک فطرت،گفت: در حقیقت دولت طی سال های اخیر به دنبال ایجاد رونق در مناطق روستایی و بهسازی و مقاوم سازی منازل مسکونی روستاییان بوده تا به این شکل از مهاجرت آنها به شهرها کاسته شود.

وی از جمله برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها را دادن تسهیلات و راه اندازی صنایع تبدیلی و تعاونی های روستایی دانست و بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در این زمینه از سوی دولت و نگاه مسئولان فارس، شاهد حرکت اشتغال مناطق روستایی به سمت رونق هستیم.

پاک فطرت با اشاره به پیش بینی اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال در مناطق روستایی فارس ادامه داد:دولت از محل صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال روستایی کشور در نظر گرفته که پیش بینی می شود بیش از ۳۶۰ میلیارد تومان آن به استان فارس اختصاص یابد.

او گفت: دولت تدبیر و امید طی سال های گذشته برای تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان را در دستور کار قرار داد.

وی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که بین بانک های سینا و پارسیان مبادله شده، ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات یارانه ای (هشت درصد) برای پرداخت به طرح های اقتصادی و اشتغال زا مستقر در مناطق روستایی پرداخت خواهد شد.

او افزود: همچنین با پیگیری های معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و با همکاری صندوق توسعه ملی و پست بانک، به طرح های اشتغالزا در مناطق روستایی کمتر توسعه یافته استان تسهیلاتی با بهره ۱۲ درصد پرداخت می شود.

او اضافه کرد: بر اساس یک تفاهم دیگر از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی، به طرح های مرتبط با صنایع تبدیلی و تکمیلی، تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یک ساله و ۱۵ درصد به مناطق محروم روستایی استان فارس اختصاص یافت.

پاک فطرت، جمعیت روستایی استان فارس بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن (سال ۹۵) را یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۸۶۳ نفر برشمرد و افزود: همچنین تعداد روستاهای این استان نیز هشت هزار و ۳۷۶ روستا است که از این تعداد چهار هزار و ۱۵۲ روستا دارای سکنه و چهار هزار و ۲۲۴ روستا نیز خالی از سکنه است.

 

منبع:ایرنا


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *