نگاه فارس

میراث ۳ هزارمیلیاردی تومانی! / آیا شهرداری شیراز ورشکسته شده است؟

۲۵ دی ، ساعت ۱۷:۵۴

شهردار شیراز تشریح کرد: بدهی ۳ هزار میلیارد تومانی در قبال مطالبه ۲۵۰ میلیارد تومانی.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، حیدر اسکندر پور بعدازظهر امروز در صحن شورای شهر شیراز اظهار داشت: در سال‌های اخیر بدهی شهرداری شیراز ۳ هزار میلیارد تومان و جمع طلبکاری شهرداری از ادارات دولتی و دولت به  ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۱۶ پیمانکار داریم که کمتر از ۵۰ میلیون تومان از شهرداری شیراز طلبکار هستند، ادامه داد: جمع بدهی شهرداری به تمام پیمانکاران ۳۸۴ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۲۵۲ میلیارد تومان مربوط به پیمانکاران خرد است.

 

شهردار شیراز افزود: بابت تملک املاک در مناطق مختلف شیراز، ۴۴ میلیارد تومان  ملک سند خورده که پرداخت نکرده‌ایم و۳۰ میلیارد تومان نیز به دلیل حکم صادره از شعب دادگاه، باید پرداخت کنیم.

 

اسکندر پور خاطرنشان کرد: ۲۹۲ میلیارد تومان بدهی املاکی است که در مسیر پروژه‌های عمرانی قرار گرفتند، که با صاحبان املاک برای پرداخت بدهی در حال توافق هستیم.

 

شهردار شیراز گفت: ۹۰۰ میلیارد تومان برای ساخت پروژه‌های عمرانی تعهدات بانکی با سود ۱۸ درصد و سود ۲۷ درصد داریم که قسمت اعظم آن دارای سود ۱۸ درصد بوده و باید پرداخت شود.

 

به گفته وی بابت پروژه‌های عمرانی و قطار شهری از سال ۹۲ تا امسال، ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت به فروش رفته که بدهی سود این اوراق مبلغ ۲۶۷ میلیارد تومان است.

 

اسکندر پور تصریح کرد: ۱۷۴ میلیارد تومان نیز بابت قصورات قانونی شهرداری شیراز باید کسر شود.

 

۴۶ میلیارد تومان حقوق ۱۱هزار و ۹۴۸ نیروی کار شهرداری شیراز

 

وی بابیان اینکه شهرداری شیراز دارای ۱۱هزار و ۹۴۸ نفر نیروی کار است که در ماه ۴۶ میلیارد تومان حقوق دریافت می‌کنند، ابراز داشت: این مقدار حقوق با هزینه‌های جاری شهرداری به ۶۳ میلیارد تومان در ماه می‌رسد.

 

شهردار شیراز ادامه داد: میزان درآمد شهرداری شیراز از مناطق مختلف تقریباً به همین مقداراست اما با توجه به کاهش صدور پروانه ساختمان درآمد شهرداری کاهش پیداکرده است.

 

۲۳۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری به بانک شهر بابت اوراق مشارکت با توجه به درآمد شهرداری امکان‌پذیر نیست

 

اسکندر پور یادآور شد: ۲۳۰ میلیارد تومان تا اسفند سال جاری بابت اوراق مشارکت به بانک شهر باید پرداخت شود که با توجه به درآمد شهرداری امکان‌پذیر نیست، اما املاکی وجود دارد که با فروش یا تهاتر آن به بانک شهر پرداخت می‌شود.

 

۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان املاک شهرداری شیراز پاسخگوی تعهدات مالی شهرداری

 

وی بیان کرد:۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان املاک داریم که جزء دارایی شهراست که باید تبدیل به نقدینگی شود تا پاسخگوی تعهدات مالی شهرداری باشد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرداری شیراز ۱۱۰ میلیارد تومان از ادارات دولتی ، ۸۰ میلیارد تومان از دولت بابت قطار شهری طلب  و ۶۰ میلیارد تومان چک وصول نشده دارد، افزود: مجموع طلب شهرداری شیراز ۲۵۰ میلیارد تومان است.

 

اسکندر پور تأکید کرد: استقبال از سرمایه‌داری یک انتخاب نیست بلکه یک الزام برای شهرداری شیراز در جهت رفع مشکلات است.

 

شهردار شیراز در پایان ضمن درخواست حمایت  شورای شهر شیراز از مجموعه مدیریت شهرداری گفت: تلاشمان را می‌کنیم تا به‌موقع مطالبات شهرداری را پرداخت کنیم.

 

 


instagram telegram

یک پاسخ به “میراث ۳ هزارمیلیاردی تومانی! / آیا شهرداری شیراز ورشکسته شده است؟”

  1. […] این سوال بوجود آمد که آیا شهرداری ورشکسته شده است؟ این سوال خبرنگار نگاه فارس با واکنش دو عضو از اعضای شهر مواجه شد. سیروس پاک فطرت […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *