نگاه فارس
سرلشکر باقری:

در ناآرامی اخیر دشمن به دنبال «کشته‌سازی» بود

۲۵ دی ، ساعت ۱۳:۰۵

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن در ناآرامی‌های اخیر به دنبال «کشته سازی» بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرلشکر محمد باقری در همایش فصلی فرماندهان ناجا با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهیدان دفاع از حریم و حرم و شهدای نیروی انتظامی اظهار داشت: شهیدان به ویژه شهدای نیروی انتظامی در اوج تلاش و مظلومیت در صحنه‌های مختلف، امنیت و آرامش را برای ملت ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

وی در ادامه افزود: مایه خوشبختی است که فرصتی دیگر فراهم شد تا در جمع فرماندهان و مدیران زحمتکش ناجا باشم و  به خاطر مدیریت و فرماندهی مقتدرانه و در عین حال با حکمت و عزت به ویژه در ناآرامی‌های اخیر، دست مریزاد بگویم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به امنیت مطلوب در کشور بیان کرد: امنیت و آرامش مثال زدنی را مرهون عنایت خداوند متعال، تدابیر و منویات حکیمانه مقام معظم رهبری، پشتیبانی مردمی و هوشیاری نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، بسیج و ناجا هستیم و ان شاءالله شاهد تداوم موفقیت‌ها باشیم.

وی اشاره کرد: امنیت و آرامش در کشور از بالاترین نعمت‌هاست و نیروی انتظامی در وجود چنین نعمتی نقش بسزایی دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به توطئه دشمنان در آسیب رساندن به نظام و انقلاب اسلامی ادامه داد: با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، دشمنان همواره در اهداف پلید خود ناکام هستند.

باقری در ادامه با اشاره به حوادث و ناآرامی‌های اخیر ادامه داد: بررسی حوادث اخیر و ابعاد عملکرد ناجا نشان از برنامه ریزی، مدیریت توانمند و قابل قدردانی پلیس است. نیروی انتظامی با متانت، صبر و به سرعت توانست صحنه را مدیریت و صف مردم را از اغتشاش گران جدا کند.

این مقام مسئول بیان کرد: توان مدیریت و فرماندهی در نیروی انتظامی، مراحل بلوغ را طی کرده و در حد بسیار خوب ارزیابی می‌شود، فرماندهان ناجا در حوادث اخیر به صورت شبانه روزی با اقتدار توأم با خویشتنداری صحنه را اداره کردند و این مهم جای بسی قدردانی دارد. در این ایام شاهد تحرک، سرعت پذیری، به روز بودن، آمادگی عملیاتی و اشراف بر مسائل سایبری در رده‌های مختلف نیروی انتظامی بودیم و توانمندی نیروی انتظامی مثال زدنی است.

وی با بیان اینکه در ناآرامی‌های اخیر دشمن به دنبال “کشته سازی” بود، ادامه داد: نیروی انتظامی با بزرگواری، تحمل، خویشتنداری توأم با اقتدار در میدان عمل ایستاد و از توطئه افکنی دشمن جلوگیری کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در ناآرامی های اخیر شاهد تعامل و همکاری مطلوب ناجا با سپاه، بسیج، دستگاه‌های کشوری چون شورای امنیت، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و … بودیم و باید این تعامل و همکاری را قدر بدانیم و توسعه دهیم.

وی تأکید کرد: در چنین حوادثی دستگاه‌های کشور با برادری و تعامل صحنه را مدیریت و اداره می‌کنند و در این میان نقش نیروی انتظامی غیرقابل انکار است.

باقری با بیان اینکه نیروی انتظامی در سال های اخیر همواره در حال رشد و ارتقاء بوده است، گفت: ناجا باید تلاش کند تا نمونه و در میان مردم محبوب و مورد رضایت باشد، امروز شاهد هستیم وضعیت ناجا با سال‌های گذشته قابل قیاس نیست و باید این مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه دهیم.

وی در ادامه با اشاره به رضایت مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا از نیروی انتظامی بیان کرد: این رضایتمندی سند افتخاری بر سینه فرماندهان و کارکنان ناجا است.

باقری تأکید کرد: نیروی انتظامی نقش مهمی در ایجاد آرامش و توسعه امیدواری در جامعه و مردم دارد. ان شاء الله نیروی انتظامی سربلندتر از همیشه و چون گذشته به عنوان یک نهاد نمونه در میان مردم و مورد رضایت خداوند و مقام معظم رهبری خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های فرمانده ناجا در بهبود و ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان  گفت: شاهد هستیم سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی مسائل مربوط به وضعیت معیشتی کارکنان را به جد دنبال می‌کند و ان شاء الله در این مورد به نتایج مطلوب تری برسیم.

سرلشکر باقری در پایان از همه فرماندهان و همکاران خدوم و تلاشگر نیروی انتظامی قدردانی کرد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *