نگاه فارس
هادی حسینی،

بازی‌ با اعتقادات برای فرار از شکست‌ها

۲۳ دی ، ساعت ۱۵:۵۷

انگار صحبت‌های خلاف اصول و مخالف با شریعت توسط رئیس‌جمهور به برنامه‌ای نخ‌نما و تکراری تبدیل‌شده است! هرگاه که برجام و مذاکرات درخطر است و قرار است طرف مقابل رفتاری خلاف وعده‌های جناب روحانی و صحبت‌های بزک کنندگان دولتی انجام دهد و از اصل ماهیت برجام را دچار تزلزل نماید.

سرویس سیاسی نگاه فارس، هادی حسینی: انگار صحبت‌های خلاف اصول و مخالف با شریعت توسط رئیس‌جمهور به برنامه‌ای نخ‌نما و تکراری تبدیل‌شده است! هرگاه که برجام و مذاکرات درخطر است و قرار است طرف مقابل رفتاری خلاف وعده‌های جناب روحانی و صحبت‌های بزک کنندگان دولتی انجام دهد و از اصل ماهیت برجام را دچار تزلزل نماید، شاهد صحبت‌هایی هستیم که هر پیرو تشیع امیرالمؤمنین را به واکنش وا‌می‌دارد.

برای اهداف سیاسی همه‌چیز باید با مذاکره گره بخورد، صلح امام مجتبی، عاشورا، سیستم مبارزاتی علی بن موسی‌الرضا همه و همه !

و در آخرین نطق رئیس‌جمهور در کلامی فرموده‌اند می‌شود معصوم و امام زمان را هم نقد کرد! مگر معصوم اشتباه می‌کند که نقد شود؟! نمی‌دانم بزرگوارانی که متلبس به لباس روحانیت هم هستند در درک معنی معصوم مشکل‌دارند یا برای اهداف سیاسی از اسلام سوءبرداشت و تفسیر می‌تراشاند؟!

در ادامه صحبت می‌گویند پیامبر هم نقد می‌شد و مردم به پیامبر می‌گفتند که این سخن تو است یا خدا؟ (البته یادشان رفت که در شرح جزئیات اکثر این‌گونه از روایات بگویند که فرد با بی‌ادبی کامل و عدم احترام این سؤال را می‌کرد) خداوند در قرآن کریم سوره مبارکه نجم آیات ۳ و۴ پاسخ این سؤال را داده است: مَا يَنْطِقُ عَنِ الْهَوَى؛ إِنْ هُوَ إِلاَّ وَحْيٌ يُوحَی» پیامبر سخنی نمی‌گوید مگر اینکه وحی است. این مرد هوا هوس ندارد. همه‌اش دستور الهی است و وظیفه مردم اطاعت از اوامر ولی امر. این‌گونه افرادی که مقابل رسول خدا چنین سؤال می‌کردند هیچ‌گاه افرادی چون سلمان و مقداد و یاسر و علی بن ابیطالب نبودند بلکه کسانی بودند که بعدها در نهروان و جمل و خوارج مقابل امام زمان شورش کردند.

آن‌قدر که این موضوع جزء بدیهیات و ابتدائیات مباحث کلامی اسلام است که یا فرد باید ذره علم دینی نداشته باشد یا پر از اهداف سیاسی باشد. مردم آشنا با اسلام و تاریخ هم به‌خوبی می‌دانند که منظور آیات قرآن و احادیث چیست.

باید نوشت و گفت پیامبر و معصومین با علم الهی و معصومیت از خطا در اشتباه وقتی فردی به آن‌ها انتقاد می‌کرد با آن‌ها با سخنانی چون بی سوا، بزدل، ترسو و … مواجه نمی‌شدند!

برجامی که هرروز اوضاعش بدتر از روز قبل و مشکلاتش بیشتر می‌شود اجازه نقد ندارد و بعضی‌ها برای فرار پاسخ‌گویی به مطالبات اقتصادی و معیشتی مردم به‌جای حل معضلات و مشکلات به سمت جناح سیاسی فرار می‌کنند و انتظار انحراف افکار عمومی و فرار از پاسخ‌گویی و اعتراف به اشتباهات.

شاید آن‌قدرها هم مردم و رسانه‌ها مثل تیم عملیات روانی رئیس‌جمهور باهوش نباشند و ذهنشان از مسائل اصلی منحرف شود! ولی کاش جناب روحانی به عواقب صحبت‌هایشان فکر می‌کردند!

تاریخ می‌گوید در واقعه بزرگ غدیر، فردی که ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین توسط پیامبر را الهی نمی‌دانست و به خود اجازه داد در مقابلش به انتقاد از پیامبر بپردازد، با نزول سنگی بر سرش عذاب شد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *