نگاه فارس

نوبت مردان کار و عمل است نه آشنایان عملیات روانی!

۱۱ دی ، ساعت ۱۳:۰۷

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور جناب آشنا در پستی در توییتر خود از مردم خواستند که بجای اعتراضات خیابانی بیایند و توماری پر کنند که به مجلس برود و آنجا موردبررسی قرار گیرد، اما در همان نظرسنجی اکثر پاسخ‌دهندگان گزینه «فایده‌ای ندارد» را مشخص کرده‌اند!

سرویس سیاسی نگاه فارس، هادی حسینی :طی دو سه روز گذشته و اتفاقات پیش‌آمده و ایجاد آشوب و اغتشاش در بعضی از شهرها توسط سلطنت‌طلب‌ها، منافقین و مخالفین جمهوری اسلامی دیگر همه به‌خوبی دریافته‌اند که صف گلایه­ مندان داخلی از آشوب گران خارجی جداست؛ مردم ایران اسلامی نسبت به بعضی از مسائل اقتصادی معیشتی و کم‌کاری‌های دولت گله‌مندند و باید دولتی‌ها در سخنان خود این تمایز را علنی کنند نه مانند معاون اول رئیس‌جمهور در سخنانی اعتراضات را سیاسی و به مخالفین دولت نسبت می‌دهد.

دیروز که اعلام شد رئیس‌جمهور قصد دارند با مردم سخن بگویند کمی نگران شدم! چون تکرار مکررات و بازگویی وعده‌های قبلی نه‌تنها باعث آرامش نمی‌شود شاید موجب نارضایتی بیشتر مردمی شود، به هر دلیلی این مصاحبه ضبط‌شده پخش نشد اما دولت باید واقعاً دست به رفتاری عملی بزند.

تمام کارشناسان اقتصادی، سیاسی و حتی رسانه‌ای کلیدواژه مشترکشان این است که مقامات دولتی کاری کنند که مردم احساس کنند برای اقتصاد برنامه‌ای دارند، فتنه گران و آشوب‌طلبان توسط نیروهای امنیتی جمع می‌شوند شما کمک کنید مردم بازیچه قرار نگیرند. مسئولین لطفاً با سیاسی خواندن مطالبات اجتماعی مردم، نه به دشمنان کمک کنند نه مردم را دل سردتر. اگر مواضع دشمنان خارجی از ترامپ و منافقین تا انگلیس و سعودی را نگاه کنیم همه دارند تلاش می‌کنند که بگویند نارضایتی‌ها سیاسی و در مقابل حکومت است.

حتی باید گفت دیگر مخاطبان به وعده برجام نه‌تنها امیدوار نیستند حتی سخن از برجام های بعدی را نوعی مُسکن موقت برای فرار دولت از پاسخ‌گویی و اقدام عملی در اقتصاد می‌دانند.

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور جناب آشنا در پستی در توییتر خود از مردم خواستند که بجای اعتراضات خیابانی بیایند و توماری پر کنند که به مجلس برود و آنجا موردبررسی قرار گیرد، پیشنهاد خوبی است اما در همان نظرسنجی اکثر پاسخ‌دهندگان گزینه «فایده‌ای ندارد» را مشخص کرده‌اند! انگار مردم با این رفتارها دیگر قانع نمی‌شوند و عمل دولت‌مردان نیاز است.

به نظر نگارنده، رئیس‌جمهور باید از فرصت پرسش نمایندگان و سؤال از او استقبال نماید تا به مردم بفهماند که نمایندگانشان در مجلس به فکر مردم هستند و خود او نیز به‌عنوان مسئول دستگاه اجرایی کشور نیز نسبت به کم‌کاری‌ها ناراضی است و همچنین مسئولین اقتصادی دولت را مواخذه و مورد سؤال قرار دهد و اگر نیاز بود در گروه اقتصادی دولت جابجایی صورت گیرد.

هرچند مشکل اساسی در تفکر اقتصاددانان لیبرال دولتی است که به‌جای تکیه به توانمندی‌ها و داشته‌های داخل کشور، چشم به کمک دشمنان خارجی دارند ولی شاید رفتارهای بالا را کمی کم کند اما علاج درد اقتصاد بیمار دولت یازدهم و دوازدهم، توجه به اقتصاد مقاومتی است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *