نگاه فارس
سردار پاسدار کریم‌پور مشاور ارشد فرمانده قدس:

ایران تنها ملتی که می تواند در مقابل استکبار جهانی بایستد

۲۱ آذر ، ساعت ۱۵:۲۰

کریم ‌پور افزود: استکبار جهانی به این نتیجه رسیده که تنها ملتی که می تواند در مقابل او بایستد ملت ایران است که برای این امر نه تنها غزه و حماس نباید خلع سلاح شود بلکه کرانه باختری هم باید مسلح شود.

 

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، احمد کریم پور مشاور ارشد فرمانده قدس صبح امروز در یادواره سردار شهید ولی نوری و ۱۶ شهید دانشگاه های فنی ‌وحرفه‌ ای شیراز با بیان اینکه گرامی ‌داشتن یاد شهدا فریضه‌ ای واجب است، افزود:‌ آن‌هاکه در گوش‌ها زمزمه می‌کنند و می‌گویند تا کی باید برای شهدا گریه کنیم از این فریضه غافلند، همان هایی که با انقلاب و نظام مشکل دارند.

وی گفت: عزت امروز ایران و همه پیشرفت های کشور هدیه گران بهای پدران، مادران و همسران صبور شهیدان است که به این کشور ارزانی داشته اند.

مشاور ارشد سپاه قدس با تجلیل از مقام شهدای مدافع حرم گفت:‌ باب جدیدی که تحت عنوان مدافعین حرم برای جهان باز شده است نجات‌ دهنده جهان از داعش است.

کریم پور بیان کرد: اگر شهدای مدافع حرم نبودند، باید در درون مرزها با آن‌ها می جنگیدیم و از همین روست که مقام شهدا در قرآن والاست و نگاه شهید به وجه‌ الله است.

مشاور ارشد سپاه قدس گفت: مدافعان حرم، مدافعان انقلاب اسلامی و ایران و شیعه هستند که اگر نبودند همه این‌ها شکست می‌خوردند، از سوی دیگر آن‌ها در غربت به مقام شهادت رسیدند و منزلت غربت بسیار است همان‌گونه که آیت‌الله خامنه ای مدظله‌ العالی نیز می‌فرمایند آن‌ها اجر دو شهید دارند.

وی با طرح این پرسش که حاصل خون شهدا چیست بیان داشت: شهدای ما زنده هستند و با خانواده‌شان زندگی می کنند و ارتباط مستقیم دارند آن‌ها از ما غافل نیستند، ما هم نباید از شهدا غافل باشیم.

کریم پور گفت:‌رهبر معظم انقلاب مدظله ‌العالی جانشین امام زمان است و به ‌واسطه همین جانشینی اگر معظم له فرمایشی می‌کنند در آن قطعاً واقعیتی حقیقی نهفته است که واقعیت مجازی و احساسی را به آن راه نیست.

مشاور ارشد سپاه قدس با اشاره اینکه اگر خداوند متعال می‌خواست امروز قرآن را نازل کند بر شهید قسم یاد می‌کرد عنوان کرد:  از آن کسی می‌گفت که سوار بر تانک و اسب و ماشین شده و می‌خواهد مسیر شهادت را طی کند؛ ‌خداوند حتی به اسب او قسم می‌خورد و به تانک و هواپیمای شهید ‌زیرا شهید این ارزش را دارد.

وی با بیان اینکه در طول دفاع مقدس تمام کشور‌ها جزسوریه، کره شمالی و لیبی علیه ایران هم‌ پیمان شدند گفت: امام خمینی (ره) کاری کرد که جنگ به دفاع مقدس بدل شد، عده‌ای با زنجیر طلا و چاقوی ضامن‌ دار و دستمال یزدی به جبهه آمدند ولی عوض شدند زیرا جبهه قطعه‌ ای از بهشت بود و در بهشت نمی‌شود گناه کرد.

کریم ‌پور ضمن با بیان اینکه استکبار جهانی به این نتیجه رسیده که تنها ملتی که می تواند در مقابل او بایستد ملت ایران است افزود: نه تنها غزه و حماس نباید خلع سلاح شود بلکه کرانه باختری هم باید مسلح شود.

مشاور ارشد سپاه قدس بیان کرد:‌ دشمن هر جا برود به خاطر خون شهدا و دستاورد علمی ما سرنگون می‌شود.

دکترعلویان مهر رئیس دانشکده فنی ‌و‌حرفه‌ای شهید باهنر نیز در این مراسم این دانشگاه را مفتخر به نام شهید و میزبان دو شهید گمنام دانست و در بزرگداشت مقام شهدا شهید حججی را نماد همه شهدا خواند.

وی با بیان اینکه نماد شهید حججی بود و همه شهدای زنده امثال حاج قاسم سلیمانی همانند یک شهید زنده، هستند، گفت: امروز امنیت ما در داخل و منطقه خاورمیانه که از لوس وجود زباله های داعش پاک شده است در گرو تدابیر های حاج قاسم سلیمانی است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *