نگاه فارس
سرمقاله

آمادگی‌های همه‌جانبه نباید فراموش شود

۱ آذر ، ساعت ۱۰:۴۹

یکی از نکات کلیدی پیام مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی این نکته است که دستگاه استکبار و ایادی‌اش آرام نخواهد نشست و برنامه جدیدی ترتیب می‌دهند ( آنهائی که با سرمایه‌گذاری سنگین این توطئه‌ی شوم را تدارک دیده بودند آرام نخواهند نشست

به گزارش نگاه فارس، امروز پس از چند سال حضور غده سرطانی و ننگین زاییده استکبار جهانی و محصول مشترک سرویس‌های اطلاعاتی امریکا و رژیم صهیونیستی، بعد از مجاهدت‌های بسیار و شهادت تعدادی از بهترین فرماندهان نظامی و زیباترین رویش‌های انقلاب باوجود مشکلات، کمبودها و گاهی کم‌لطفی‌هایی، بالاخره سردار سلیمانی در نامه خطاب به امام و مقتدای خود اعلام نمود که راهکار ولی امر مسلمین جهان به ثمر نشست و مأموریت حاج قاسم‌ها انجام و داعش نابود شد.

همین یک سال قبل آبان سال ۹۵ بود که یکی از تئوریسین‌های اصلاحات مصطفی تاج‌زاده در مصاحبه با مجله روبه‌رو راهکار مقابله با داعش را برجامی دیگر عنوان کرد! اما امروز این تفکر انقلابی و دیپلماسی اسلام ناب هست که دارد روش خود را به رخ تمام کشورهای جهانی می‌کشاند. تفکری که حتی از مذاکره و دیپلماسی هم استفاده کرد آنگاه‌که خود سردار سلیمانی به روسیه رفت و پوتین رئیس‌جمهور روسیه را متقاعد کرد که چگونه در پازل جمهوری اسلامی بازی کند و ایران از قدرت منطقه‌ای و جهانی هم استفاده کند؛ اما دیپلماسی التماس و تحقیر این روزها حال خوشی ندارد. سربسته می‌گذریم که چقدر در حین مذاکرات عده‌ای تلاش کردند مسئولیت میز منطقه را هم دریافت کنند و برجامی در خصوص منطقه رقم بزنند، از این‌که بعضی وقت‌ها بودجه نرسید رد می‌شویم. از این‌که قلم‌ها و زبان‌هایی در داخل هر روز القاء می‌کردند که نه ما می‌توانیم با داعش مبارزه کنیم و اصلاً داعش به ما چه هم می‌گذریم. عیبی ندارد بگذارید آن‌ها هم تبریک بگویند!

شاید سؤال شود چرا در این اعلام پیروزی و جشن ملی و جشن جهان اسلام، صحبت از گلایه‌ها است؟
یکی از نکات کلیدی پیام مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی این نکته است که دستگاه استکبار و ایادی‌اش آرام نخواهد نشست و برنامه جدیدی ترتیب می‌دهند ( آنهائی که با سرمایه‌گذاری سنگین این توطئه‌ی شوم را تدارک دیده بودند آرام نخواهند نشست، سعی خواهند کرد آن را در بخشی دیگر از این منطقه و یا به شکلی دیگر دوباره به جریان افکنند. حفظ انگیزه، حفظ هوشیاری، حفظ وحدت، زدودن هر پسماند خطرناک، کار فرهنگی بصیرت‌افزا و خلاصه، آمادگی‌های همه‌جانبه نباید فراموش شود.) که طی این چند ماه گذشته که داعش داشت توسط سپاه اسلام از فاطمیون و حیدریون و زینبیون بگیرید تا حزب‌الله لبنان نابود می‌شد منطقه باز شاهد آبستن حوادثی بود. از فتنه اعلام استقلال کردستان عراق تا اتفاقات عربستان سعودی و … ولی در این حین بازهم بنگاه‌های سخن‌پراکنی چه آب‌هایی که به این آسیاب نریختند و چه نان‌ها که نخوردند!

ما که قدس را هدف‌داریم و به وعده نابودی رژیم صهیونیستی در کمتر از ۲۵ سال ان‌شاءالله عمل خواهیم کرد همان‌گونه که به وعده نابودی داعش عمل شد؛ اما ای‌کاش عده‌ای مقامات دولتی به تفکر انقلابی و مقاومت که دیگر نه‌فقط ایران بلکه کل منطقه غرب آسیا را در برگرفته است، اعتقاد پیدا کنند چون این قطار منتظر آن‌ها نمی‌مانند و التماس به دشمن نه پایانی دارد و نه نتیجه‌ای.

سردبیر پایگاه خبری تحلیلی نگاه فارس


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *