نگاه فارس

تحریم‌های «کاتسا» از راه رسید

۹ آبان ، ساعت ۱۱:۲۴

با اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، اجرای قانون کاتسا (مادر تحریم‌ها) ذیل دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ از امروز ۹ آبان رسما آغاز می‌گردد.

به گزارش نگاه فارس، دکتر رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

با اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، اجرای قانون کاتسا (مادر تحریم‌ها) ذیل دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ از امروز ۹ آبان رسما آغاز می‌گردد.

در چارچوب مادر تحریم‌ها، محدودیت‌های اقتصادی زیادی شامل، بلوکه شدن دارایی‌ها در خاک آمریکا تا ممنوعیت ارایه خدمات بانکی داخلی و خارجی به افراد و نهادهای مشمول این تحریم‌ها باید اعمال ‌گردد.

از منظر آمریکایی‌ها تحریم‌های کاتسا باید منجر به پدیده «تحریم‌هراسی» شده و موضوع «خودتحریمی» در داخل ایران را تشدید کند. به عبارت دیگر آمریکایی‌ها می‌خواهند با «تحریم هراسی» کاری کنند که ارتباط نهادهای داخلی به ویژه ارتباطات بانکی با افراد و نهادهای مشمول تحریم‌های کاتسا (سپاه و…) قطع گردد.

بدین ترتیب تحریم‌های کاتسا به مثابه یک سیاه‌چاله عمل کرده و تعداد زیادی از نهادهای حاکمیتی را مشمول تحریم می‌نماید. با این اوصاف تحریم‌های مادر، وضعیت روابط بانکی را به شرایطی به مراتب بدتر از قبلِ برجام باز ‌می‌گرداند.

غایت هدف در تحریم‌های کاتسا، زمینه‌سازی و متقاضی نمودن محیط داخلی ایران برای پذیرش مذاکرات مجدد درباره مباحث غیرهسته‌ای است تا ستانده‌های بیشتری را در قالب حک و اصلاح برجام از ایران اخذ کنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *