نگاه فارس

جیک سالیوان: بدون شلیک گلوله به اهدافمان در برجام رسیدیم

۲۰ مهر ، ساعت ۱۳:۵۷

مشاور معاون رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا ادعا کرد: دیپلماسی وابسته به فشار، موفق شد بدون شلیک حتی یک گلوله به همه هدف هایش دست پیدا کند.به گزارش نگاه فارس  به نقل از وبگاه کمیته امورخارجی مجلس نمایندگان آمریکا، «جِیک سالیوان» (Jake Sullivan) مشاور معاون رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا به عنوان یکی از اعضای ۴ نفره پنل نشست امروز کمیته مذکور با موضوع «مقابله با تهدیدات تمام قدّ ایران» به اظهارنظر درباره توافق هسته ای کشورهای ۱+۵ با ایران پرداخت.

مشاور معاون رئیس‌ جمهور پیشین آمریکا درباره توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام» ادعا کرد: دیپلماسی وابسته به فشار، موفق شد بدون شلیک حتی یک گلوله به همه هدف های خود دست پیدا کند.

«جِیک سالیوان» در پاسخ به منتقدانی که در این جلسه درباره به دست آوردن منابع مالی زیاد توسط ایران سئوال می کردند، گفت: بر خلاف آنچه بعضی از منتقدان می گویند، بابت برجام پولی به ایران ندادیم؛ فقط اجازه استفاده این کشور از دارائی های بلوکه شده اش را دادیم.

وی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان حاضر در جلسه استماع درباره بندهای موسوم به «غروب آفتاب» درباره انقضای زمان اعمال محدودیت ها بر فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران نیز گفت: ایران ملزم شده است تا به صورت دائمی پروتکل الحاقی را اجرا کند؛ لذا دسترسی ایران به فعالیت های هسته ای خاص خود جای نگرانی ندارد.

این دیپلمات آمریکائی در ادامه درباره نگرانی های مطرح از آنچه سیاست مداران این کشور آن را «تهدیدات ایران» توصیف می کنند نیز افزود: بهترین راه برای مقابله با تهدیدات ایران، متعهد ماندن به توافق هسته‌ای و اجرای بدون وقفه آن است، نه اینکه با زیر سئوال بردن آن اعتبار آمریکا را مخدوش کنیم.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *