نگاه فارس
دادستان عمومی و انقلاب شیراز:

جنجال و فضا سازی هیچ گونه خللی در اتخاذ تصمیمات مستقل قضایی وارد نخواهد کرد

۱۳ مهر ، ساعت ۹:۱۲

دستگاه قضایی در رسیدگی به پرونده ها و تعقیب جرائم تنها موازین قانونی را ملاک عمل قرار داده و نص صریح قانون را اجرا می کند.

به گزارش نگاه فارس، دادستان عمومی و انقلاب شیراز در گفت و گو با خبرنگار میزان با تأکید بر استقلال دستگاه قضایی در رسیدگی به همه  پرونده گفت: دستگاه قضایی در تعقیب جرائم و متهمین تنها موازین قانونی را ملاک عمل قرار داده و نص صریح قانون را اجرا می کند.

علی صالحی با اشاره به فضا سازی برخی تشکل ها پس از اعلام جرم علیه عوامل منتشر کننده مطالب تخریبی با تأکید بر اینکه ایجاد جنجال و فضا سازی ها هیچ گونه خللی در اتخاذ تصمیمات مستقل قضایی وارد نخواهد کرد گفت: آنچه بایستی در روابط اشخاص حاکم شود قانون است و دستگاه قضایی نیز برای اجرای قانون هیچ ملاحظه ای ندارد چرا که قانون­گذار همه ملاحظات را در قوانین موضوعه پیش بینی کرده است.

وی با بیان اینکه موضوع انتسابی به این افراد تحت عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی از جمله جرائم دارای جنبه عمومی است گفت: دادستان به عنوان مدعی العموم وظیفه تعقیب جرائم عمومی را بر عهده دارد و قانوناً مکلف به پیگیری این جرائم از بدو تعقیب تا رسیدگی و صدور حکم  نهایی برابر  موازین قانونی خواهد بود.

صالحی همچنین اظهار کرد : تعقیب این افراد بر حسب گزارشات واصله از ضابطین و مراجع امنیتی ذیربط انجام شده است و در این مورد یک فرد  طرف دعوی نیستند و متأسفانه اقدامات تخریبی متهمان متوجه اشخاص متعددی است.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه متهمان در قالب انتشار مطالب در فضای مجازی و با انتساب اعمال ناروا موجب هتک حرمت برخی افراد ومسئولین شده اند ، تأکید کرد: دستگاه قضایی این پرونده را همانند سایر پرونده ها متشکله به دور از هر گونه حاشیه سازی رسیدگی خواهد کرد .

وی با اشاره به این که نقد و انتقاد دارای اصول و قواعد و ارائه آن نیز راه کار های تعریف شده ای دارد گفت: متاسفانه برخی افراد نقد را با نشر مطالب تخریبی و کذب  اشتباه گرفته اند.

دادستان شیراز همچنین به افراد غیر مرتبط با این پرونده توصیه کرد از هر گونه اظهار نظر غیر مسئولانه و غیر کارشناسی در این خصوص پرهیز کنند .

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *