نگاه فارس

از رأی دادن غیرمسئولانه اعضای شورای شهر تا اصرار بر حضور نشریات دانشجویی در شورا+عکس

۲۰ شهریور ، ساعت ۱۷:۳۶

 

احمد تنوری عضو شورای شهر شیراز گفت: ارزش قلم یک روزنامه‌نگار دانشجویی قابل‌مقایسه نیست با قلم فردی که به حرفه انتشار رپورتاژ آگهی مشغول است.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، شامگاه دیروز پنجمین جلسه شورای شهر اسلامی شیراز با ادامه بررسی جزئیات آیین‌نامه داخلی شورای شهر آغاز شد.

ناصری همچنین در خصوص ماده‌ای از آئین‌نامه مربوط به حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی در جلسات علنی شورای اسلامی شیراز گفت: قطعاً خبرنگاران رسانه‌هایی که دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند امکان حضور در جلسات باهدف پوشش خبری را خواهند داشت.

سخنگوی شورای اسلامی شیراز گفت: با شکل‌گیری کامل روابط عمومی شورای اسلامی شیراز و با توجه به تأکید شورا در خصوص تقویت روابط عمومی، شاهد هماهنگی‌های بهتری به لحاظ اطلاع‌رسانی شفاف توسط خبرنگاران پیرامون مصوبات و فعالیت‌های شورای شیراز خواهیم بود.

رأی دادن غیرمسئولانه اعضای شورای شهر شیراز

در همین راستا احمد تنوری عضو پنجمین شورای شهر شیراز به عنوان یکی از مخالفان این طرح در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت:  از اینکه دوستان به این پیش‌نویس رأی داده‌اند بسیار متاسر هستم و غیرمسئولانه رأی داده‌شده است.

وی بابیان اینکه به‌غیراز سه نفر از اعضای شورای شهر بقیه اعضا به این طرح رأی داده‌اند، انتظار داشتم کسانی که سابقه دانشجویی داشته اند به‌ خصوص آقایان بنی زمانی، صبوری و خانم دهقانی به این شکل رأی ندهند. حضور اصحاب رسانه را به رسانه‌های که تحت پوشش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، محدود نکنیم.

عضو شورای شهر شیراز در ادامه گفت: به‌غیراز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صداوسیما نیز مرجعی برای صدور مجوزهاست،نهادهای دیگری مثل دو وزارت خانه آموزش عالی در کشور به نام وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم و فناوری نیز  متولی صدور چنین مجوزی هستند، که با این طرح آن ها را محروم کرده‌ایم.

تنوری بابیان اینکه آن نشریات که حضورشان می‌تواند مثبت و انتقادهایشان می‌تواند تأثیرگذار و سازنده باشد نشریات دانشجویی هستند، اظهار داشت: حتی اگر در این دوره نشریات منتقد ما در حوزه سیاسی در صحن شورا حضور داشته باشند، قطعاً نقش نظارتی خیلی پررنگ‌تر خواهد بود تا نشریات حرفه‌ای داخل شهر.  نقد یک فعال دانشجویی و یا یک روزنامه‌نگار دانشجویی بسیار متفاوت است و ارزش قلم یک روزنامه‌نگار دانشجویی قابل‌مقایسه نیست با قلم فردی که به حرفه انتشار رپورتاژ آگهی مشغول است.

این مسئله باید تجدیدنظر شود و سایر دوستانی که موافق و در ارتباط با موارد محدودکننده حضور نشریات دانشجویی و خبرنگاران دانشجویی در صحن شورا هستند باید مورد پرسش قرار گیرند.

تا پایان هفته امیدواریم حکم شهردار شیراز امضاء و ابلاغ شود

در ادامه علی ناصری سخنگو شورای شهر پنجم شیراز در زمان استراحت اعضای شورای شهر، در جمع خبرنگاران گفت: شورای اسلامی شهر شیراز هیچ فهرستی از اسامی پیشنهادی برای تصدی پست‌های شهرداری ارائه نکرده و نمی‌کند.

ناصری تأکید دارد که وظیفه اصلی و محوری شورا، قانون‌گذاری، تصمیم‌سازی و نظارت بر روند اجرای تصمیمات و قوانین در شهرداری است و شورا این مسئولیت را با تمام توان دنبال می‌کند.

وی در خصوص تعیین تکلیف شهردار شیراز و صدور حکم او، گفت: امیدواریم تا پایان هفته حکم شهردار شیراز امضاء و ابلاغ شود؛ اگر مشکلی در این روند ایجاد شود، در جلسه‌ای فوق‌العاده ای موضوع بررسی و پیرامون آن تصمیم‌گیری می‌شود.

لازم به ذکر است در این جلسه شاهد حضور برخی از جوانان در صحن شورای شهر شیراز بوده‌ایم و همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید با گوشی‌های خود از اولین ساعات برگزاری جلسه شورای شهر سعی درگرفتن فیلم و پخش آنلاین در صفحه شخصی آقای احمد تنوری عضو شورای شهر در اینستاگرام را داشته‌اند که خود برخلاف صحبت‌های سخنگو در نشست خبری است.

 

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *