نگاه فارس

۵/۲۰۰/۰۰۰ ناقابل در پله های هفت خوان

۲۰ شهریور ، ساعت ۱۶:۵۸

۵/۲۰۰/۰۰۰خرج شورای شهر برای افراد درمانده ای که به شهرمان آمده اند!

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، شامگاه دیروز پنجمین جلسه شورای شهر اسلامی شیراز با ادامه بررسی جزئیات آیین‌نامه داخلی شورای شهر آغاز شد.

گفتنی است اعضای شورای شهر شیراز سه جلسه متواری را برای اصلاح آیین‌نامه داخلی شورای شهر شیراز گذاشته‌اند که در همین راستا ناصری در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر اینکه طی سه جلسه گذشته شورای پنجم به بررسی آئین‌نامه داخلی شورا اشتغال داشت، گفت: بحث آئین‌نامه یکی از اساسی‌ترین مباحث است که باید بررسی و اصلاح می‌شد؛ کار در کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورای دنبال و موارد برای تصویب به صحن علنی آورده شده است.

همچنین طرح دوفوریتی مبنی بر پرداخت هزینه مالی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزارتومانی به چهل و پنجمین مسابقات قهرمانی مدارس فوتبال آسیا جهت تهیه شام یک‌شب برای ۶۰ نفر از داوران، مهمانان خارجی و دانش‌آموزان شیرازی نیز به تصویب رسید.

گفتنی ایست این شام داوران، میهمانان خارجی و بازیکنان تیم فوتبال منتخب شیراز شرکت‌کننده در مسابقات فوتبال دانش‌آموزان آسیا بوده است، که سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز در این خصوص در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار ما که متولی این مسابقات آموزش‌وپرورش است؛ چرا ضیافت شام را شورای شهر بر عهده دارد، گفت: در شورا آئین‌نامه‌ای مبنی بر مساعدت به اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت درخواست و سپس تصمیم‌گیری اعضای شورا وجود دارد لذا بر این اساس می‌توانیم به افراد درمانده‌ای که به شهرمان آمده‌اند و همچنین اداره‌هایی که درخواست همکاری مالی دارند کمک کنیم.

حال سؤال این است که آیا داوران و مهمانان خارجی جز افراد درمانده شهر هستند و یا سازمان آموزش‌وپرورش دست یاری به سمت شورای شهر شیراز برای خرج هزینه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دراز کرده است؟

سؤال دیگر این است که شورای شهر باید پول و درآمد بیت‌المال را این‌گونه بدون برنامه‌ریزی و عدم بهینه مصرف کردن آن را به چوب حراج بگذارد؟مگر غیرازاین است که شورای شهر شورای شهروندان و مردم است و باید تمام برنامه‌ها در راستای خدمت این گذاری به مردم، باشد؟ 
بهتر نبود همین مساعدت مالی را به‌گونه‌ای دیگر مثل‌ترمیم یکی از زمین‌های فوتبال و یا خرید وسایل موردنیاز تیم نوپای، هزینه می‌شد؟

باوجود گذشت یک ماه از عمر شورای شهر پنجم هنوز برنامه‌ای درخور شهر شیراز و مردمان آن ارائه نشده است.

 

میزبان مسابقات نوجوانان آسیا شهرداری شیراز نبوده

در همین راستا احمد تنوری عضو شورای شهر دوره پنجم که یکی از مخالفان این طرح بود، با نشان دادن برگ خرید و ریز هزینه‌ها رستوران هفت‌خوان، در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: میزبان این برنامه‌ای که در شیراز برگزارشده است شهرداری شیراز نبوده، میزبان دولت است، مثل همایش مقوله دو یونسکو، این هزینه‌های جزئی، اثری در کیفیت میزبانی نخواهد گذاشت.

 

بهسازی یکی از زمین‌های فوتبال جنوب شهر

وی بابیان اینکه اگر این هزینه‌های جزئی جمع شود تبدیل به یک هزینه گزاف برای شهرداری می‌شود که می‌تواند در جای دیگری خرج کند،ادامه داد: به‌عنوان پیشنهاد صرف بهسازی یکی از زمین‌های فوتبال جنوب شهر مثل منطقه ۹ شود همین رقم می‌تواند یک تحول بزرگ را در مناطق کمتر برخوردار شهر ازنظر توسعه امکانات ورزشی و ایجاد بستری برای ورزش قهرمانی حتی در مناطق کمتر برخوردار ایجاد کند.

 

عضو شورای شهر شیراز دوره پنج ،اظهار کرد: برای من مشخص نشد که این هزینه صرف مهمانان داخلی یا گروه‌های خارجی،چه خوب است از ۵ نفر امضاکنندگان این طرح پرسیده شود که چرا امضا کرده‌اند و اینکه این هزینه صرف مهمانان داخلی شده است و یا صرف مهمانان خارجی.

 

تنوری بیان کرد: با توجه به اینکه شناختی که از فرهنگ‌های مختلف دارم این منو غذایی، غذاهایی نیست که به مذاق مهمانان خارجی نوجوان سازگار بوده باشه، اگر خارجی‌ها را دعوت کرده‌ایم، خیلی بی‌سلیقگی در ارتباط با غذاهایی که سفارش داده‌شده به خرج شده است.

 

وی ادامه داد: می‌توانستیم با یک برنامه‌ریزی دقیق‌تری این پذیرایی را با توجه به اینکه اگر مهمانان خارجی دعوت بوده‌اند انجام بدهیم که با این برگ خرید بعید میدانم مهمانان خارجی دعوت بوده‌اند.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *