نگاه فارس
رئيس كل دادگستري فارس:

پرونده‌‌اي براي حادثه داراب گشوده شده است/ بازگرداندن ۲ اتوبوس حامل دانش‌آموزان به هرمزگان

۱۱ شهریور ، ساعت ۱۶:۴۵

رئيس كل دادگستري استان فارس دستور تشكيل پرونده و رسيدگي سريع به موضوع حادثه واژگوني اتوبوس حامل دانش‌آموزان هرمزگاني را صادر كرد.

به گزارش نگاه فارس، علي القاصي با ابراز تاسف از وقوع حادثه واژگوني اتوبوس حامل دختران دانش‌آموز و اعلام همدردي با خانواده قربانيان اين حادثه، گفت: دستورات لازم در راستای تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات با قید فوریت در خصوص علل این حادثه صادر شده است.

او گفت: دو اتوبوس دیگر حامل دانش آموزان با هماهنگی مسئولین حوزه‌های قضایی همجوار و با مشایعت پلیس راه به استان هرمزگان بازگردانده شده‌‌اند.

القاصی با بیان اینکه ۵ نفر از مصدومان با اورژانس هوایی به شیراز اعزام شده‌اند، گفت: مسئولان قضائي شهرستان ضمن عيادت از اين مصدومات در جريان جزئيات رسيدگي به آنان قرار گرفته‌اند.

او گفت: در خصوص متوفیان حادثه نیز تأکیدات لازم در راستای تسریع اقدامات قانونی، احراز هویت، بررسی علل فوت و تحویل به خانواده‌ها انجام شده است.

القاصي از بازداشت راننده اتوبوس به دستور دادستان شهرستان داراب خبر داد و تصریح کرد: دستور انجام تست مرفین و الکل صادر شده است .

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر رسیدگی سریع به پرونده قضایی این تصادف و شناسایی مقصر یا مقصرین و علل وقوع این حادثه، گفت: دستور بررسی وضعیت بیمه خوردو و دانش آموزان را نیزصادر شده است.

وی با اشاره به اینکه صدور مجوز حرکت در شب از سوی مسئولین اقدام اشتباهی بوده است، گفت: پس کارشناسی میزان تقصیر مقصران حادثه به صورت دقیق انجام و اطلاع رسانی خواهد شد .

براساس گزارش روابط عمومي دادگستري فارس تعداد متوفیان این حادثه ۹ نفر شامل ۷ دانش آموز، یک سرپرست و کمک راننده است و  ۲۹ نفر از مصدومان در بیمارستان داراب و ۵ نفر در بيمارستان‌هاي شيراز بستري هستند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *