نگاه فارس

بزرگترین تخلیه تاریخی در آلمان از بیم انفجار بمب به جا مانده از جنگ جهانی

۱۱ شهریور ، ساعت ۱۵:۱۶

یک روزنامه آلمانی از بزرگترین تخلیه تاریخی جمهوری فدرال آلمان به‌دلیل کشف یک بمب آمریکایی از دوران جنگ جهانی و بیم انفجار آن در فرانکفورت خبر داد.

به گزارش نگاه فارس ؛ و به نقل از روزنامه “پاسایر نویه پرسه”، به‌دلیل خنثی کردن یک بمب به جا مانده از دوران جنگ جهانی امروز تقریباً باید ۱۱۳ هزار نفر از ساکنان شهر کوبلنتس آلمان خانه و محل سکونت خود را تخلیه کنند. فردا تخلیه بعدی به همین دلیل در شهر فرانکفورت انجام خواهد شد که برای افراد بیشتری مشکل‌ساز خواهد شد.

در کوبلنتس یک منطقه به‌شعاع یک‌کیلومتری تخلیه شده است که در آن حدود ۲۱ هزار نفر زندگی می‌کردند.  در این منطقه محاصره‌شده همچنین دو ایستگاه راه‌آهن، یک بیمارستان، دو خانه سالمندان، مدارس و همچنین زندان‌هایی وجود دارد. حدود ۱۶۰ زندانی این زندان‌ها در ایالات دیگر توزیع شده‌اند.

این بمب ۵۰۰کیلویی آمریکایی مربوط به جنگ جهانی، روز دوشنبه در عملیات ساختمانی برای مهدکودک در شهر کوبلنتس آلمان کشف شد. این شهر آلمان در جنگ جهانی دوم تحت بمباران‌های شدیدی قرار می‌گرفت و تقریباً به‌صورت کامل نابود شده بود.

در فرانکفورت نیز بزرگترین تخلیه در تاریخ جمهوری فدرال آلمان در همین راستا در حال انجام است. انتقال بیماران از دو بیمارستان باید تا پایان امروز تکمیل شود. بسیاری از بیش از ۶۰ هزار سکنه‌ای که در محدوده خطر زندگی می‌کنند روز شنبه نباید به دیدار دوستان و آشنایان بروند و یا به تعطیلات آخر هفته بروند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *