نگاه فارس
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس؛

برخی از قلم‌ها به دنبال تضعیف اسلام و وارونه جلوه دادن حقیقت هستند

۱۱ شهریور ، ساعت ۱۳:۱۴

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: امروز برخی از قلم‌ها در حال تضعیف کردن اسلام و وارونه جلوه دادن حقیقت انقلاب هستند.

به گزارش نگاه فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی صبح روز گذشته در خطبه‌ اول نماز عید سعید قربان با اشاره به داستان حضرت ابراهیم و عید قربان اظهار کرد: قربان به معنای نزدیک شدن به خداوند است و این عمل پایانی حج به معنای کشتن هوای نفس است.
وی افزود: این نشانه این است که حاجی باید هوای نفس را بکوبد تا در آینده بتواند از آلودگی‌ها و زشتی‌ها و پلشتی‌ها خود را دور سازد و به خداوند نزدیک شود. حج تنها عبادتی است که مانند سایر عبادت‌ها تکرار نمی‌شود و این بدین معناست که همین یک‌بار اگر آن را بفهمید کفایت می‌کند.
نماینده ولی‌فقیه در خطبه دوم عید قربان با بیان اینکه برخی از قلم‌ها به دنبال تضعیف اسلام و وارونه جلوه دادن حقیقت آن هستند عنوان کرد: امروز شاهد قلم‌هایی هستند که می‌خواهند واقعیت را وارونه جلوه دهند و می‌گویند کار اسلام تمام شده است در حالی که انقلاب زنده می‌ماند چون امام(ره) حقیقت زنده تاریخ بوده و این انقلاب یادگار امام(ره) است.
آیت‌الله ایمانی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های خود به ارزش‌های انقلاب می‌پردازد تا با تکرار آن مردم ارزش‌های انقلاب را فراموش نکنند و اصل انقلاب کهنه نشود.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه تمامی این امور توطئه طراحی شده از سوی دشمن است تصریح کرد:  مردم و مسئولان باید با هوشیاری توطئه دشمن را از بین ببرند. مقاومت یکی از ارزش‌های انقلاب ما است و حزب‌الله لبنان با پیروی از همین ارزش توانست دومین پیروزی خود را جشن بگیرد. امید است این پیروزی در دیگر کشورها هم رقم بخورد.
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در مراسم برائت از مشرکان و کفار که در صحرای عرفات قرائت شد، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در این پیام اعلام کردند که  اگر نخبگان و متفکران دنیای اسلام به وظیفه اصلی خود یعنی رحماء بینهم و اشداء علی الکفار عمل کرده بودند شاهد این گرفتاری‌ها در فلسطین، سوریه، عراق، لیبی، یمن، بحرین، لبنان و دیگر کشورهای اسلامی نبودیم.
امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه ایجاد حکومت توسط اسرائیل در دل سرزمین اسلامی به خاطر تعلل و سهل‌انگاری مردم، اندیشمندان و مسئولان دنیای اسلام بود خاطرنشان کرد: مردم باید در مقابله با توطئه‌های حساب شده دشمن هوشیار باشند.
وی با اشاره به حادثه منا در حج ۲ سال قبل گفت: در سال ۹۴ حج برای دنیای اسلام به تلخی تمام شد و جمعی از حاجیان در روز عید قربان به شهادت رسیدند که هنوز حقوق اولیه آن‌ها از طرف دولت عربستان پرداخت نشده و باید وزارت خارجه این امر را پیگیری کند تا حق حجاج ضایع نشود.
آیت‌الله ایمانی تأکید کرد: عید قربان رموز بسیاری دارد که با درک آن می‌توان در آینده با عقل و خرد و فرمان حضرت حق زندگی کنید و خود از آلودگی‌ها خود را دور سازید.

instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *