نگاه فارس
سرپرست شهرداری شیراز:

مناقصه های شهرداری شیراز کاملا قانونی است

۸ شهریور ، ساعت ۱۵:۱۸

 سرپرست شهرداری شیراز گفت: حق شورای جدید بررسی مصوبات گذشته است که در این راستا مناقصه و مزایده های شهرداری هیچگونه مشکلی ندارند.

آرم شهرداری شیرازبه گزارش نگاه فارس، محمد حسن اسدی ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های شهر با اشاره به فعالیت های اخیر شهرداری شیراز، گفت: بخشی از کارهایی که می شود به پشتیبانی رسانه ها است.

وی ادامه داد: مردم انتظار دارند در این دور جدید شاهد تحول و تغییر باشند و کارهای جدید شهرداری نیز مبنی بر تحول و تغییر در روش های شهرداری است.

سرپرست شهرداری شیراز تصریح کرد: یکی از مهمترین اقدامات بحث شهرداری الکترونیک است که اقدامات یک دهه گذشته زیرساخت ها آماده شده و دفاتر ماده ۳۳ کار خود را آغاز کردند.

اسدی افزود: یکی از مشکلات همیشگی شهرداری مدیریت واحد شهری است که از موازی کاری و تلف شدن وقت و منابع جلوگیری شود که امیدواریم در این دولت انجام شود.

وی با اشاره به عدم وجود درآمد پایدار نیز گفت: بیش از ۸۰ درصد درآمد شهرداری ها ناپایدار است که باعث بروز مشکلات است که باید به سمت مشخص کردن تکلیف لایحه درآمد پایدار رفت.

سرپرست شهرداری شیراز ادامه داد: مردم باید از داخل منازل خدمات خود را دریافت کنند که این هدف اصلی شهرداری الکترونیک است.

اسدی در خصوص بررسی مجدد مناقصه و مزایده های شهرداری شیراز گفت: حق شورای جدید است که وضعیت پروژه ها و مباحث مختلف را بررسی کند اما در روند برگزاری مناقصه و مزایده شهرداری شیراز هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

سرپرست شهرداری شیراز افزود: تمامی مباحث طبق قانون و با نظارت دستگاه های مربوطه انجام شده است.

اسدی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: تلاش ما محقق کردن بودجه سال جاری شهرداری شیراز اما وضعیت مالی قابل پیش بینی نیست اما امیدواریم شاهد تغییرات اندک در وضعیت اقتصادی باشیم.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص فعالیت های شهرداری نیز گفت: اولویت اصلی شهرداری خدمت به شهروندان است که در این راستا فعالیت فرهنگی ما مبنی بر فرهنگ شهروندی است هرچند که این نوع فرهنگ باید از کودکی آموزش داده شود.

سرپرست شهرداری شیراز ادامه داد: ۸۴ درصد بودجه شهرداری شیراز عمرانی است خوشبختانه شاهد رضایت شهروندان هستیم و در حد توان نیز فعالیت های ورزشی و فرهنگی انجام شده است.

اسدی در پاسخ به سوالی در خصوص تخصص اعضای شورا نیز گفت: مهم رای مردم است و به طور حتم شورای پنجم موفق خواهد بود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *