نگاه فارس

تمام گام های شورای شهر پنجم در اتاق شیشه ای خواهد بود/ خون هیچ کس رنگی نیست

۶ شهریور ، ساعت ۱۵:۳۲

نشست خبری صمیمانه سخنگوی شورای شهر پنجم شیراز با اصحاب رسانه شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، علی ناصری، سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز شامگاه یکشنبه در نشست خبری صمیمانه خود با اصحاب رسانه گفت: در شورای پنجم ایجاد و راه اندازی مسئول روابط عمومی است که باید فعال شود که در اولین فرصت این مساله را در هیئت رئیسه شورا مطرح خواهد شدکه  نشستی با ۱۳ عضو شورای شهر شیراز داشته باشیم که بتوانیم ۴ سال را با تعامل سازنده و از بین بردن تنش سپری کنیم.

صبوری: تمام گام های شورای شهر پنجم در اتاق شیشه ای خواهد بود

در ادامه این نشست صمیمی مهندس ابراهیم صبوری، نائب رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه خبرنگاران در همه جا یار و مددکار شورا بودند و در ادامه راه نیز با ما همراه خواهند بود، اظهار داشت: شورای پنجم در ابتدای کار با شعار شفافیت و اتاق شیشه ای شروع به کار کرد و در بحث انتخاب شهردار تجربه موفقی را به نمایش گذاشتیم که در سطح کشور بی نظیر بود که تمامی جلسات انتخاب شهردار به صورت علنی و در حضور اصحاب رسانه برگزار کردیم و حتی به صورت زنده و اینترنتی برای مردم پخش شد؛که  تجربه موفقی بود و امیدوارم در آینده راه نیز تمام گام ها را به همین شکل و شفاف و در اتاق شیشه ای برداریم و چیزی از اصحاب رسانه و از مردم پنهان نخواهیم داشت.

وی با بیان نکته دوم اینکه در عصری قرار داریم که رسانه عملا در تمامی واقعیت های اجتماعی و سیاسی حرف اول را می زند و این رسانه است که می تواند افکار عمومی راشکل دهد، اظهار داشت: رسانه ها می تواند باعث موفقیت یک جریان و سازمان و یا شورا شود امیدوارم که این راهی که ما شروع کرده ایم به صورت یک راه برد برد بین ما و اصحاب رسانه شکل بگیرد.

نائب رئیس شورای شهر شیراز ادعا کرد : امید است که هیچ چیز مخفی نداشته باشیم و با صبر و حوصله پاسخگوی تمام سوالات اصحاب رسانه باشیم و گام بلندی برای سربلندی و آبادانی شهر شیراز برداریم.

تنوری: امید است شورای پنجم کاستی های ضعف ارتباط با رسانه را جبران کند

همچنین احمد تنوری، عضو شورای پنجم شهر شیرازدر ادامه این نشست گفت: امیدواریم شورای پنجم برگی از کاستی های ضعف ارتباط با آحاد اصحاب رسانه را از تمام جناح ها و دیدگاههای مختلف را نسبت به دوره های گذشته جبران کند.

وی اظهار داشت:  ارتباط بین اصحاب رسانه با سخنگوی شورا و روابط عمومی شورا و روابط عمومی نهاد شهرداری و سایر سازمان ها و معاونت های شهرداری شیراز وضع بهتری پیدا کند و ما شاهد یک دوره شکوفایی در اطلاع رسانی وشفافیت در شورای شهر شیراز و ارکان مختلف معاونت ها و سازمان های شهرداری شیراز باشیم.

در ادامه این نشست خبری ناصری اظهار کرد که در این نشست میخواهیم آسیب ها و دیدگاه های مختلف داشته باشیم، و از اصحاب رسانه خواست تا درد دل های خود و خواسته های خود از شورا را بیان کنند.

از جمله موارد مطرح شده از سوی اصحاب رسانه شیرازمی توان به احترام به جایگاه خبرنگار ها با هر سلیقه فکری، حضور مردم و دانشجویان در صحن علنی شورای شهر، فراهم کردن امکانات رفاهی برای خبرنگاران در شورا ، پخش آنلاین جلسات شورای شهر، قائل نشدن تفاوت بین خبرنگاران و عکاسان، حضور خبرنگاران در جلسات کمیسیون های مربوطه، اشاره کرد.

صبوری نائب رئیس شورای شهر شیراز در پاسخ به درخواست خبرنگاری مبنی بر حضور مردم و دانشجویان در صحن شورای شهر گفت: مردم در جلسات علنی به صورت ثبت نامی می توانند باشند البته ظرفیت محدود است و سعی می کنیم تعدادی صندلی را برای مردم در نظر بگیریم؛ همچنین پخش آنلاین را سعی می کنیم از سایت شورا انجام شود.

خون هیچ کس رنگین تر نیست

علی ناصری پس از صحبت های اصحاب رسانه با اشاره به اینکه عزیزانی که در جهت شفافیت گام برمی دارند و اهمیت کارشان آنچنان که باید دیده نشده، اظهار داشت: باید به جایگاه خبرنگار باید احترام گذاشته شود و اعضای محترم شورای پنجم نه تنها اعتقاد دارند جایگاه خبرنگار که اعتقاد دارند جایگاه هر انسانی باید دیده شود؛  کرامت انسانی رعایت شود خون هیچکس رنگین تر نیست و خبرنگارن و عکاسان و فیلمبرداران که جایگاه ویژه ای دارند.

وی با بیان اینکه هیچ دلیلی قابل پذیرش نیست بعد از ۱۸ سال فعالیت شورا، اظهار داشت: خبرنگار شورا کاری تخصصی است خبرنگارهای شورا هم هوشمند هستند ما به این واقفیم و قبول داریم جزئیات طرح ها و لوایح چه تصویب شود که نشود یا اینکه به کدام کمیسیون ارجاع شود در هیئت رئیسه مطرح می کنم که در اختیار خبرنگاران قرار گیرد.

سخنگو شورای شهر پنجم شیراز با بیان اینکه شما اصحاب رسانه قبل از اینکه خبرنگار شوید شهروند شهر شیراز هستید و خیلی از اتحادیه ها و سازمان ها در جهت تحقق خواسته های بحق آنها گام برمی دارند و باید با دید ویژه ای به این مساله بها داده شود چه خبرنگار شورا باشد چه نباشد کسانی که زندگیشون در این مسیر است؛ باید ببینیم خواسته اصلی شما چیست اینها را درشورای پنجم مطرح کنید تلاش می کنیم با نگاه مساعد به منصه ظهور برسد.

ناصری با بیان اینکه جلسات عصر مشکل ساز است، بیان کرد: چندین جلسه در راستای اینکه جلسات علنی چه زمانی باشد با افراد صاحب نظر زیادی داشته ایم، گفت: مشکلی است که اگر جلسات شورا صبح باشد اکثر مدیران شهرداری و سازمان ها در شورا حاضر باشند کار مردم لنگ می شود و چون همه ما افتخار خدمتگزاری مردم را داریم به این دلیل در نهایت در شورا رای گیری شد که جلسات یکشنبه برگزار شود.

و با بیان اینکه نگاه ما گزینشی نیست، افزود:شورای پنجم شورای شهرستان شیراز است و تعامل سازنده با تمام مردم و تمام جناح ها خواهد داشت.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *