نگاه فارس
آغاز به کار نخستین جلسه شورای شهر پنجم شیراز؛

نطق های قبل از دستور دیدگاه شخصی است نه تصمیم شورا / برگزاری دومین جلسه شورای شهر پنجم در کمتر از سه ساعت

۶ شهریور ، ساعت ۱۴:۲۸

دومین جلسه شورای پنجم شهر شیراز با حواشی روبه رو بود که یکی از آن به تصویب رساندن سه مصوبه مهم و قابل بررسی در کمتر از دوساعت بود.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، سید عبدالرزاق موسوی شامگاه یکشنبه در نخستین جلسه کاری شورای شهر شیراز بابیان اینکه مسئولیت سنگینی بر عهده اعضای شورای شهر است، گفت: مردم منتظر هستند که نتیجه حضور و حمایت خودشان را در عمل مشاهده کنند، و ما به مردم گفته ایم که با فساد و تبعیض مبارزه خواهیم کرد، از حقوقشان دفاع و از مدیران پاک دست و پاسخگو حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ما به مردم قول داده ایم که از ظرفیت نیروی انسانی فهیم و توانمند شهرداری استفاده و از آنان حمایت کنیم، بیان داشت:  امروز مردم بر کارهای ما نظارت می‌کنند؛ از مدیریت شهرداری و مجموعه مدیران آن به‌طور جِدی می‌خواهیم که در این جهت مارا یاری کنند.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه امور حقوقی و املاک شورا افزود: ما در این مسیر باید مناطق حاشیه شهر را در اولویت برنامه‌های شورا قرار دهیم و رویکردهای خود را در اداره شهر شیراز برای مردم تبیین کنیم.

به گفته وی ارتقاء سطح خدمات به مردم نیازمند استفاده از تمام ظرفیت‌های ممکن منطقه‌ای، ملی و حتی بین‌المللی است و هماهنگی دستگاه‌های متولی ارائه خدمات عمومی باید به کمک شهرداری و شورا بیایند تا با همراهی مطبوعات، رسانه‌ها و صداوسیما، احزاب و نهادهای مدنی، بتوانیم آسایش، امنیت و نشاط عمومی که خواسته به‌حق مردم است را محقق کنیم.

نطق های قبل از دستور شورا دیدگاه فردی و شخصی است و ارتباطی به تصمیمات جمعی و مصوبات شورا ندارد.

سیروس پاک‌فطرت هم در این جلسه بابیان اینکه چه آنانی که به بنده رأی دادند و چه آن‌هایی که رأی ندادند خودم را خدمت‌گذار همه مردم فهیم شیراز می‌دانم و از مردم طلب دعای خیر دارم، گفت: بر آن باورم که شورای پنجم صرفاً شورای شهرداری نباشد، بلکه به معنای واقعی خود شورای شهر باشد؛ زیرا بسیاری از مسائل و مشکلات پیش رو شهروندان در سایه هماهنگی و اجرای مدیریت واحد شهری و سایر دستگاه‌های خدمات رسان غیر از شهرداری است.

وی ادامه داد: به‌دور از هرگونه مسائل سیاسی و جناحی تمام سعی و تلاشمان را درراه خدمت به مردم و توسعه پایدار زیرساخت‌ها و ارتقاء سطح شیراز به جایگاه واقعی خود انجام خواهیم داد.

این عضو شورای شهر یادآور شد: امید است بزرگان شهر علما، نخبگان، اساتید دانشگاه و سایر اقشار مختلف مردمی ما را از ارائه طریق، رهنمودها و پیشنهاد‌ها و انتقادات سازنده بی‌بهره نگذارند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در انتها تاکید کرد: نطق های قبل از دستور اعضای شورا تنها برداشت و دیدگاه فردی و شخصی است و ارتباطی به تصمیمات جمعی و مصوبات شورا ندارد.

در این جلسه سه دستور کار مورد بررسی قرار گرفت، اصلاح آیین‌نامه داخلی شورای شهر اولین موضوعی بود که با یک‌فوریت تصویب شد و همچنین بررسی همه مصوبات شورای اسلامی دوره چهارم از تاریخ ۲۹ اردیبهشت سال جاری موافق و مخالفانی داشت.

سیروس پاک‌فطرت به‌عنوان مخالف گفت: در دوره قبل، ۵۲ مورد به تصویب رسیده که فرمانداری شیراز نیز به‌عنوان نماینده دولت قانونی بودن این مصوبات را تائید کرده است و لزومی برای بررسی مجدد نیست.

علی ناصری نیز به‌عنوان موافق گفت: ممکن است برخی از مصوبات شورای چهارم، به‌ویژه پس از ۱۴ مرداد شتاب‌زده انجام‌شده باشد.

درنهایت با نظر موافق اعضا، بررسی همه مصوبات شورای اسلامی دوره چهارم به تصویب رسید، مبنی بر اینکه ۵۲ مصوبه در کمیسیون‌های مربوطه بررسی شود.

در این جلسه بررسی تمام مناقصات و مزایدات برگزارشده در شهرداری شیراز از تاریخ ۲۹ اردیبهشت نیز مصوب شد.


همچنین یکی از حواشی دومین جلسه شورای شهر پنجم این بود که در کاغذ نطق های پیش از دستور نوشته شده بود که پنجمین جلسه شورای شهر پنجم است، اما دلیل قانع کننده ای مبنی بر اینکه چرا در کاغذ های چاپ شده نطق ها، پنجمین جلسه نوشته شده است از سوی مسئولین مربوطه شنیده نشد،در صورتی که علنی بودن جلسات را با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران و به صورت رسمی بدانیم، جلسه دیروز دومین جلسه رسمی شورا پس از برگزاری جلسه ادای سوگند بود.

گفتی ایست که دومین جلسه شورای شهر پنجم شیراز چند ساعت زودتر از ساعتی که اعلام شده بود تمام شد، این در صورتی بود که دستور کار هایی که برای بررسی آن اعضای شورا گرد هم جمع شده بودند به ساعت ها جلسه بحث و بررسی احتیاج بود که به نوبه خود در تاریخ شورای شهر شیراز نمونه ای نادر بود که اعضای شورای شهر جدید جلسه ای را زیر سه ساعت به اتمام رساندند و بعد با توجیح اینکه اوایل کار ساعت جلسات شورا کم خواهد بود به حواشی ایجاد شده در سالن خاتمه دادند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *