نگاه فارس

عدم تعامل استاندار به ضرر فارس شد/ سرمایه گذار جذب نمی شود

۵ شهریور ، ساعت ۱۴:۱۱

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: عدم تعامل استاندار با نمایندگان باعث عدم موفقیت فارس شد و امروز موردی از جذب و راه اندازی یک سرمایه گذاری مشاهده نمی شود.

به گزارش نگاه فارس به نقل از خبرگزاری مهر ، فرج الله رجبی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه دولت جدید با افراد جدید وارد شد، گفت: اشتغال، بیکاری و تولید مشکلات امروز کشور است که دولت جدید باید به آنها توجه کند و از طرفی فارس باید تاثیرپذیری زیادی از عملکرد دولت خواهد داشت.

وی ادامه داد: در بخش اقتصادی مطالبات زیادی داریم از دولت که بخشی از گذشته بوده و باید پیگیر آن باشیم.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات داخل استان نیز گفت: شورای جدید و شهردار جدید کار خود را آغاز کرده و امروز باید شاهد رویکردهای آنها در بحث رفع چالش ها و مشکلات شهر باشیم.

رجبی در پاسخ به سوالی در خصوص اختلاف با وزیر راه و دلایل رای نیاوردن بی طرف، گفت: در حوزه تخصصی بحث اختلاف نظر نیست بلکه احساسی در جامعه مهندسی ایجاد شده که رویکرد وزارت راه و شهرسازی به دنبال تقویت نظام مهندسی نیست به خصوص اینکه مهندسین طی ۳ سال اخیر بار عدم رونق بخش مسکن را به دوش داشتند.

وی ادامه داد: بحث بازبینی قانون نظام مهندسی در دستورکار کمیسیون عمران است.

نماینده شیراز افزود: نباید فکر کنیم که در مجلس همه چیز از قبل مطرح شده، ۱۴۰ نفر برای اقای بی طرف اسم نویسی کردند اما مجموعه بی طرف نتوانست از برنامه های او دفاع کنند زیرا بخشی از نمایندگان حاشیه زاگرس اعتراضاتی داشتند و او نتوانست به خوبی پاسخگو باشد.

وی یادآور شد: وزیر باید بتواند از برنامه های خود دفاع کند زیرا به عنوان نماینده مجلس چک سفید امضاء به دولت نداده ایم.

رجبی ادامه داد: تغییر رای در خصوص آخوندی نیز یک ریاضی ساده بود و یک تصمیم قابل قبول بود.

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمایندگان فارس مطالبات خود را از وزرا مطرح کردند و آمار وضعیت فارس ارائه شده است و به دنبال حق فارس بودند.

وی تاکید کرد: صحبت های من مخالف بود اما در بخش وزارت کار برخی از موارد وزارت خانه است مباحث زیادی در خصوص راه های استان داشتیم و مطالبات داشتیم.

ارتباط بین نمایندگان و دولت برقرار نشد

رجبی در خصوص عملکرد استاندار نیز گفت: آنچه اتفاق افتاده در برخی از حوزه ها خوب بود ولی در بخش سرمایه گذاری و تعاملات ملی حرفی به کرسی ننشست و ارتباط بین نمایندگان و دولت برقرار نشد هرکس به نوبه خود کار کرد و در این میان استان فارس ضرر کرد.

رجبی تصریح کرد: بحث سهم خواهی نداریم بلکه موضوع تعامل است البته اگر استاندار فارس بومی باشد به طور حتم تعاملات بهتر می شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر بحث جدی برای تغییر استاندار فارس نیست اما شنیده ایم که پست هایی پیشنهاد شده است.

نماینده شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت شهر شیراز نیز گفت: باید به فکر شهر شیراز باشیم و رویکرد فرهنگی و اجتماعی باید احیاء شود زیرا اعتبار شهر شیراز مشخص است و ساختار اداری شهرداری باید اصلاح شود.

رجبی در خصوص سدتنگ سرخ یادآور شد: این سد و مترو ۲ موضوع بود که وقت زیادی گذاشتم و خوشبختانه مدیرعامل مترو همکاری کرد. از طرفی در مورد سد تنگ سرخ جلسات زیادی با ابتکار داشتم که مشخص نیست خواسته آنها از تنگ سرخ چیست و سوال خاصی ندارند.

وی در خصوص سرمایه گذاری در فارس گفت:  اولویت های سرمایه گذاری در فارس مشخص نیست اینکه کاغذی را به عنوان اولویت بیان شود، جواب نمی دهد، شهرداری شیراز دروازه جذب سرمایه گذاری در فارس است و دستگاه های استان باید وضعیت را مشخص کنند.

نماینده شیراز در مجلس ادامه داد: باید فرایندها چنان روشن شود که بر اساس آن زمان و مکان سرمایه گذاری مشخص و سپس مدعی العموم پیگیر باشد.

وی ادامه داد: شورای جدید باید تکلیف خود را روشن کند که قرار است شهر یا شهرداری شیراز را اداره کند.

رجبی در خصوص ریاست دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: بزرگترین انتقادها از علوم پزشکی ارجای دانشجویان به مراجع نظارتی است و امور دانشجویی و حراست دانشگاه باید تغییر وضعیت دهند زیرا دانشجویان باید آرامش داشته باشند.

نماینده شیراز تاکید کرد: بحث حجاب مورد تاکید ما است و موضوع ما مشکلات صنفی دانشجویان است و باید معاونت دانشجویی و حراست علوم پزشکی تغییراتی کنند وگرنه ما مشکلی با عملکرد رئیس دانشگاه علوم پزشکی نداریم اما تلاشی برای رفع مشکلات انجام نشده است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *