نگاه فارس

هفته دولت یا هفته منت؟/ مسئولان کمی فراتر از تبریک

۲ شهریور ، ساعت ۱۹:۴۹

 نه اینکه عکسشان را در این هفته روی بنری بزنیم و جابه‌جا کنیم اما به‌راحتی از کنار رفتار و شیوه عملشان رد شویم بهتر است مسئولان در این هفته کمی فراتر از تبریک و بردن اسمشان بروند.

سرویس سیاسی نگاه فارس-زهرا کوثری : رسم است مسئولان دولتی در نشست خبری پیش از هفته دولت گزارشی از فعالیت‌ها و دستاوردهای خود را منتشر می‌کنند، دستاوردهایی که این روزها نوعش عوض‌شده است، شاید دیگر نتوان نامش را دستاورد گذاشت، به‌راستی دستاوردهای اصلی دولت‌ها چه چیزهایی بوده است؟

دوم شهریور هرسال آغاز هفته دولت است آغاز هفته‌ای که به نام دولت است و به کام… بگذریم شاید به کام کسانی باشد که شغلشان چاپ بنر است عده‌ای می‌آیند و برای آذین سازی اداره یا سازمانی برای یک هفته بنر تبریک هفته دولت را چاپ و بعد به نمایش عموم می‌گذارند و تمام‌کارهایشان را از فکس نامه تا برگزاری جلسه هماهنگی را جز لیست برنامه‌های هفته دولت اداره خود قرار می‌دهند.

هفته دولت را هفته افتتاح هم می‌گویند؛ هفته افتتاح برخی پروژه‌های نمایشی و نمادین که یکی از الزامات این افتتاح‌های نمایشی بریدن روبان قرمز افتتاح‌ها با حضور مسئول کشوری است که برای این کار خبرنگاران و عکاسان را دنبال سرخود می‌کشند تا در بوق و کرنا رود این افتتاح‌های به‌نوعی نمایشی

معلوم هم نیست که از روزهای بعدازاین افتتاح امکان بهره‌برداری از این پروژه‌ها وجود دارد یا خیر!

روز پایانى این هفته سالروز شهادت محمدعلی رجایى؛ رئیس‌جمهور و محمدجواد باهنر؛ نخست‌وزیر و دو هم‌سنگر علم و جهاد و خدمت که دوشادوش یکدیگر کمر به خدمت مردم ایران بستند.

و اما هفته دولت، فرصتى است تا لختى تأمل‌کنیم و به آنچه درگذر شتاب‌زده زمان پنهان مانده، نظر افکنیم. باید رنج و تلاش خالصانه مسئولان متعهد کشور را ارج نهیم، اما لازم به ذکر است که شهیدان رجایی و باهنر نیز خواستار اجرایی شدن تفکراتشان در مسیرشان هستند، خواستار عملی شدن عملشان هستند نه عکس عملشان عمل کردن.

نه اینکه عکسشان را در این هفته روی بنری بزنیم و جابه‌جا کنیم اما به‌راحتی از کنار رفتار و شیوه عملشان رد شویم بهتر است مسئولان در این هفته کمی فراتر از تبریک و بردن اسمشان بروند.

امید است روزی نمایندگان و مدیران و متولیان درس اخلاق، مردم‌داری، پرکاری و خستگی‌ناپذیری را از شهید رجایی و درس صبوری و بردباری، صداقت و پاسخگویی را در کلاس درس شهید باهنر بیاموزند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *