نگاه فارس
افشانی در نشست خبری:

فعلا استاندار فارس هستم/ یکی از معاونانم از بانوان خواهد بود/ به کار گرفتن مدیران غیربومی دروغ است

۱ شهریور ، ساعت ۱۹:۴۵

استاندار فارس گفت: تنها سه مدیر غیربومی را از استان کهکلویه و بویراحمد به فارس آورده‌ام که هر سه از نیروهای توانمند در سطح کشور بوده‌اند که یکی از آن‌ها را تهران به دلیل توانمندی‌اش می‌خواهد جذب کند.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس سید محمدعلی افشانی استاندار فارس بعدازظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه یک هزار پروژه در هفته دولت در فارس با اعتبار ۳ هزار میلیارد تومان گشایش خواهد یافت، اظهار داشت: به‌غیراز این پروژه‌ها عملیات اجرایی ۷۰ پروژه دیگر بااعتبار ۶۲۰ میلیارد تومان در فارس آغاز خواهد شد.

 

وی با اشاره به اقدامات دو سال گذشته دولت در استان فارس خاطرنشان کرد: امسال سد هایقر را آبگیری خواهیم کرد و سد نرگسی نیز برای سال آینده آبگیری خواهد شد، ضمن اینکه راه‌آهن شیراز – بوشهر برای ۴۵۰ کیلومتر طراحی و برنامه‌ریزی‌ شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

 

بهره‌برداری از خط آب‌رسانی و تصفیه‌خانه داراب با مبلغ ۵۸ میلیارد تومان، بهره‌برداری از فاز نخست شبکه آبیاری و زه‌کشی فیروزآباد با ۳۶ میلیارد تومان، بهره‌برداری از ۸۳۱ واحد مسکن مهر در شیراز و گشایش قطعات یک و دو باند دوم فیروزآباد به عسلویه به طول ۲۰ کیلومتر، بهره‌برداری از ۲۴۰۰ هکتار طرح آبیاری نوین و … ازجمله پروژه‌های شاخص هفته دولت است که در استان فارس گشایش خواهد یافت.

 

افشانی در ادامه این نشست در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در مورد ابقا یا رفتنش از فارس اظهار داشت: بنده فعلاً استاندار فارس هستم و نمی‌توانم راجع به رفتن خود حرفی بزنم، صحبت‌هایی که پیرامون رفتن من مطرح می‌شود، بیشتر شایعه است و اگر روزی بخواهم از استان فارس بروم حتماً به اصحاب رسانه این موضوع را خواهم گفت.

 

وی در مورد برنامه‌های آتی خود در استان فارس نیز گفت: با تصویب طرح آمایش استان فارس، محورهای توسعه با اولویت‌گذاری مشخص‌شده که در سه زمینه آب، حمل‌ونقل و انرژی خواهد بود، گرچه هیچ حوزه‌ای را در استان فارس نمی‌توان نادیده گرفت.

 

مقام عالی دولت در استان فارس در ادامه با بیان اینکه یکی از علاقه‌مندی‌های وی به‌کارگیری بانوان در پست‌های مدیریتی است، خاطرنشان کرد: اگر بنده در ۴ سال آینده استاندار فارس باشم سهم بانوان را در عرصه مدیریتی فارس افزایش خواهم داد به‌طوری‌که یکی از معاونانم از بانوان خواهد بود.

 

استاندار فارس همچنین با عنوان اینکه نرخ بیکاری در استان فارس تک‌رقمی شده است، افزود: در بهار امسال نرخ بیکاری در فارس تک‌رقمی شد و به ۸/۹ رسید و این اتفاق پس از ۱۲ سال در این استان روی داد.

 

افشانی در مورد تعاملش با رسانه‌ها نیز گفت: هر مدیری که ذره‌ای عقل داشته باشد، رابطه‌اش با رسانه‌ها خوب خواهد بود و مدیری که با رسانه ارتباط نداشته باشد اول‌ از همه خودش ضربه خواهد خورد، البته رسانه‌ها نیز باید این موضوع را مدنظر قرار دهند که با احساسات مردم تجارت نکنند.

در ادامه این نشست خبری، افشانی در پاسخ به سؤال مبنی بر به‌کارگیری یا عدم به‌کارگیری مدیران غیربومی در صورت ابقا در پست استانداری، بابیان اینکه تغییر در مدیران وجود خواهد داشت، تصریح کرد: کسانی که به مسائل قومی و قبیله‌ای دامن می‌زنند و در مورد به‌کارگیری نیروهای غیربومی صحبت می‌کنند، مسائل انسانی را رها کرده‌اند چراکه مبنای رفتار ما انسان بودن است.

 

وی افزود: کسانی که مسئله قوم و قبیله را مطرح می‌کنند از سر ضعف به آن پرداخته‌اند، چراکه رفته و به دنبال مشکل یا نقطه‌ضعفی گشته و پیدا نکرده‌اند و در آخر این حرف‌ها را بیان داشته‌اند که این افراد به آینده زندگی مسالمت‌آمیز در این استان ضربه خواهند زد.

 

افشانی با بیان اینکه اصل خبر «به کار گرفتن مدیران غیربومی» توسط وی در فارس یک دروغ است، خاطرنشان کرد: بنده تنها سه مدیر غیربومی را از استان کهکلویه و بویراحمد به فارس آورده‌ام که هر سه از نیروهای توانمند در سطح کشور بوده‌اند که یکی از آن‌ها را تهران به دلیل توانمندی‌اش می‌خواهد جذب کند.

 

استاندار فارس همچنین گفت: کسانی که مرتب بحث انتصاب مدیران غیربومی را در فارس مطرح می‌کنند، برای ۵۰ سال آینده تشنج می‌آفرینند، چراکه مطرح‌شدن این صحبت‌ها سلوک رفتاری را از بین خواهد برد.

 

وی ادامه داد: انتصاب مدیران از استانی در استان دیگر طبیعی است همان‌طور که از استان فارس، مدیرانی در استان‌های دیگر به کار گرفته شده‌اند، ضمن اینکه بنده به هیچ مدیری که در قد و قواره استان فارس نباشد، اجازه نخواهم داد که در این استان مسؤولیت بگیرد.

 

افشانی با بیان اینکه تنها سه مدیر با وی از کهکیلویه و بویراحمد به فارس آمده است، خواهان ارائه لیست مدیران قومی قبیله‌ای شد و ادامه داد: من به عدالت ایمان دارم و آن را به خاطر قوم و قبیله کنار نخواهم گذاشت و از اصحاب رسانه نیز انتظار دارم که به مسائل قومیتی دامن نزنند و به آینده فارس بیندیشند.

 

استاندار فارس در ادامه با اعتراف به اینکه ارتباط کم با رسانه‌ها به دلیل ضعف خودش بوده است، اظهار داشت: اگر ارتباط با رسانه‌ها کم بوده به دلیل ضعف من است و این ارتباط باید بیشتر شود.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *