نگاه فارس

از کاسه چه کنم شورا تا ندادن ارتفاعات شیراز به صاحبان زر و زور/ نماینده مجلس، شیراز را عقب مانده خواند

۱ شهریور ، ساعت ۱۸:۵۴

رئیس شواری چهارم شیراز گفت: اجازه داده نشد تا ارتفاعات شهر شیراز به دست صاحبان زر و زور بیافتد تا به مراکز فساد تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس حقدل رئیس شواری چهارم شیراز در مراسم تودیع و معارفه شورای اسلامی چهارم و پنجم شهر شیراز گفت: از استاندار و وزیر کشور که در آخرین روز پایانی شورا بزرگترین پروژه عمرانی شهر و استان را افتتاح کردند تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: در هر زمینه ای که اعضای شورای پنجم کمک بخواهند کوتاهی نخواهیم کرد.

رئیس شواری چهارم شیراز بیان کرد: در گذشته فعالیت های شوراهای شهرها، خیلی خوب نبود و شورا حتی بودجه دادن حقوق نیروهای خود را نداشت و کاسه چه کنم در دست داشتن اما حالا اینگونه نیست.

حقدل با بیان اینکه وجود شوراها یک موهب الهی در مردم سالاری دینی است، افزود: معجزه مدیریت شورایی مشخص کرد شهر ها  میتوانند دگرگون شوند که اگر شورا نبود دولت تا مرز ورشکستگی پیش می رفت که شوراها و شهرداری ها امروز به وضعیت مطلوب رسیده اند، درآمد شهرداری ها نسبت به گذشته افزایش چشم گیری داشته است.

وی با اشاره به اینکه شایعه ورشکستگی شهرداری شیراز را باور نکنید، اظهار کرد: ۸۵ درصد درآمد شهر برای کار عمرانی صرف شده است که شهرداری و شورای شهر چهارم موفق به ساخت مرکز نگهداری معتادین با گنجایش ۱۰۰۰ نفر برای اولین بار در کشور را داشته ایم.

رئیس شورای شهر چهارم بیان داشت: فضای سبز گسترش پیدا کرد، که اگر اینگونه پیش نمیرفت فساد در خیلی از مکان ها گسترش پیدا می کرد.

حقدل با بیان اینکه شورای چهارم با همدلی و وحدت عمل کردند، بیان داشت: با تعامل در سایه ایمان به موفقیت رسیدیم و نگاه جناحی و حزبی نداشتیم و کار کارشناسی بزرگترین افتخار شورا بود.

وی با بیان اینکه شهر شیراز نسبت به گذشته به توسعه و پیشرفت چشمگیری رسیده است، افزود: به لطف استاندار و تلاش شورا ،اجازه داده نشد تا ارتفاعات شهر شیراز به دست صاحبان زر و زور بیافتد تا به مراکز فساد تبدیل شود.

در ادامه این برنامه مسعود رضایی نماینده شیراز در مجلس مقدمه ای نسبتا طولانی در مورد تاریخ حاکمیت از اسلام تا حال را به رئیس دولت اصلاحات ختم کرد که باعث شعف افراد مشتاق این سخنان و دلباختگان اصلاحات شد از همین رو مدیرکل صدا و سیمای فارس پس از مطرح شدن نام یکی از سران فتنه توسط مسعود رضایی و تشویق حضار، مراسم تودیع و معارفه اعضای شورای شهر شیراز را ترک کرد.

رضایی در ادامه سخنانش افزود: امروز چرخ سیاست بر این گشته است که مردم رو به جناح دیگری آورده اند همه ما بر هر حزب و تشکلی هستیم باید گردن نهیم بر حکومت و حاکمیت.

در ادامه این سخنرانی پرحاشیه رضایی با بیان اینکه نباید زحمات اعضای سابق در شوراها و شهرداری نادیده گرفت شود، گفت: رشد و توسعه شهر شیراز در خور شان این شهر بزرگ نیست، شیراز دچار یک عقب ماندگی شده است.

در همین میان بود که جناب فرج الله رجبی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی وارد سالن شد و نظر همگان را به خود جلب کرد؛ عده ای در گوشی به همدیگر می گفتند آقای سلفی هم آمد!

رضایی با اشاره به اینکه همه ی کارها را به نام خودمان تمام نکنیم ، اظهار داشت: کلنگ بسیاری از طرح های افتتاح شده در دوره اخیر در دوره قبل به زمین زده شده است بهتر بود نفرات قبلی هم به این مراسم دعوت می شدند.

وی اظهار داشت: باید یاد بگیریم از دیگران تقدیر کنیم تا دیگران هم از کارهای ما تقدیر کنند.

نماینده شیراز در مجلس با اشاره به شایعات پیرامون نداشتن تخصص اعضای شورای شهر، افزود: قرار بر این نیست که همه کسانی که بر سر کار می آیند همه تخصص های لازم را داشته باشند.

در انتهای برنامه استاندار فارس از علیرضا پاک فطرت و اعضای شورای چهارم با اهداء لوحی تقدیر کرد و اعضای شورای پنجم نیز سوگند یاد کردند.

اصلاحات و اصلاح طلبی یک اعتقاد سیاسی است که این روزها در شهرداری و شورای شهر شیراز برای خودش به خوبی جولان می دهد.

شیراز امروز را عقب مانده می خوانند، جالب است همین افراد در جواب عده ای که در فضای مجازی همین اتفاق خنده دار ولی تاسف بار در مجلس شورای اسلامی سلفی با خانم موگیرینی را نوعی عقب ماندگی خواندند، عذرخواهی کردند از اینکه ناقض شان نمایندگی مردم عمل کرده اند، حال باید عقب ماندگی را چه معنا کرد عقب ماندگی شیراز دست کیست؟

خوب است برخی نمایندگان بدانند تاریخ خودش خوب میداند که چه چیزی هایی را به خاطر بسپارد و بنویسد و به دست نسل های بعد دهد، برای تاریخ تعیین و تکلیف مشخص نکنید، لکه های ننگ را تاریخ از بین نخواهد برد بلکه به همان اندازه که در هر دوره ای بوده است منتقل می کند، چه اصلاح طلب و چه اصول گرا راهی برای کتمان مفاسد موجود در کارنامه‌شان بجز فرار رو به جلو ندارند اما این تاریخ است که همه این اتفاقات را با دقت هرچه تمام تر می نویسد.

قلمت خرد شود تاریخ اگر این ها را ننویسی و به نسل های بعد منتقل نکنی که چه کسانی آمدند تا در تاریخ بمانند و چه کسانی که آمدند تا در ذهن ها بمانند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *