نگاه فارس
تودیع و معارفه ای پرحاشیه؛

تکیه اعضای شورای شهر بر خون میلیون ها شهید/همین بس که شما اختلاس گر و دزد نبودید

۱ شهریور ، ساعت ۱۷:۴۰

استاندار فارس گفت: بایستی بدانید وقتی انتخاب شده اید به خون میلیون ها انسان که برای دفاع از میهن که شهید شده اند تکیه زده اید نه بر یک صندلی!

به گزارش خبرنگار نگاه فارس مراسم تودیع و معارفه اعضای چهارمین و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر شیراز صبح امروز در سالن همایش های شورای اسلامی شهر شیراز با حضور تمامی دوست داران و حاضران شورا های چهارم و پنجم برگزار شد.

 

این همایش راس ساعت برگزار شد و تعداد مشتاقین به حدی بود که طبقه پایین و بالای مرکز همایش ها مملو از جمعیتی بود که منتظر این تودیع و معارفه بودند، همه حضور داشتند موافق و مخالف.

 

جمعیت به حدی شلوغ بود که یکی از اعضای شورای شهر چهارم در جایگاه خبرنگاران و در جمع خبرنگاران نشسته بود و جایگاهی ویژه اعضای شورای چهارم در نظر گرفته نشده بود که همین امر باعث دلخوری عده ای شد.

 

در این همایش حیدر عالیشوندی فرماندار شیرازگفت: در شورای چهارم فضای مناسب برای کار و خدمت گذاری فراهم شد.

 

در ادامه این مراسم محمد علی افشانی استاندار فارس با بیان اینکه شورای چهارم و شهردار کارنامه موفقی را از خود به یادگار گذاشته اند، اظهار کرد: استان فارس جز کم نظیرترین مراکز استانی است که با چنین وضعیت مطلوبی مسئولیت را تحویل می دهند.

 

وی با اشاره به اینکه از شهردار خواسته بودم که تمام بدهی و طلب های خود را به صورت مکتوب ارائه بدهد، بیان داشت:امروز ۴ هزار میلیارد درآمد و دارایی است که در اختیار شما اعضای شورای پنجم قرار می گیرد که ۴ سال دیگر شما به ارزش پولی آن زمان باید این گزارش را ارائه دهید.

 

عدالت بدون آزادی، بارش باران بدون ابر

 

استاندار فارس با اشاره به دوران ریاست دکتر احمدی نژاد، افزود: در آن زمان گفته ام که خیلی حرف از عدالت زده اید ولی یک بار حرف از آزادی نزده اید، راه رسیدن به عدالت از مسیر آزادی است  انتظار تحقق عدالت بدون آزادی مانند انتظار بارش باران بدون وجود ابر است.

 

حاضر ین مشتاق به صحبت های مهندس افشانی دیگر توان مقابله با احساسات خود را نداشتند و دست های پیاپی این صحبت را تایید کردند.

 

افشانی از حاضرین در جلسه خواست تا اگر شورای شهر چهارم کارنامه خوبی به یادگار گذاشته است و تلاش های آن ها را قبول دارند برایشان دست بزنند، تا خستگی از تنشان خارج شود.

 

تکیه اعضای شورای شهر پنجم به خون شهدا

 

وی با بیان اینکه اداره امور مردم با خرد جمعی ممکن است، خطاب به منتخبین مردم ، بیان کرد: بایستی بدانید وقتی انتخاب شده اید به خون میلیون ها انسان که برای دفاع از میهن که شهید شده اند تکیه زده اید نه بر یک صندلی!

 

استاندار فارس گفت: اگر میخواهید پاسخ مردم را بدهید باید حقوق و حق مردم را محترم بشمارید و اگر منافع مردم را بر منافع شخصی و خانواده ترجیح دادید موفق خواهید شد، اگر چنین نکردید بدانید که مردم قضاوت خواهند کرد.

 

افشانی اظهار کرد: در زمان انتخابات به فرمانداران گفته ام که به قیمت خونتان از رای مردم دفاع کنید که اگر مخالف ما و حتی دشمن ما یک تک رای اضاف بیاورد آن را با افتخار مطرح کنید.

 

وی تصریح کرد: تقویت نهاد شورا ها و انتخابات زمانی ممکن است که مردم اعتماد کنند و افزایش اعتماد مردم با زبان بازی نیست بلکه به عمل است.

 

نادیده گرفتن قانون بی احترامی به ماه عسل نیاز بشری

 

استاندار فارس گفت: آنهایی را که قانون را نادیده می گیرند به ماه عسل نیاز بشری بی احترامی کرده اند، طوری رفتار کنید که قانون مبنای عملتان باشد.

 

افشانی قرار گرفتن استان فارس را در مسیر توسعه، حاصل تعامل و همراهی و هماهنگی بین مدیران دستگاه ها دانست.

 

وی با بیان انتظارات خود از اعضای شورای شهر جدید، افزود: بافت قدیم و فرسوده را ساماندهی کنید تا چهره آن متفاوت از امروز باشد همچنین ارزش های زیست محیطی شهر را نفروشید و بگذارید برای نسلهای آینده.

 

استاندار فارس بیان داشت: در شورای اقتصاد مصوب شده که پروژه خط ۲ قطار شهری شیراز با اعتباری بالغ بر ۷۷۰ میلیون دلار انجام شود.

 

ساختن سد تنگ سرخ با رعایت اصول فنی

 

افشانی در پایان با اشاره به اینکه سد تنگ سرخ باید با رعایت تمام اصول فنی ساخته بشود، افزود:در دوران مدیریت خانم ابتکار، ایشان هم این طرح را قبول کرده بودند و موافقت رییس جدید محیط زیست را نیز جلب می کنیم و در خواست میکنم که شورای پنجم هم پیگیر باشند.

 

همچنین در ادامه این همایش پرحاشیه علیرضا پاک فطرت شهردار سابق شیراز، با بیان اینکه شورای شهر آینده سرنوشت ۴ سال آینده شیراز را مشخص می کند، گفت: تشکر ویژه دارم از کارگران ویژه شهرداری همان هایی که در تابستان و زمستان از پشت پنجره به آنها ایراد می گیریم.

 

در این میان بود که تمام کارکنان شهرداری اعم از خدماتی و اداری یک صدا برای این مدیر دلسوز به نشان تشویق دست زدند.

 

وی با اشاره به اینکه شهردار باید همانند یک پدر همه مردم شهر را یکی بداند و شورا و شهرداری باید فارغ از گرایس سیاسی به مسایل شهر نگاه کنند، افزود: من شهردار همه مردم و همه کارکنان شهرداری بودم.

 

پاک فطرت، با بیان اینکه زمان بسیار کوتاه است، ۷سال خادم مردم بوده ام اظهار کرد: هر کسی با هر نگاه و فکر سیاسی محترم است اما مسایل سیاسی نباید در امور شهر دخیل بشود، هر هفته باید در شهرداری اتفاق جدید رخ بدهد.

 

وی با بیان اینکه نگاه جناحی در کارهای شهری درست نیست، اظهارکرد: بهتر بود اعضای شورا از دور اول تا کنون در این مراسم شرکت می کردند.

 

شهردار سابق شیراز اظهار کرد: در ابتدای کارم در شهرداری به من گفتند اصولگرا هستم و من گفتم که اصولگرا نیستم و برای من فرقی ندارد و باید خدمتگذار باشم.

 

پاک فطرت با بیان اینکه مدیر خوب مثل دختر خوب است و باید گشت و پیدا کرد، بیان کرد: از امروز در خدمت شورای پنجم به عنوان یک برادر و یار هر زمانی هر سوالی داشته باشند در خدمت هستم زیرا معتقدم در این شهر فرزندان ما و نوه هایم قرار است زندگی کنند.

 

وی ادامه داد: با برنامه کار کرده ایم کارهایمان بی برنامه و یکدفعه ای نبوده است، اظهار داشت: شورای پنجم می تواند برنامه ها را اصلاح و بررسی کند همانگونه که شورای چهارم مصوبات شورای سابق را اصلاح کرد.

 

پاک فطرت در ادامه سخنانش گفت: سند چشم انداز ۱۴۱۴ برای ۲۰ سال آینده شهر نوشته شده که در شورای برنامه ریزی استان با تایید فرمانداری به تصویب رسیده است.

 

در پایان سخنرانی دکتر علیرضا پاک فطرت مردی جانباز و رزمنده دفاع مقدس با صدایی بلند و رسا گفت: آقای پاک فطرت همین بس است که شما اختلاس گر و دزد نبودید. همه حاضرین به نشان تایید صحبت این مرد را با دستان خود تایید کردند.

 

در این برنامه حجت‌الاسلام حسن مرادی امام جمعه موقت شیراز، گفت: شورای پنجم همانند شورای چهارم با صداقت وارد شورا شوند و با صداقت خارج شوند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *