نگاه فارس
وعده‌های کاندیدهای صندلی شهرداری به شورای شهر پنجم:

از پیاده‌سازی شهرداری ونکوور کانادا تا پیشنهادی که صدای خبرنگاران را هم درآورد

۱۸ مرداد ، ساعت ۱۸:۰۸

دومین روز از جلسه ارائه برنامه کاندیدهای پیشنهادی با ارائه برنامه های سید عظیم عظیم فرو نادر طیبی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس ، دومین روز از جلسه ارائه برنامه کاندیدهای پیشنهادی با سید عظیم عظیم فر آغاز شد وی بابیان اینکه در مدیریت شهری می‌توانیم از الگوهای صحیح و تجربه‌های موفق کشورهای مدرن دنیا استفاده کنیم، گفت: در کشورهای خارجی مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در مدیریت شهر بسیار حائز اهمیت است.

وی رویکرد مدنظر خود در شهرداری شیراز را مشارکت محور دانست و تأکید کرد: به‌دوراز اختلافات سیاسی و با اجماع نظر، مردم را باید در مدیرت شهر مشارکت دهیم.

عظیم فر با انتقاد به تراکم فروشی در شهر به‌عنوان یکی از منابع درآمدی شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز برای درآمدزایی علاوه بر تراکم فروشی اقدام به فروش محل پارک خور دوها نیز می‌کند که مشکلاتی برای شهر و شهروندان رقم می‌زند و باید با آن مقابله کرد.

این کاندید متصدی پست شهرداری شیراز از روند سدسازی نیز انتقاد کرد و افزود: آبخوان‌داری و آبخیزداری  را رها کردیم و به سمت ساخت سد با هزینه‌های میلیاردی رفتیم که سودی برای شهر ندارد.

وی با اشاره به معضل ترافیک در شهر شیراز، ساخت پل و زیرگذر و روگذر را اولویت‌های آخر دانست و گفت:  ۸سال پیش سهم خودروهای شخصی و عمومی هرکدام ۵۰ درصد بود که باگذشت زمان به ۳۰ درصد عمومی و ۷۰ درصد شخصی  تغییر کرده است که بااین‌وجود ساخت پل جوابگو نبوده و از روش‌های نوین دیگر و فرهنگ‌سازی استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی باید بهره برد.

از نکات جالب سید عظیم عظیم فر این بود که باید برای حل مشکل ترافیک از بلوار امیرکبیر تا خیابان زند دوید تا بتوان از شر ترافیک خلاص شد.

عظیم فرد با تأکید بر لزوم توزیع عادلانه منابع و خدمات شهری تصریح کرد: بسیاری از امکانات و ترجمان‌های خدمات رسان در مرکز و شمال شهر قرار دارد که همین یکی از عوامل ایجاد ترافیک در شیراز است.

وی بابیان اینکه بافت قدیم شیراز ازنظر وسعت و زیبایی در سطح بالاتری از شهر یزد قرار دارد، بیان کرد: متأسفانه در شیراز از بافت تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری استفاده نمی‌شود.

عظیم فر که مدیریت شهری ونکوور کانادا را تحسین می‌کرد در پایان سخنان خود تأکید کرد: مدیریت بخشنامه‌ای و تکراری را نمی‌پسندم که تاکنون هم نتیجه‌بخش نبوده است، اجازه دهید که یک فرد از بخش خصوصی مدیریت شهر را بر عهده بگیرد.

در پایان سخنرانی عظیم فر خبرنگاران نارضایتی خود را از سخنان ارائه‌شده نشان دادند و برنامه‌های ارائه‌شده توسط عظیم فر شیراز و شهرداری و منصب شهردار را به سخره گرفته است.

ساماندهی باغات قصردشت در قالب پروژه‌های گردشگری

نادر طیبی بابیان اینکه در مناطق حاشیه‌نشین شهر باید برنامه‌ریزی کنیم تا سرمایه‌گذار نیز مایل به سرمایه‌گذاری در همه‌ی نقاط شهر شیراز باشد، گفت: در حال حاضر تمام امکانات و ارگان‌های خدمات رسان در مرکز و شمال غرب شیراز است.

وی ادامه داد: در شهرداری فعلی شیراز شیوه بودجه‌بندی عملیاتی و هدفمند نیست، منابع تأمین درآمد شهرداری در حوزه‌هایی که تعریف کرده مناسب نبوده و از مشکلات شهر عدم تحقق بودجه پیش‌بینی‌شده است.

این کاندید متصدی پست شهرداری شیراز افزود: از اولویت‌های برنامه من توسعه صنعت گردشگری , ساماندهی باغات قصردشت در قالب پروژه‌های گردشگری است.

طیبی تصریح کرد: وجود متکدیان و معتادان در شهر از آسیب‌های اجتماعی است که علاوه بر شهرداری  متولیان دیگری نیز دارد که باید به مسائل توجه کنند، شهرداری شیراز با احداث مرکز سلامی نسبت به جمع‌آوری و بازپروری معتادان اقداماتی کرده است اما کافی نیست و بنده اگر شهردار شدم از امکاناتی که در اختیارم است برای بهبود این وضعیت تلاش خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه توجه به زیرساخت‌های شهری باید همراه باکار نرم‌افزاری باشد، بیان کرد: بنده ۸ پروژه را با چشم‌انداز شیراز ۱۴۰۰ تعریف کردم که هرسال ۲ پروژه عملیاتی و در بودجه شهرداری نیز به نیازهای فرهنگی و اجتماعی شهر توجه شود.

طیبی به لزوم کوچک‌سازی شهرداری شیراز نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری حال حاضر خیزهایی در این جهت برداشته است اما یک نفر هنوز از نیروهای شهرداری شیراز کاهش پیدا نکرده است، کوچک‌سازی شهرداری با ایجاد شرکت‌های زیرمجموعه امکان‌پذیر می‌شود.

وی بابیان اینکه شهرداری باید مدیریت پدرانه داشته باشد، تصریح کرد: اگر از مردم شیراز سؤال شود حتماً از روند طولانی شدن کار در شهرداری ابراز گلایه می‌کنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *