نگاه فارس
کاندیداهای شهرداری شیراز ازبرنامه های خود میگویند؛

ورود پیش هنگام اعضای شورای شهر پنجم به صحن شورای شهر و رقابت کاندید ها برای صندلی شهرداری

۱۸ مرداد ، ساعت ۱۱:۳۶

جلسه بررسی رزومه و برنامه‌های ارائه‌شده کاندیداهای شهرداری توسط اعضا شورای شهر پنجم روز گذشته هم‌زمان با روز خبرنگار برگزار شد تا خبرنگاران یک روز هم برای خود نداشته باشند و وقت خود را در نشست‌های خبری بگذرانند.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، این روزها حال و هوای شورای شهر شیراز دگرگون‌شده است فضا پرشده است از وعده‌های کاندیدای شهرداری شیراز برای به دست آوردن میز و منصب شهردار شیراز.

شورای شهر شیراز از روز گذشته فضای متفاوتی را در خود دیده است از حضور اعضای شورای شهر پنجم شیراز در خود تا حواشی پرسش و پاسخ اعضای شورای شهر از کاندیدهای پیشنهادی تا خوش‌وبش‌های خبرنگارانی خاص با بعضی از اعضای شورای شهر پنجم، امید است همه این کاندیدهای احتمالی شهرداری شیراز، شیراز و شهرداری و شورای شهر را برای خودشان و برای خدمت به مردم بخواهند نه چیز دیگری.

 

اولین جلسه بررسی رزومه و برنامه‌های ارائه‌شده کاندیداهای شهرداری توسط اعضا شورای شهر پنجم روز گذشته هم‌زمان با روز خبرنگار برگزار شد تا خبرنگاران یک روز هم برای خود نداشته باشند و وقت خود را در نشست‌های خبری بگذرانند.

 

سید احمد موسوی نخستین کاندیدای تصدی شهرداری شیراز بود که برنامه‌های خود برای اداره شهر شیراز را در جمع اعضا شورای پنجم ارائه داد.

موسوی بهبود سطح زیست پذیری و کیفیت زندگی در شیراز، تحقق شهر عدالت محور و محرومیت‌زدایی، نهادینه کردن مشارکت مردمی، اصلاح نظام درآمدی شهر شیراز و نقش‌آفرینی فعال در حوزه دیپلماسی شهری و بازآفرینی شهری پایدار و کاهش آسیب‌پذیری را از جهت‌گیری‌های اصلی برنامه خود اعلام کرد.

وی در پاسخ به اعضای شورای شهر درباره ارائه لیست اموال پاسخی نداد و در بین مباحث پاسخ این سؤال مغفول ماند.

موسوی تأکید داشت زمین فروشی و تراکم فروشی و از بین بردن عرصه‌ها آینده شهر را به خطر می‌اندازد این موارد جزو درآمد ناپایداراست و مفاسد اقتصادی به دنبال دارد باید دنبال سرمایه‌گذاری و درآمد پایدار بود وی هوشمند سازی شهرداری و کم کردن مراجعات مردم را از مهم‌ترین برنامه‌هایش اعلام کرد و افزود:

مقایسه نقشه هوایی در سال‌های متمادی حاکی از نابودی باغات است باید برای آن فکری کرد. در محافل و در حد سخن همه با تخریب باغات مخالف‌اند اما عملاً می‌بینیم باغ‌ها کوچک‌تر می‌شوند و کسی برنامه‌ای برای برخورد جدی و عملی ندارد.

 

حسن‌پور انصراف داد این جمله‌ای بود که از سخن گوی شورای شهر پنج‌ در میان جلسه شنیدیم.

محمدرضا حسن‌پور که دومین کاندیدا برای ارائه برنامه شهرداری بود از ادامه راه انصراف داد.

 

توجه به بافت فرسوده را در توسعه پایدار باید جدی گرفت

عنایت اله رحیمی، کاندیدای بعدی شهرداری شیراز بود که در ابتدا رزومه کاری خود و سپس برنامه‌هایش را در هشت سرفصل به اعضا شورای پنجم شهر شیراز ارائه کرد.

رحیمی به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی تأکید کرد و گفت ما ۱۸۰۰ هکتار بافت فرسوده داریم که ۱۹٫۳ درصد از مساحت شهر را شامل می‌شود و مورد بی‌توجهی قرارگرفته که می‌توان در آن سرزندگی ایجاد کرد.

وی تأکید داشت برای توسعه پایدار باید به بافت‌های تاریخی و فرسوده توجه کرد.

وی مدعی شد می‌توان طی نه ماه با ده پروژه بودجه بیش از سه هزارمیلیاردی شهر شیراز را محقق کرد.

وی در خصوص طرح ۵۷ هکتاری توسعه حرم نیز توضیح داد: این طرح درگیر و دار اداری معطل‌مانده و لازم است در چارچوب‌های کارشناسی تمهیدات لازم برای درست اجراشدن آن تدابیری اندیشیده شود.

وی ابراز داشت منابع کنونی شهرداری وحی منزل نیست و می‌توان آن‌ها را تغییر داد و ارتقا داد و یا موارد جدید به آن افزود.

سیروس سلمان‌ پور آخرین کاندیدایی بود که در این جلسه برنامه‌های خود را برای اداره کلان‌شهر شیراز تشریح کرد.

وی شعار محوری‌اش را شیراز مهمان‌نواز، شهری هوشمند با جلوه‌ای کهن اعلام کرد و گفت: انسان‌محوری با رویکرد هوشمند سازی تمایز برنامه من با سایر کاندیداهاست.

ما قصد داریم برای شیراز بندسازی جهانی بکنیم و در کاهش آلودگی زیست‌محیطی گام برداریم.

سلمانی با اشاره به اینکه در برنامه‌ریزی خود چهار نظام اصلی داریم تصریح کرد: نظام برنامه‌ریزی، نظام بودجه‌ریزی پویا، نظام فنی و اجرایی، نظام سنجش و نظارت ازجمله این چهار نظام اصلی است

 

همچنین چهارشنبه ۱۸ مرداد در دو نوبت صبح و عصر، دیگر کاندیداهای تصدی پست شهرداری شیراز نیز به ارائه برنامه‌های خود در جمع منتخبین شورای پنجم و خبرنگاران خواهند پرداخت.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *