نگاه فارس
پاک فطرت در دویست و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر شیراز عنوان کرد؛

شهرداری شیراز محل سیاسی‌کاری نیست/ شهردار شیراز باید پاک دست باشد

۱۶ مرداد ، ساعت ۲۳:۲۶

پاک فطرت در دویست و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر شیراز که شامگاه دوشنبه برگزار شد، گفت: هیچ گروه سیاسی نباید منافع خود را به منافع شهر ترجیح دهد و شهرداری شیراز محل سیاسی‌کاری نبوده و نباید کار روی زمین بماند و یک فرد پاک دست باید به‌عنوان شهردار بعدی انتخاب شود.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، احمدرضا نقیب‌زاده عصر امروز در جلسه شورای شهر شیراز گفت: مطالعات جامع حمل و نقل شیراز در انتهای دهه ۷۰ تهیه و سال ۸۰ به تصویب رسید و این مطالعات تاکنون، مبنای تعریف تمام طرح‌های عمرانی بوده است.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر یادآور شد: رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر شیراز افزود: با توجه به اینکه افق طرح ۱۰ ساله بود، در شورای سوم بروز‌رسانی آن به تصویب رسید و بازنگری آن در شورای چهارم این طرح با مشارکت دانشگاه شیراز آغاز شد.

نقیب‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین با تعیین دانشگاه شیراز به عنوان مشاور بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک، پژوهشکده حمل و نقل و ترافیک شهری در دانشگاه شیراز نیز افتتاح شد.

وی به چشم‌اندازهای طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شیراز اشاره و تصریح کرد: چشم‌انداز، راهبردها و برنامه‌های اجرایی این طرح، در راستای حمل و نقل پایدار، ایمن و دوستدار محیط زیست است که با ۱۳ راهبرد اجرایی می‌‌شود.

تخصیص زمین به مساحت تقریبی ۳ هزار مترمربع واقع در خیابان ایمان شمالی به‌منظور احداث حوزه علمیه فاطمیه شیراز به درخواست آیت‌الله دستغیب، تولیت آستان احمدی و محمدی(ع) و طرح آموزش گسترش فرهنگ استفاده از مصالح استاندارد، جلوگیری از تضییع حقوق صاحب‌کار و جلوگیری از بروز حوادث ناشی از کار از مصوبات امروز شورای شهر بود.

آئین‌نامه رعایت الزامات زیست‌محیطی پروژه‌های عمرانی شهرداری شیراز با مخالفت برخی از اعضای شورا تصویب نشد.

این طرح پیشنهادی کمیسیون خدمات شهری، محیط‌زیست و بهداشت، به بهانه ایجاد اختلال و کند شدن اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر رأی منفی گرفت؛ درحالی‌که دیگر اعضای شورا معتقد بودند که این طرح مانع انجام پروژه‌های عمرانی نمی‌شود بلکه آن را ضابطه‌مندتر می‌کند.

شهردار شیراز نیز از مخالفان این طرح بود و بابیان اینکه نیازی نیست برای شهرداری نسخه بپیچید، گفت: یک‌بیستم طرح‌های عمرانی شهرداری زیست‌محیطی است و به تصویب این طرح نیازی ندارد.

همچنین شورای شهر و شهرداری شیراز علیرغم نداشتن مجوز زیست‌محیطی در احداث پروژه سد تنگ سرخ با هزینه بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان مشارکت کردند که مخالفت و اعتراض برخی از اساتید، کارشناسان و تشکل‌های دانشجویی و زیست‌محیطی را به دنبال داشت؛ از همین روی تصویب آئین‌نامه رعایت الزامات زیست‌محیطی ازنظر ایشان و دیگر اعضای شورای شهر شاید توقع بی‌جایی باشد!

علیرضا پاک‌فطرت در این جلسه از رونمایی ۱۳۰ اتوبوس‌ جدید شهری شیراز در روز چهارشنبه ۱۸ مردادماه در بلوار شهیدچمران خبر داد و گفت:  از یک و نیم سال گذشته قرارداد خرید ۲۸۵ دستگاه اتوبوس را امضا کردیم که ۱۳۰ دستگاه با شماره‌گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی آماده بهره‌برداری است، این اتوبوس‌ها را مناسب برای معلولان است و دستگاه‌های جدید اتوبوس در نقاط مختلف شهر فعال خواهد شد.

پاک‌فطرت با اشاره به آمار تصادفات درون‌شهری کشور در یک سال گذشته، اظهار کرد: تصادفات منجر به فوت شهرها ۷ درصد رشد داشته اما در شیراز ۲۲ درصد کاهش پیداکرده است که نشان از برنامه‌ریزی و تلاش فرماندهی انتظامی فارس و پلیس راهور فارس است.

شهردار شیراز در این جلسه متذکر شد که هیچ گروه سیاسی نباید منافع خود را به منافع شهر ترجیح دهد و شهرداری شیراز محل سیاسی‌کاری نبوده و نباید کار روی زمین بماند و یک فرد پاک دست باید به‌عنوان شهردار بعدی انتخاب شود

وی همچنین ادامه داد: این مدیران یک شب مدیر نشده اند و سال ها وقت گذاشته اند برای اینکه به این تجربه برسند، در این شهر همه نوع سلیقه فکری و هر نوع حزبی زندگی می کنند که همه باید کمک کنند تا کار شهری پیش برود.

در این جلسه به مناسبت روز خبرنگار نیز از خبرنگاران حوزه شورای شهر شیراز  تجلیل شد که این تجلیل خالی از حواشی نبود و باعث ناراحتی عده ای از اصحاب رسانه شیراز شد.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *