نگاه فارس

آقای رئیس جمهور قرار نبود باور کنید!

۱۲ تیر ، ساعت ۱۳:۵۹

رئیس جمهور محترم در همایش سراسری قضائی، با انتقاد تند از کسانی که مدعی رکودند، گفت: اولا از رکود عبور کردیم و ۸ درصد رشد اقتصادی داشتیم و بعد هم شما سال ۹۱ و در روزگار رشد منفی کجا بودید؟

آقای رئیس جمهور قرار نبود باور کنید!

به گزارش نگاه فارس،  انتخابات هرچه بود و هرادعایی مطرح شد، گذشت و آقای روحانی امروز رئیس جمهور هستند. ولی قرار نبود ادعاهای شب انتخاباتی را باور کنند. هرچه ادعا کردند، گذاشتیم به حساب رقابت. اصرار بر آن ادعاها این نگرانی را ایجاد می کند که قرار نیست اصلاحی صورت گیرد.

آقای روحانی بهتر می دانند رشد ۸ درصدی روی کاغذ رونق است و هیچ اثر روشنی در کاهش رکوداقتصادی نداشته است. ۸۸ درصد سهم رشد نفتی است. نرخ بیکاری ۱۲٫۵ درصد است. طی یک دوره کوتاه جمعیت بیکاری با ۷۰۰ هزار نفر رشد به ۳میلیون و دویست هزار نفر رسیده است. صنعت مسکن به عنوان بخش موثر روی رشد، ۰٫۸ درصد رشد منفی داشته است. بانکها در آستانه ورشکستگی اند. بدهی دولت به بانکها به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. معوقات بانکها ۴ برابر شده است و بین ۸۰ تا ۱۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود. سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام و براساس گزارش آنکتاد ۵۰ درصد کاهش داشته است. به گزارش یک نهاد کارگری طی یکسال هزار بنگاه تولیدی تعطیل شده است و مابقی با ۶۰ درصد ظرفیت کار می کنند. کسری شدید بودجه ای دولت و انتشار اوراق حجم بدهی های دولت را روز به روز بیشتر می کند و بر اساس پیش بینی مرکز پژوهش های مجلس از  ۴۰ درصد سقف برنامه ششم خواهد گذشت.

شب انتخابات با همه ادعاهایش گذشت. هرچه بود تمام شد. امروز دیگر با واقعیت های محسوس مردم مواجهیم.

یک نکته هم باقی ماند؛
آقای روحانی گفتند این منتقدان سال ۹۱ کجا بودند؟ ظاهرا بازهم پروژه رقیب هراسی شب انتخابات را باور کردند. یکی دانستن اصولگرایی و دولت گذشته شگرد شب انتخابات بود.
آقای روحانی بهتر می دانند بسیاری از منتقدان امروز، آنروز هم منتقد بودند. اتفاقا آقای روحانی و تیم ایشان حضور نداشتند. برخی شان که درگیر زندگی شخصی بودند و برخی هم بعد از حوادث ۸۸ ترجیح دادند در صحنه سیاسی نباشند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *