نگاه فارس
سمیه نوریان؛

نگذارید انقلاب به دست سفیدپوستان بیفتد

۲ مهر ، ساعت ۱۰:۴۱

این روزها که فضای مجازی را رصد می‌کنی ،پر است از حال خوش‌هایی که عجین  است با محرم ،مهر و هفته دفاع مقدس ،  طبق روال هرروز فضای مجازی را ورق می‌زنم.اما یک جمله کمی تا قسمتی ناپخته حالم را خراب می‌کند.

به گزارش نگاه فارس، این روزها که فضای مجازی را رصد می‌کنی ،پر است از حال خوش‌هایی که عجین  است با محرم ،مهر و هفته دفاع مقدس ،  طبق روال هرروز فضای مجازی را ورق می‌زنم.اما یک جمله کمی تا قسمتی ناپخته حالم را خراب می‌کند. متن یکی از همین صفحات اینستاگرامی فرزندان شهداست ،دختر شهید باکری، آسیه خانم که نوشته بودند،”برام سؤال بوده چه چیزی هفته دفاع مقدس جشن دارِ ،البته شاید برای مامه  چهره زشت جنگ رو دیدیم جشنی نبود”

جا نخوردم ،تعجب  هم نکردم . این روزها از بس حرف های ریز و درشت از برخی خواص شنیده‌ام ،اگر بگویم این حرف‌ها برایم عادی شده بیراه نگفته‌ام ،اما یک نکته دلم را سوزاند و با افکارم بازی کرد.

درست یا غلط ،گزنده یا شیرین اما چه کنم که باید بگویم و بهتر است  بشنوید ،وقتی حمایت و کار فرهنگی برای فرزندان شهدا از ابتدای انقلاب و زمان جنگ تنها خلاصه شد در یک سهمیه فرزندان شهدا،باید فکر این روزها را می‌کردیم که عظمت یک جنگ که ناخواسته در آن افتادیم و به ما تحمیل شد را تنها به نداشتن یک پدر خلاصه شود.

باید گفت آسیه جان اگر شما طعم تلخ بی‌پدری را از کودکی تجربه کردی هزاران نفر مثل تو چشیدند ولی لب باز نکردند ،اصلاً  راستش را بگویم ،سهم خواهی نکردند.

اصلاً از تو دلخور نیستم .چون پدرت و هزاران پدر دیگر فرزندانشان را به دستان کسانی سپردند  که ،خیالشان راحت  بود آن‌ها نیز همچون خودشان سربلند در عرصه فرهنگ و فرهنگ‌سازی انقلاب می‌شوند اما صد حیف که باکری‌ها سربلند برگشتند ولی  این‌ها نه.

متأسفم که شما دست‌پرورده تفکری شدید که جهاد و رزم را تنها به همان هفته دفاع مقدس خلاصه کردند،اجازه هست کمی خودمانی‌تر صحبت کنم؟ شما دقیقاً دست‌پرورده تفکری شدید که  از آن‌ها به سفیدپوستان انقلاب و جنگ یاد می‌شود .

کسانی که خط مقدمشان اهواز بود و حتی یک‌بار هم یقه لباس‌های دیپلماتی آن‌ها آغشته به گردوغبار خط مقدم نشد.کسانی که در زمان بودن پدرت او را متهم به قربانی کردن فرزندان این کشور برای جنگ کردند و امروز یاد پدرت را قربانی خواسته‌های خود.چه کنیم که بزرگ‌شده با تفکری هستید که، از کربلا درس مذاکره و از امام حسن درس صلح را گرفتند.

ای‌کاش برای پرورش افکار تو نیز جهادی کرده بودیم ،ای‌کاش عرصه جنگ نرم را پیش‌تر از این برای تو دریافته بودیم ،کاش آن‌قدر برای توکار می‌کردیم که این روزها تو نیز  در زمره دسته بندی پدرت جای نمی‌گرفتی  و از کارهای پدرت پشیمان نمی‌شدی .من تو را مقصر نمی‌دانم ، مقصر همان سفیدپوستان انقلاب‌اند ،ای‌کاش انقلاب اسلامی این روزها به دست آن‌ها نمی‌افتاد.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *