نگاه فارس

دادستان تهران: مهدی جهانگیری با قید وثیقه آزاد شد

۲۱ اسفند ، ساعت ۱۲:۵۲

دادستان تهران از صدور کیفرخواست علیه حیدری‌فرد، رویانیان و متهمان ارزی و همچنین آزادی جهانگیری با صدور قرار وثیقه خبر داد.

به گزارش نگاه فارس؛ دادستان تهران در سی‌امین جلسه شورای معاونان دادسرای تهران ضمن تکذیب تحقیق از افراد کم‌سن و سال در پرونده جشن مبتذل شهرداری تهران گفت: از برخی اعضای شورای شهر تهران انتظار می‌رود به جای حمایت از اقدامات ساختارشکنانه در این مراسم، بر عملکرد شهردار تهران بیشتر نظارت کنند.
جعفری دولت‌آبادی در خصوص پرونده متهمان آشوب‌های دی‌ماه، با اشاره به صدور ۱۵۰ فقره کیفرخواست، از صدور ۱۰ فقره حکم محکومیت از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی تهران خبر داد و در خصوص میزان مجازات‌های مورد حکم و وضعیت دیگر متهمان آشوب‌‌‌ها اظهار داشت: مدت حبس‌های تعیین شده یک تا پنج سال است و سایر پرونده‌‌‌ها در محاکم انقلاب اسلامی یا محاکم عمومی تهران تحت رسیدگی است. وی همچنین از صدور ۱۰ فقره دادنامه بر اساس کیفرخواست‌های صادره از سوی دادسرای کارکنان دولت در پرونده حقوق‌های نجومی خبر داد و با اشاره به تعداد کیفرخواست‌های صادره در این موضوع شامل ۳۳ فقره افزود: احکام صادره از سوی محاکم کیفری تهران در پرونده حقوق‌های نجومی اکثراً متضمن مجازات حبس و رد مال بوده و بعضاً جزای نقدی مقرر شده است.

صدور کیفرخواست علیه حیدری‌فرد، رویانیان و متهمان ارزی

جعفری دولت‌آبادی از صدور کیفرخواست دیگری علیه علی‌اکبر حیدری‌فرد، قاضی پرونده کهریزک با شش عنوان اتهامی خبر داد و با اشاره به اینکه این دومین پرونده مفتوح برای نامبرده است، افزود: کیفرخواستی که در پرونده اول وی صادر شده بود، منتهی به صدور حکم محکومیت گردیده است و هم‌اکنون وی در زندان به سر می‌برد. دادستان تهران همچنین در خصوص پرونده رویانیان با سه عنوان اتهامی، با اذعان به طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده، این اطاله را ناشی از ضرورت حسابرسی و کارشناسی اقدامات مالی در پرونده اعلام نمود. وی همچنین از صدور ۱۲ فقره کیفرخواست در پرونده‌های متهمان ارزی اخیر خبر داد.

محکومیت یک جاسوس

جعفری دولت‌آبادی در خصوص محکومیت یک جاسوس سرویس اطلاعاتی انگلستان به شش سال حبس، اظهار داشت: این فرد که دارای تابعیت ایرانی – انگلیسی است، پرونده مفتوح دیگری مرتبط با یکی از بانک‌های خصوصی دارد که در جریان رسیدگی است.
دادستان تهران همچنین از محکومیت یکی از مسئولان سابق وزارت جهاد کشاورزی به هشت سال حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی خبر داد. وی اعلام کرد: تحقیقات در پرونده مهدی جهانگیری ادامه دارد و نامبرده هفته گذشته با تودیع وثیقه آزاد شده است.

برخورد با ایجاد مزاحمت در چهار‌‌شنبه آخر سال

جعفری دولت‌آبادی از سرپرستان نواحی دادسرای تهران خواست روز سه‌‌‌شنبه هفته جاری، در برگزاری کشیک فعال در دادسرا نظارت نمایند و افزود: با توجه به آشوب‌های اخیر، در تمام نواحی عمومی دادسرا تعدادی از قضات در وقت کشیک حضور داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: در سه‌‌‌شنبه پایان سال با هرگونه ناامنی در معابر و ایجاد مزاحمت برای مردم برخورد خواهد شد.

 

instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *