نگاه فارس

اگر سامسونگ عذرخواهی نكند این موضوع شدیدا بر روابط تجاری اين شرکت با ایران تاثیر خواهد گذاشت

۱۹ بهمن ، ساعت ۱۲:۵۷

شرکت سامسونگ قصد دارد ۴هزار دستگاه گلکسی نوت ۸ را بین ورزشکاران شرکت کننده در المپیک زمستانی پخش کند، اما با توجیه تحريم، از اعطای گوشی‌های هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی در المپیک امتناع کرده است.

شرکت سامسونگ قصد دارد ۴هزار دستگاه گلکسی نوت ۸ را بین ورزشکاران شرکت کننده در المپیک زمستانی پخش کند، اما با توجیه تحريم، از اعطای گوشی‌های هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی در المپیک امتناع کرده است.که در پی این اقدام غیراخلاقی و غیر ورزشی سامسونگ، سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه احضار شد. همچنین سخنگوی وزارت خارجه اعلام‌ کرده است در صورتی که شرکت سامسونگ عذرخواهی نکند، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با ایران تاثیر خواهد گذاشت.

المپیک زمستانی

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه:
در پی انتشار خبری مبنی بر تصمیم مسئولین کمیته بین المللی المپیک و شرکت سامسونگ کره جنوبی مبنی بر مستثنی قرار دادن ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران کره شمالی شرکت کننده در بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ از دریافت هدایای شرکت کره ای سامسونگ به بهانه تحریم های بین المللی ، شب گذشته کیم سونگ هو سفیر کره جنوبی در تهران توسط محمود فرازنده دستیار وزیر امور خارجه و مدیر کل آسیا و اقیانوسیه به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به این رفتار غیر اخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازیهای المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین ، نژاد و سیاست قرار داده ، به وی اعلام شد. در این دیدار خاطر نشان شد در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام ننماید ، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.

سفیر کره جنوبی ضمن ابراز تاسف فراوان در این دیدار اعلام داشت طی تماس های مکرر با مقامات ذیربط در وزارت امور خارجه و دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ موضوع را بدلیل اهمیت و حساسیت دنبال کرده و طبق اظهارات مقامات رسمی دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ هیچگونه دخالتی در بروز این سوء تفاهم و توزیع اقلام اهدائی به عنوان اسپانسر این بازیها نداشته اند.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *