به گزارش نگاه فارس، موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس درباره گزارش تفریغ بودجه ۹۵ گفت: مسلما گم شدن پول فروش ۷ میلیون بشکه نفت که در گزارش تفریغ بودجه ۹۵ آمده است عدد کمی نیست. اصلا در دولت چیزی گم نمی‌شود بلکه پول‌ها برای کارهای مختلفی که آقایان لازم می‌بینند جابه‌جا می‌شود! برای اینکه کارهای مد نظرشان را انجام دهند یا کم واریز می‌کنند یا دیر واریز می‌کنند یا اصلا حساب کتاب نمی‌کنند
وی افزود: تفحص‌های مختلفی از هدفمندی یارانه‌ها صورت گرفته که بیانگر تخلفات بسیاری است که دولت مرتکب شده و صد البته نه پاسخگوست و نه اهمیتی به آن می‌دهد.
ثروتی ادامه داد: وظایف مهم دیوان محاسبات بررسی بودجه‌ای است که در اختیار نهادها ودستگاه‌های مختلف گذاشته می‌شود، از این رو دیوان محاسبات کشور موظف است در زمان‌های مقرر، اعم از یک تا سه ماه بررسی‌ها و وظایف خود در حوزه یاد شده را انجام و به مجلس و دولت گزارش دهد. اعلام نظر دیوان محاسبات مبتنی‌برکار کارشناسی شده و تحقیقات و بررسی‌های حسابداران خبره‌ای است که اشتباهی ندارند.
وی اضافه کرد:‌ آیا نوبخت از گم شدن پول فروش ۷ میلیون بشکه نفت خبر نداشته است؟ اگر مطلع نبوده سوال این است که چرا و اگر در جریان بوده چرا بعد از یکی دو سال که دیوان محاسبات گزارش می‌دهد آن را تشویش اذهان عمومی می‌خواند؟ بهتر است عموم مردم بدانند آنچه دیوان محاسبات ارائه داده تخلفات جزئی دولت است! در یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت دولت بین ۶ تا هفت هزار تخلف در بودجه مرتکب شده که صدایش درنیامده است.

نوداقتصادی