نگاه فارس

تفاوت ده‌هاهزار میلیاردی ارقام بودجه ۹۷ با قانون برنامه ششم+جدول

۲ بهمن ، ساعت ۱۱:۴۰

بررسی قسمت درآمدهای لایحه بودجه نشان می‌دهد یک اختلاف ۳۳هزار میلیارد تومانی تنها در این بخش با قانون برنامه ششم توسعه وجود دارد.

به گزارش نگاه فارس، بررسی لایحه بودجه دولت و برنامه ششم توسعه نشان می‌دهد برای سال آینده در ارقام کلان متعددی چه به‌لحاظ درآمدی و چه به‌لحاظ هزینه‌ای فاصله جدی وجود دارد، به‌عنوان مثال در قسمت درآمدها در لایحه دولت ۱۹۳ هزار میلیارد تومان درج شده اما در قانون برنامه ششم توسعه به‌عنوان یک سند بالادستی ۲۲۵هزار میلیارد تومان ذکر شده است. تنها در این قسمت که  یکی از بخشهای مهم لایحه بودجه می‌باشد اختلاف ۳۳ هزار میلیارد تومانی با قانون برنامه ششم توسعه وجود دارد.

در قسمت درآمدهای مالیاتی نیز در برنامه ششم، دولت مکلف به وصول ۱۶۰ هزار میلیارد تومان شده اما در لایحه عدد ۱۲۸ هزار میلیارد تومان ذکر شده است.

در قسمت اعتبارات هزینه‌ای برنامه ششم، عدد ۲۸۹ هزار میلیارد تومان درج شده اما در لایحه دولت عدد ۲۷۶ هزار میلیارد تومان ذکر شده است.

همچنین برنامه ششم توسعه اعتبارات عمرانی سال آینده را ۷۸ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته اما لایحه دولت تنها به عدد ۶۰ هزار میلیارد تومان بسنده کرده است.

منبع:تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *