نگاه فارس
با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی؛

افتتاح نخستین سینما محله فارس در حرم شاهچراغ (ع)

۱۹ فروردین ، ساعت ۱۵:۴۳

مدیر فرهنگی – هنری آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) گفت: نخستین سینما محله استان فارس در حرم شاهچراغ (ع) افتتاح می‌شود.

افتتاح نخستین سینما محله فارس در حرم شاهچراغ (ع)به گزارش نگاه فارس، بهنام جعفری افزود: سالن کوثر این حرم مطهر با ظرفیت ۱۸۵ نفر و با تجهیزات صوتی و تصویری استاندارد به عنوان سینما محله انتخاب شده است.
جعفری افزود: طرح سینما محله که از سوی جشنواره استانی عمار پیشنهاد شد،  در چندین نقطه استان فارس اجرا می‌شود و با توجه به اینکه شیراز سومین حرم اهل بیت نام گذاری شده است، نخستین سینما در این آستان مقدس راه‌اندازی شد.
با بیان اینکه در این سینما‌های محله فیلم‌های جشنواره عمار اکران می‌شود، وی وی افزود:   این سینما سه‌شنبه ۲۱ فرودین ساعت ۱۸ با اکران فیلم «کارخانه جهان» کار خود را آغاز می کند.
جعفری افزود: فیلم «کارخانه جهان» مستندی دیدنی از تاریخچه و فرهنگ مردم کشور چین با محوریت مقایسه اقتصاد ایران و چین است.
مدیر فرهنگی – هنری آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) گفت: این فیلم به تهیه کنندگی محمد حسن مددی، کارگردانی محمد دلاوری – مصطفی رمضان‌خانی و نویسندگی محمد دلاوری در حرم شاهچراغ اکران می‌شود.
پس از شهادت هنرمند متعهد و بسیجی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال ۱۳۷۲، با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به رهبر معظم انقلاب، این روز به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شد

instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *