نگاه فارس
نگاه فارس گزارش می دهد:

آستان شاهچراغ آماده پذیرایی از بیش از ۳ میلیون زائر در نوروز ۹۷/برنامه ویژه حرم برای لحظه تحویل سال

۲۶ اسفند ، ساعت ۹:۵۶

مدیریت پژوهش و فناوری اطلاعات حرم احمد بن موسی  گفت: از اول فرودین تا ۱۴ فروردین ۹۶، جمعیتی حدود ۳ میلیون نفر حرم مطهر شاهچراغ را زیارت کرده‌اند و پیش بینی می شود که این جمعیت امسال ۲۰ درصد افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، هرسال ایام نوروز و تعطیلات سال نو سومین حرم اهل بیت، شهر فرهنگ و ادب شیراز میزبان مسافران و زائران بسیار زیادی است و حتی پس از افزایش رواق و صحن های حرم احمد بن موسی (ع) شاهد این هستیم که حرم احمد بن موسی در لحظه سال تحویل میزبان خیل عظیمی از مجاورین و زائرین می باشد. در همین خصوص به سراق مسئولین آستان احمدی و محمدی رفتم تا از برنامه های امسال اطلاعی کسب کنم.

ایام نوروز ۹۶ حرم میزبان بیش ۳ میلیون زائر

محمدرضا محمدجانی مدیریت پژوهش و فناوری اطلاعات حرم احمد بن موسی (ع) در گفت‌وگو با نگاه فارس از بازدید بیش از ۸ هزار نفر از موزه حرم در ایام نوروز ۹۶ خبر داد و افزود: از اول فرودین تا ۱۴ فروردین ۹۶، جمعیتی حدود ۳ میلیون نفر حرم مطهر شاهچراغ را زیارت کرده‌اند.

وی در ادامه به جمعیت قابل‌توجه مردمی جهت شرکت در مراسم یال تحویل اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ روز اول سال و لحظه سال‌تحویل، جمعیتی بالغ‌بر ۳۷۰ هزار نفر در این مراسم شرکت و در حرم حضور یافته‌اند.

برنامه ویژه لحظه تحویل و تقارن آن با شب شهادت امام هادی (ع)

جعفری مدیریت فرهنگی استان احمدی و محمدی در مصاحبه با نگاه فارس به تشریح برنامه‌های ویژه ایام نوروز ۹۷ حرم پرداخت و گفت: با توجه به هم‌زمانی شب شهادت امام هادی (ع) با لحظه تحویل سال ۹۷، برنامه حرم به‌صورت ویژه برگزار خواهد شد.

جعفری بابیان اینکه این برنامه به‌صورت زنده از شبکه فارس پخش خواهد شد افزود: برنامه حرم از ساعت۱۷:۳۰ آغاز خواهد شد و تا لحظه سال‌تحویل ادامه می‌یابد.

مراسم جشن میلاد امیرالمؤمنین

مدیریت فرهنگی حرم در ادامه ضمن شاره به اعیاد و جشن‌های بزرگ در ایام ماه رجب گفت: مراسم جشن میلاد امام جواد و مراسم ویژه جشن میلاد امیرالمؤمنین علی (ع) که در ایام تعطیلات نوروز ۹۷ در حرم شاهچراغ با حضور مهمانان کشوری و شهری برگزار خواهد شد.

وی در ادامه از برگزاری جشن ازدواج آسمانی جوانان در روز میلاد حصرت علی (ع) در حرم خبر داد

برگزاری عصر شعر احمدی

جعفری از برگزاری مراسم شعر با محوریت حضرت احمد بن موسی (ع) خبر داد و افزود: ۲ برنامه با عنوان عصر شعر احمدی در ایام نوروز و تعطیلات سال نو در حرم مطهر برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری تئاتر ویژه کودکان با موضوعات حضرت شاهچراغ و میلاد حضرت علی (ع) خبر داد و گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل مسابقات، تورهای حرم گردی ویژه زائران، محفل انس با قرآن، پخش فیلم‌های جشنواره عمار و … در این ایام در بخش‌های مختلف حرم برگزار می‌گردد.

وی همچنین از ارائه خدمات توسط مرکز روانشناسی دینی و مشاوره حرم به‌صورت رایگان خبر داد و گفت: این مرکز با برپایی غرفه‌هایی در نقاط مختلف حرم به ارائه مشاور دینی و روانشناسی در موضوعات مختلف به خانواده‌ها و مسافران خواهد پرداخت.

پیش‌بینی افزایش ۲۰ درصدی زائران و مسافران

مسئولین حرم شاهچراغ از احتمال افزایش ۲۰ درصدی زائران و مسافران نوروز ۹۷ و با توجه به هم‌زمانی لحظه سال‌تحویل و شب شهادت امام هادی (ع)، از افزایش چشمگیر شرکت‌کنندگان در مراسم سال‌تحویل حرم مطهر خبر می‌دهند.

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *