نگاه فارس

اعزام ۱۳۴۷ گروه جهادي در نوروز ۹۷

۲۲ اسفند ، ساعت ۱۱:۲۹

رئيس سازمان بسيج سازندگي در نشست خبري با اصحاب رسانه به تشريح برنامه‌هاي اردوهاي جهادي در نوروز ۹۷ پرداخت و از اعزام هزار و ۳۴۷ گروه جهادي در نوروز ۹۷ براي خدمت‌رساني‌ به مستضعفان خبر داد.

به گزارش نگاه فارس؛ سردار نعمان غلامي با تأكيد بر اينكه سازمان بسيج سازندگي در سال جاري ۸ هزار و ۹۱۲ گروه جهادي ايجاد و اعزام كرد، به حضور گروه‌هاي جهادي در مناطق محروم اشاره كرد و اظهار داشت: براي نوروز امسال هزار و ۳۴۷ گروه جهادي كه هر گروه حداقل ۲۰ نفر را شامل مي‌شوند براي فعاليت‌هاي جهادي با هدف خدمت‌رساني به مناطق محروم كشور از جمله كرمانشاه، كرمان و خوزستان اعزام مي‌شوند و علاوه بر اين ۵۰۰ خانوار نيز ثبت‌نام كرده‌اند تا در ايام تعطيلات نوروز در كنار مردم زلزله‌زده سرپل ذهاب باشند. سردار غلامي با بيان اينكه هم‌اكنون ساخت ٦٠٠ واحد مسكوني در منطقه زلزله‌زده سر پل ذهاب كرمانشاه آغاز شده است، عنوان كرد: امسال ۸ هزار واحد مختلف از جمله درمانگاه، مدرسه و خانه با كمك خيران براي رفع محروميت ساخته شده است. همچنين تاكنون هزار و ۴۷۰ كانكس از طريق بسيج در اختيار مردم در مناطق زلزله‌زده قرار گرفته است.
غلامي با تأكيد بر اينكه مجموعه بسيج سازندگي ظرفيتي براي خدمت‌رساني در همه عرصه‌ها است، ادامه داد: سازمان بسيج با ۸ هزار و ۹۱۲ گروه جهادي در خدمت مردم است. در‌حال‌حاضر نيز گروه‌هاي جهادي ساخت ۶۰۰ منزل مسكوني در مناطق زلزله‌زده را برعهده دارند و ما براي اين امر از ظرفيت‌هاي مردمي و خيران نيز استفاده كرده‌ايم. همچنين ۶۰۰ واحد مسكوني نيز در حوزه كرمانشاه ساخته خواهد شد. رئيس بسيج سازندگي كشور با بيان اينكه ظرفيت‌هاي مردمي براي كمك به همنوعان منحصر‌به‌فرد است و بايد زمينه جذب اين ظرفيت‌ها را فراهم كنيم، خاطر نشان كرد: با توجه به اين ظرفيت‌هاي عظيم مردمي امسال ۵۰۰ خانوار تعطيلات خود را در كنار مردم مناطق زلزله‌زده سپري مي‌كنند.
وي افزود: بسيج اصناف نيز از ديگر ظرفيت‌هاي بسيج مستضعفين است كه با جذب خيران توانسته است اين ظرفيت‌ها را به مناطق سرپل ذهاب و مناطق زلزله‌زده هدايت كند.
وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۶ خدمات محله‌محور در دستور کار گروه‌های جهادی قرار گرفته است، اظهار کرد: ۳۴۵ محله در حاشیه‌ شهر تهران برای بهسازی و کمک به اشتغال این محلات در دستور کار بسیج سازندگی قرار دارد.
وي با اشاره به ظرفيت بسيج سازندگي براي مبارزه با آسيب‌هاي اجتماعي گفت: در سال ۹۶، ۴ هزار و ۳۰۰ نفر آموزش بهبوديافتگان اعتياد انجام شد كه از اين آمار هزار و ۲۰۰ اشتغال با استفاده از منابع بسيج و ستاد مبارزه با مواد‌مخدر ايجاد شده است. سردار غلامي تصريح كرد: در سال ۹۶‌، ۱۴ هزار واحد اقتصاد مقاومتي كوچك با ۱۰‌درصد از منابع بسيج ايجاد شد و توانستيم با رايزني با نهادهاي مسئول در خصوص رفع موانع و اشتغال برخي از مشاغل مؤثر باشيم.
رئيس سازمان بسيج سازندگي با اشاره به طرح‌هاي مورد نظر در بحث اشتغال روستايي، از آمادگي گروه‌هاي جهادي براي كمك به جذب و منجر شدن منابع ارزانقيمت به اشتغال خبر داد.
وي گفت: سال آينده با تدبير سپاه، تمركز فعاليت‌هاي جهادي را بر موضوع آب قرار خواهيم داد و مواردي همچون ايجاد مخازن كنار چشمه، سيماني كردن انهار، احيا و مرمت چاه و قنات‌ها كه نشاط را به روستاها مي‌برد، دنبال مي‌شود.
سردار غلامي خاطر نشان كرد: بانك‌ها در حالي هر ساله مبالغي را به‌عنوان مسئوليت اجتماعي صرف مي‌كنند كه مي‌توانند با تخصيص اين منابع در گروه‌هاي جهادي بسيج سازندگي از امكانات خود براي انجام و تكميل پروژه‌هاي محروميت‌زدايي استفاده كنند.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *