نگاه فارس
حمایت کاربران از سخنان حاتمی کیا در جشنواره فیلم فجر

من وابسته ام!

۲۴ بهمن ، ساعت ۱۰:۳۲

من فیلمساز وابسته ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن میآیم و میروم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از ســازمان اوج که واقعا ســربازان گمنام هستند.

به گزازش نگاه فارس، یکشنبه شــب مراسم اختتامیه سی و ششمین جشــنواره فیلم فجر در برج میلاد با حاشیه های فراوانی برگزار شد اما آنچه این مراسم را تحت شعاع خود قرار داد سخنان ابراهیم حاتمی کیا بود.
این کارگردان پس از دریافت جایزه با حضور روی صحنه،ضمن انتقاد از رویکــرد تلویزیون و رضا رشــیدپور در پرداختن به فیلم «به وقت شــام» گفت: «من فیلمساز وابسته ام. من فیلمساز این نظامم. من ۳۰ سال است که روی این سن میآیم و میروم، بار اولم نیست. باید تقدیر کنم از ســازمان اوج که واقعا ســربازان گمنام هستند.
افرادی مانند رشیدپور واژه هایی در این باره میسازند که مطرح میشــود. من اعتراض میکنم به صداوسیما و از شبکه سه شکایت به خدامیبرم. او با اشاره به سخنان سردار قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم میگوید من برای «به وقت شام» گریه کردم اما اُف بر آن کسی که میگوید این فیلم کمدی است. من افتخار میکنم فیلمی درباره مدافعان حرم ساخته ام و افتخار میکنم بابت ساخت این فیلم از عزیزی مثل حاج قاسم سلیمانی هدیه گرفتم.»حاتمی کیا همچنین گفت: «مــن اعتراض مي کنم به تلویزیون. من از مســئولان شــبکه۳و۲شکایتم را به خدا می برم. این لجبازي و نگاه زشت را به خدا شکایت میبرم».

بعد از این ســخنان کاربران فضای مجازی واکنشهای متفاوتی نشان دادند که در ادامه به آن اشاره می شود:
حاج حسین یکتا از چهره های معروف جنگ در این باره نوشت: به وقت شام، حکایت مردانیست که به جنگ شب رفتند تا در ظلمت نمانیم هنر بزرگ حاتمي کیا این بود که ابراهیــم وار در زمانی که بعضی هــا در فضای تنگ رسانه، از گفتن من انقلابی ام سرشکسته اند.. با صدای رسا گفت: من کارگردان نظامم من وابسته ام.

پرویز امینی کارشناس مسائل سیاسی نوشت: سخنان حاکی از احســاس غربت حاتمی کیا در اختتامیه فجر بر ملا کردن، بحران بلاتکلیفی صدا و ســیما و ســلطه شومنها بر صدر و ذیل آن است.

ســیدمحمود رضــوی تهیه کننده ســینما کــه با ۲ فیلــم دارکــوب و لاتــاری در جشــنواره فیلمم فجر حضور داشــت، توییت کرد: خــروش انقلابی حاتمی کیا ســتودنی اســت بایــد دســتان و حنجــره او را بوسید.

علی قلهکی از فعالان فضای مجــازی هم این مطلب را منتشر کرد: رشیدپور: بنده حاتمی کیا را دوست دارم، ولی سلیقه سینمایی ام با او فرق دارد!”جناب مجری، شما غیر از یک پلان در سریال مردهزار چهره مهران مدیری، دقیقا چه سابقه ای در فیلم سازی و هنرسینما داری که خودت رو با حاتمی کیا مقایسه میکنی؟!”

محمدرضا باقری در حســاب کاربــری اش در توییتر نوشت:کاری که حاتمی کیا با رشیدپور تو سن جشنواره کرد، آقاموسی با هلال بن حمد تو توالت لاتاری نکرد.

محمدرضا شهبازی در این باره توییت کرد: به نظر من هم حاتمی کیا اشتباه کرد تا وقتی میشه به خواهر امیر قطر وابسته بود و علیه غیرت و ناموس فروشنده ساخت خیلی بده که آدم به کشورش وابسته باشه و درباره رزمنده های کشورش به وقت شام بسازه!

کبری آســوپار هم نوشــت: ما هم با افتخار وابسته ی نظامیم؛ ما هم آدم جمهوری اسلامی هستیم.

کاربری به نام ســلمانه این متن را منتشر کرد: سیمرغ بلورین بهترین جمله تعلق میگیــره به ابراهیم حاتمی کیا برای این جمله:من فیلمساز وابستهام. من فیلمساز این نظامم.

کمیل سرمدی با زبانی طنز توییت کرد:موشک ابراهیم حاتمی کیا به F16 اپوزیسیون درون نظام بود…

وحید پناهلو یکی دیگر از فعالان مجازی نیز نوشت: فریاد ابراهیم حاتمی کیا بغض فروخورده ی بچه های انقلاببود.. با ریال نظام فیلم ساخت شرافت میخواد. که خیلیا ندارن و میرن سراغ دلارای سفارتها

DON iman از فعالان رسانهای نیز با اشاره به سخنان حاتمی کیا نوشــت: حاتمی کیا نه رانت خــواره نه اون انگایی بهش میزنین. حاتمی کیا تفکرش از همون سی سال پیش همینی بوده که الان هست. تنها کارگردانی که اصولش رو فدای مصلحت نکــرده و با اصولش فیلم میسازه. اصولش حاتمی کیا نه اصول ریاکاریه نه اصول رانت خواری.

یکی دیگر از کاربران فضای مجازی با نام زهرا موسوی با زبانی طنز نوشت:خب بنده توصیه اکید می کنم همسر جناب رشیدپور یه تشت شیر با برگ گل رز ترجیحا رز سرخ آماده کنن چون فشار زیادی روشون بوده امشب.که بشوره ببره

کهف الحصین هم نوشت: حاج قاسم با بولدوزر از روی داعش خارجی رد شــد،حاتمی کیا هم امشب از روی لیبرال وطنی! دمت گرم مرد!

کاربر دیگری آرزوی زیبایی بــرای حاتمی کیا کرد: آقا ابراهیم حاتمی کیا تو سردار سینما ی مایی تو در کلاس جبهه و کنار آقامرتضی عشق بازی با دوربین رو یاد گرفتی شهادت روزیت بشه الهی.
حمید رسایی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی هم نوشت: امروز یک نفر در جشنواره فیلم فجر با افتخار گفت که وابسته به این نظامه و از گذشته اش پشیمان نیست. یک نفر هم در میدان آزادی سخنرانی کرد و یه طوری حرف زد تا بگه من با این نظام زاویه دارم، تا حالا صد بارم برخلاف گذشته اش حرف زده!

یکی از فعالان فضای مجازی هم توییت کرد: مغز های کوچک زنگ زده همون مغز هایی هســت، که فیلمی با محتوایی درباره ی شــهدای مدافع حرم رو”کمدی” میدونه!

در صفحه حاج پطروس آمده است:حاتمی کیا بغض فروخفته انقلابی هایی بود که سر بریدن لاتاری و توهین ها به به وقت شام رو دید و روی صحنه دریافت جوایز ترکید.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *