نگاه فارس

برطرف کردن مشکلات بافت فرسوده شیراز فقط با طرح جامع امکان‌پذیر است

۲۱ بهمن ، ساعت ۸:۰۰

امام جمعه موقت شیراز با اشاره به اینکه بافت فرسوده یکی از مشکلات مهم شیراز است، گفت: مشکل بافت فرسوده با دادن وام برطرف نمی‌شود، باید طرح جامع برای آن در نظر گرفت.

آیت الله ابوفاضل رضوی اردکانی امام جمعه موقت شیراز

به گزارش نگاه فارس، حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به اینکه ترافیک و بافت فرسوده از مشکلات این شهر است، اظهار داشت: محلات قدیمی شیراز وضع خطرناکی دارند و برای حل آنها باید طرح جامع داشت وگرنه با دادن وام بانکی مشکل آن حل نمی‌شود.

وی گفت: اینکه بگوئید به مردم وام می‌دهیم تا خودشان درست کنند، راه چاره نیست باید شهرداری با حفظ خانه‌های تاریخی چند خیابان وسیع در بافت بزند، این شدنی است و بودجه زیادی هم نمی‌خواهد.

امام جمعه موقت شیراز درباره ترافیک این شهر افزود: شیراز با وجود اینکه یک کلانشهر است، زیاد آلودگی هوا ندارد با این حال خیابان‌های تنگ و ماشین‌های زیاد به تدریج سبب آلودگی هوا می‌شود.

رضوی اردکانی با اشاره به اینکه در بسیاری از جاهای دنیا خیابان‌های دوطبقه زده شده است، عنوان کرد: باید از نظرات کارشناسان برای حل این مشکل استفاده کرد، بسیاری از کارشناسان معتقدند که امکان زدن خیابان و اتوبان روی رودخانه خشک شیراز وجود دارد.

وی با تقدیر از مواضع محکم رئیس جمهور در مقابل ادعاهای آمریکا تصریح کرد: این موضع‌گیری برای ملت ایران عزت و عظمت به همراه دارد و دولت باید در کنار همه این‌ها رفع بیکاری را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

امام جمعه موقت شیراز گفت: قوه قضائیه هم باید در برخورد با مفسدین جدی‌تر عمل کند و مواردی که بررسی شده را شفاف و علنی برای مردم بیان کنند.

رضوی اردکانی با دعوت مردم به حضور گسترده در ۲۲ بهمن ماه افزود: تاکنون مردم با حضور پرشور خود عزت و عظمت این روز را حفظ کردند و امسال نیز حفظ می‌کنند چراکه با وجود همه مشکلات و کمبودها اصل نظام اسلامی است که مردم همیشه ثابت کردند بر سر آرمان‌های آن ایستاده‌اند.

وی با اشاره به شعارهای مردم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: براساس نظرات جامعه‌شناسان تجلی خواسته‌های مردم در هر انقلابی در شعارهایشان پیداست و شعار مردم در آن زمان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که محقق شده است.

امام جمعه موقت شیراز گفت: امروز استقلال سیاسی، اقتصادی،فرهنگی و نظامی در کشور وجود دارد و درباره آزادی هم اصل رعایت عفت در جامعه و صیانت از خانواده است، اگر سختی‌گیری‌های می‌شود برای همین منظور است نه سلب آزادی.

رضوی اردکانی با بیان اینکه امروز هجمه زیادی به فرهنگ می‌شود، بیان کرد: باید زمینه اصلاح جوانان را فراهم کرد چراکه دشمن با تبلیغات مسموم و استفاده از فضای مجازی به دنبال تخریب فرهنگ اسلامی است.

وی با اشاره به آنچه تحت عنوان اعتراض به حجاب اجباری مطرح می‌شود، گفت: خانمی که به دستور منافقین روسری خود را بر چوب می‌کند به همه زنان محجبه توهین می‌کند، این آزادی نیست بلکه اسارت است.

منبع: تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *