نگاه فارس

جشنواره فیلم فجر ۱۳ بهمن در شیراز آغاز به کار می‌کند + جدول اکران فیلم‌ها

۹ بهمن ، ساعت ۱۱:۱۶

این جشنواره از ۱۴ بهمن ماه آغاز شده و در ۴ سالن تالار حافظ، ۲ سالن از مجموعه هنرشهر آفتاب و پردیس گلستان به اکران فیلم‌های جشنواره فجر می‌پردازد.

به گزارش نگاه فارس، مهدی رنجبر  معاون هنری ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه شیراز دومین شهر برگزارکننده جشنواره‌های فجر است، اظهار داشت: هر ۴ جشنواره تئاتر، موسیقی، فیلم و هنرهای تجسمی فجردر شیراز برگزار می‌شود که نخستین آن‌ها جشنواره موسیقی بود در ۳ سالن با حضور برترین‌های موسیقی ایران اجرا شد.

وی با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر ۱۳ بهمن ماه با فیلم « بمب» و با حضور پیمان معادی در شیراز افتتاح می‌شود، گفت: این جشنواره از ۱۴ بهمن ماه آغاز شده و در ۴ سالن تالار حافظ، ۲ سالن از مجموعه هنرشهر آفتاب و پردیس گلستان به اکران فیلم‌های جشنواره فجر می‌پردازد.

معاون هنری ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه در جشنواره امسال سهمی هم به کودکان اختصاص یافته است، افزود: هر صبح برای مدارس و کودکان اکران فیلم قرار داده شده که ۵ فیلم برای این گروه در نظر گرفته شده است.

رنجبر با بیان اینکه ۱۸ فیلم سودای سیمرغ نیز در دیگر ساعت‌های این جشنواره اکران می‌شود، بیان کرد: این جشنواره در مدت ۱۰ روز در شیراز برگزار می‌شود و با انتخاب ۵ فیلم کودک و ۱۸ فیلم سودای سیمرغ پربارترین جشنواره را بعد از استان تهران داریم.

در فیلم «بمب» معادی به سراغ داستانی با حال و هوای موشک‌ باران تهران در سال ١٣٦٦ رفته است.

معادی این فیلم را با فیلمبرداری محمود کلاری و با بازی لیلا حاتمی، حبیب رضایی، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی‌پور، رامین پورایمان، معصومه قاسمی‌پور، صبا گرگین‌پور و شهروز آقایی‌پور ساخته است البته معادی خودش هم در «بمب» ایفای نقش کرده است.

خبرگزاری تسنیم


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *