نگاه فارس

کاهش چهار دهم درصدی تلفات حوادث رانندگی

۴ بهمن ، ساعت ۱۴:۳۴

آمار تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماهه سال جاری برابر با ۱۲ هزار و ۸۰۳ نفر بوده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۲ هزار و ۷۴۸ نفر بود، افزایش چهار دهم درصدی داشته است.

به گزارش نگاه فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۹ ماهه امسال ۱۰ هزار و ۲۶ مرد و دو هزار و ۷۷۷ زن در حوادث رانندگی جان باختند که بیشترین آن با هشت هزار و ۵۴۰ فوتی مربوط به جاده‌های برون شهری و پس از آن با سه هزار و ۳۹۸ مربوط به مسیرهای درون شهری، ۸۴۰ فوتی در جاده‌های روستایی و ۲۵ نفر نیز در مسیرهایی نامعلوم است.
بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های فارس با یک‌هزار و ۱۷۳، تهران با ۹۵۲ و خراسان رضوی با ۹۳۳ بیشترین و استان‌های ایلام با ۱۱۰، اردبیل با ۱۳۰ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۴۵ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته‌اند.

کاهش دو دهم درصدی مصدومان
در ۹ ماهه امسال آمار مصدومان حوادث رانندگی که به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند کاهش دو دهم درصدی داشت. در این مدت ۲۶۳ هزار و ۳۱۵ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که ۱۸۸ هزار و ۶۱۳ نفر از آنان مرد و ۷۴ هزار و ۷۰۲ نفر زن بودند.

رشد ۹ درصدی تلفات تصادفات در آذر ماه
اما در آذرماه سال جاری آمار تلفات حوادث رانندگی با رشد ۹ درصدی مواجه بود. در این مدت یک‌هزار و ۲۴۲ نفر در حوادث رانندگی جان باختند. این آمار در مقایسه با آذر ماه سال گذشته که آمار تلفات یک‌هزار و ۱۳۹ نفر بود، ۹ درصد افزایش یافته است.

از کل تلفات آذر ماه ۹۶۱ نفر مرد و ۲۸۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگی آذر ماه نیز ۲۵ هزار و ۹۰۳ نفر بود که در مقایسه با آذر سال قبل ۱٫۸ درصد کاهش یافت.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *