نگاه فارس

شهدا در نوبت نام گذاری!

۳ بهمن ، ساعت ۱۳:۵۷

رئیس شورای نام‌گذاری شهر شیراز گفت: اولویت من برای نام‌گذاری معابر، اسامی مفاخر زنده شهر شیراز است که تا زنده هستن خودشان با دست خوشان برای تابلوی آن معبر مورد نظر را نصب کنند، برای نام گذاری اسامی شهدا بر روی معابر هنوز زمان است.

به گزارش خبرنگار نگاه فارس، مهدی حاجتی شامگاه شب گذشته در حاشیه جلسه شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نام‌گذاری معابر در سال‌های گذشته به‌صورت مکاتبه کاغذی بین شهروندان و شهرداری و شورا صورت می‌گرفت، اظهار داشت: اخیراً در شهرداری شیراز سامانه‌ای به نام «منام» برای ثبت درخواست نام‌گذاری و تغییر نام معابر این شهر راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: این سامانه برای اولین‌بار در شیراز راه‌اندازی شده است و در ماه‌های آینده لیست بلند بالایی از خیابان‌ها و معابر بدون نام به‌راحتی مشخص می‌شود که باید برای نام‌گذاری آن اقدام می‌کنیم.

این عضو شورای شهر افزود: روند تغییر نام و نام‌گذاری معابر همچنان برای کسانی که توانایی استفاده از سیستم اینترنتی را ندارند به‌صورت کاغذی انجام می‌شود اما در بین ادارات حذف خواهد شد که در این راستا به‌تمامی ادارات مربوطه در حوزه نام‌گذاری معابر کد مشخصی برای ورود به سامانه «منام» تخصیص داده‌شده است.

حاجتی فواید این سامانه را شناسایی کردن خیابان‌های همنام و بدون نام در شهر شیراز عنوان کرد و گفت: هر معبر جدیدی که شهرداری شیراز بخواهد تعریف کند نیز در فرایند نام‌گذاری این سامانه قرار می‌گیرد.

رئیس شورای نام‌گذاری شهر شیراز تأکید کرد: در نام‌گذاری معابر به جنگ با باورهای عمومی مردم نخواهیم رفت و اولویت من برای نام‌گذاری معابر، اسامی مفاخر زنده شهر شیراز است که تا زنده هستن خودشان با دست خوشان برای تابلوی آن معبر مورد نظر را نصب کنند، برای نام گذاری اسامی شهدا بر روی معابر هنوز زمان است.

وی یادآور شد: آدرس سامانه «منام» در وب‌سایت شهرداری شیراز موجود است و شهروندان می‌توانند به آن مراجعه و پیشنهاد و درخواست خود را ثبت و رصد کنند.

 

 


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *