نگاه فارس
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی خبر داد؛

حضور زنان آتش نشان شهرداری شیراز در عملیات های آتش نشانی

۳ بهمن ، ساعت ۱۳:۵۲

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز از حضور زنان آتش نشان شهرداری شیراز در عملیات های آتش نشانی خبر داد.

به گزارش نگاه فارس، به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز؛ لیلا دودمان با اشاره به لزوم حفظ کرامت بانوی حادثه دیده عنوان کرد: نیاز به حضور بانوان آتش نشان در هنگام وقوع حوادث برای دادن روحیه و ارتباط مؤثر با بانوی حادثه دیده ضروری است به همین علت در اکثر از حوادث به حضور زنان آتش نشان نیاز داریم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر افزود: حضور بانوان آتش نشان در جامعه یک نیاز است. تاکنون بانوان آتش نشان در بخش آموزش و امور اداری فعالیت می کردند و در عملیات های آتش نشانی حضور نداشتند.

وی با بیان اشاره به درخواست بانوان آتش نشان برای حضور در عملیات های آتش نشانی گفت: با پیگیری های کارگروه بانوان شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز این مهم محقق شد. از این پس بانوان آتش نشان شهرداری شیراز در عملیات ها حضور خواهند داشت و یکی از ایستگاه های آتش نشانی در سه شیفت کاری به بانوان اختصاص می یابد.

دودمان خاطرنشان کرد: لازم است آموزش و ارتقای مهارت زنان آتش نشان همانند مردان از سطح بالایی برخوردار باشد تا در هنگام وقوع حوادث بتوانند با امدادرسانی سریع و مناسب موجب کاهش میزان آسیب های جانی و مالی شوند.

وی اساس کار آتش‌نشانان را عشق به زندگی و محبت به مردم دانست و افزود: بانوان به جهت نوع روحیات خود می توانند در این زمینه حتی موفق تر از مردان نیز عمل کنند و تجربه اکثر کشورها نیز موید این موضوع است.


instagram telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *